(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
ווילבקין. מנצח גם בצורה מכוערת (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
ווילבקין. מנצח גם בצורה מכוערת (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

"אני לא נושם, חייב ללכת מכאן", כך אמר אמש (שני) ניקולה ווייצ'יץ' כשעה קלה אחרי הניצחון של מכבי ת"א על הפועל אילת בחצי גמר הפיינל פור, בתום קרב מתיש עם הקבוצה מהדרום. במכבי ת"א כמובן שמחים מהעלייה לגמר, אך רחוקים להיות מרוצים מהדרך ומהיכולת של השחקנים נגד אילת.

דווקא אחרי הניצחון של מכבי ראשל"צ על הפועל ירושלים היה במכבי מי שנותר מודאג מהיריבה בגמר: "אם ירושלים היו עולים, האנרגיות של השחקנים היו נטענות על אוטומט בגלל שזה המשחק הכי גדול שיכול להיות, אבל משחק נגד ראשל"צ יכול ליצור בעיה של גישה, ממש כמו שהיה נגד אילת".

גיבור המשחק היה סקוטי ווילבקין, שלקח את מכבי על הגב עם 21 נק', סחיטה של 8 עבירות ומדד 31, אבל את עיקר המחמאות קצר יובל זוסמן, שעמד בלחץ וקלע את שתי זריקות העונשים המכריעות בסיום. "יובל הוכיח שיש לו קרח בוורידים", אמרו במכבי. "לקבור שתי זריקות כאלה אחרי שאפילו מייקל רול החטיא אחת, כשכל הקהל מתגייס נגדך, זה לא פשוט". זוסמן, אגב, החליט אתמול סופית להשאיר את שמו לדראפט 2019, על אף שהצהובים לחצו עליו למשוך את שמו ולגשת לדראפט רק בשנה הבאה.

ווילבקין אמר בסיום: "הם החליפו עלינו הגנות והקשו עלינו להיכנס לקצב. בגלל החילופים הפיקנרול שלנו השתבש ויצא שהיו הרבה מהלכי אחד על אחד שהלכו לכיוון שלי. אנחנו מאמינים שנזכה באליפות מאז אוגוסט. הדרך שניצחנו עזרה לניצחון, כי לא היינו הכי טובים, הראינו שאנחנו יכולים לקחת את המשחק מהרצפה ולנצח גם בצורה מכוערת".

ואולם, אי השקט במכבי בא לידי ביטוי דווקא באמצעות המאמן יאניס ספרופולוס, שתקף במסיבת העיתונאים את שיטת הפיינל פור: "בוודאי שהיינו עצבניים יותר מהרגיל, זה בגלל שעברנו עונה שלמה והיינו עלולים להפסיד את האליפות בגלל מעידה אחת במשחק אחד. יכולנו להפסיד את כל העונה בגלל הפסד אחד, אז איך אפשר לא להיות עצבניים? ברור שנהיה עצבנים ולחוצים. אני גאה בכל השחקנים שלי, כולם חשובים ואני מצפה שכולם יתנו את המיטב כדי לנצח בגמר".