(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
הכתומים חוגגים עוד גמר (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
הכתומים חוגגים עוד גמר (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הפתעה אדירה נרשמה הערב (שני) בהיכל ביד אליהו. מכבי ראשון לציון העפילה לגמר הפיינל פור על חשבון הפועל ירושלים עם 86:92 גדול בזכות שורה סטטיסטית משוגעת של דיימון סימפסון (28 נקודות ו-20 ריבאונדים). בכך הכתומים השלימו העפלה לגמר שלישי שלהם העונה, למרות העליות והירידות שחוו לצד חילופי המאמנים.

מי שניצח על המקהלה היה גיא גודס, שלאחר המשחק אמר: "מגיע לבחורים האלה הרבה כבוד. הם נלחמו. היינו חכמים גם כשהיינו בפיגור. דיימון סימפסון נתן משחק מפלצתי, אבל היה פה מאמץ קבוצתי אדיר. אני חושב שהגיע לנו. היינו מרוכזים ונחושים. אמרתי לחברים שלי שתהיה הפתעה אחת בפיינל פור, ולשמחתי זה קרה לנו".

המאמן המשיך להחמיא לסימפסון: "הרבה זמן לא ראיתי סנטר מאד דומיננטי ונחוש שנותן הופעה כזאת. הוא נתן לנו המון אנרגיה. באמצע המשחק אמרתי שאני אבוא לנשק אותו. מכבי? אין ספק שזה עוד אריה בדרך. את ירושלים כבר צדנו. נצטרך לבוא נחושים מאד, זה גם הבית שלהם ויהיה קשה. אלוהים מסדר דברים מלמעלה ואני הכי מאושר שאני בראשל"צ. שהטוב ינצח".

אכזבה בירושלים (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
אכזבה בירושלים (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

המאמן המפסיד, עודד קטש, אמר בסיום: "קשה לשים את האצבע מה לא עבד. היו כמה חלקים במשחק שלא היינו טובים. לא היו לנו מאצ'פים הגנתיים טובים. התחלנו את המשחק בצורה רכה. לא היינו מספיק אגרסיביים ולא ידענו לשחק את המשחקים מהסוג הזה בפתיחה וזה נתן להם ביטחון. במחצית השניה היה לנו מומנטום שלא הצלחנו לברוח להם. זה לא היה משחק גדול שלהם, מין הסתם. צריך לברך את ראשל"צ. הם עשו משחק גדול".

מאמן ירושלים הוסיף: "אני חושב שאליפות צריכה להיות מוכרעת בשיטה של סדרות. אמרתי את זה עוד כשלקחתי אליפות עם גלבוע/גליל. לפעמים במשחק אחד, כשאתה מגיע פייבוריט אתה יודע שאתה עלול לשלם מחיר וזה לצערי מה שקרה. אני חושב שהייתה לנו עונה מדהימה. עשינו כדורסל טוב. הקהל שלנו גם היום נתן הצגה והכאב הגדול של כולם הוא עליהם. רצינו לסיים את העונה בטעם טוב, אבל צריך לדעת גם להפסיד".