(עוד קרני) (צילום: ספורט 5)
(עוד קרני) | צילום: ספורט 5
גודס. יש דברים שלא משתנים (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
גודס. יש דברים שלא משתנים (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הפועל ירושלים ערוכה ומוכנה לחצי גמר הפיינל פור נגד מכבי ראשל"צ (שני, 21:20), ונושאת את עיניה אל ג'ייקובן בראון, שידוע כשחקן מאני טיים. בראון סבל לאחרונה מכמה פציעות טורדניות, אך באימון המסכם נראה טוב ומוכן לסחוב על הגב את קבוצתו.

"זה לא רק אני, כולנו חייבים להיות בשיאנו ולהיות אגרסיביים כקבוצה", אמר בראון באימון המסכם, "המפתח הכי חשוב שלנו הוא לשחק בקצב הנכון, ממש כמו בגמר גביע, ואני מקווה שאני אצליח לתת הצגה גם השבוע, כמו שעשיתי בגביע. אבל כולם צריכים להיות מוכנים, כל מי שעולה מהספסל, כי זה רק משחק אחד וצריך לנצח. אני עובד קשה מאוד אבל אני נותן למשחק לבוא אלי, אני לא חושב על הסטטיסטיקה שלי, לא על איך אני עולה ונותן עכשיו 12 אסיסטים, אני רוצה להיות ג'ייקובן, זה מה שהביא אותה עד לפה".

על ההכנה לקראת מכבי ראשל"צ אמר: "הם קבוצה רעבה. כל קבוצה בליגה הזאת מסמנת את היום שהם ישחקו נגדנו ונגד מכבי, והן רוצות לנצח אותנו. הם יתנו 110% ואנחנו חייבים להתאים את רמת האינטנסיביות". בראון מרוצה מהעובדה שהפעם ירושלים תצטייד בנשק משמעותי בדמותו של אמארה סטודמאייר: "יש לנו חדר הלבשה מדהים, אמארה הוא פלוס ענקי, אבל ניצחנו גם בלעדיו. הוא בהחלט יוסיף לנו".

המשחק הערב יהיה השישי העונה בין הקבוצות, לאחר שנפגשו בכל מסגרת אפשרית: חצי גמר גביע ווינר, גמר גביע המדינה וכמובן בעונה הרגילה. עם זאת, זו תהיה הפעם הראשונה שהן מתמודדות במגרש נייטרלי, לאחר שבכל חמשת המפגשים העונה ניצחה הקבוצה שהמשחק נערך באולמה הביתי. המאזן ביניהן בפיינל פורים עומד על 1:3 לזכות ירושלים, כאשר ניצחונה היחיד של ראשל"צ היה דווקא בפיס ארנה בעוד כל שלושת ההפסדים בהיכל מנורה מבטחים.

משחק הפיינל פור הראשון אי פעם בישראל הפגיש בין שתיהן והסתיים בדרמה גדולה: 65:66 להפועל ירושלים, השבוע לפני 13 שנה. הוראס ג'נקינס הכריע את המשחק בקליעת עונשין בשנייה האחרונה, תמאר סליי הצטיין בשורות האדומים אותם אימן ארז אדלשטיין עם 18 נקודות ו-14 ריבאונדים. מבין 19 השחקנים שלקחו חלק במשחק, היחיד שעדיין מכדרר בליגת ווינר סל הוא רביב לימונד. מה שלא השתנה הוא זהות מאמן הכתומים: גיא גודס.