(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
עונה עם הרבה עליות וירידות (מנהלת הליגה) (צילום: ספורט 5)
עונה עם הרבה עליות וירידות (מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

העונה ההפכפכה של מכבי ראשון לציון תגיע השבוע לשיא, ואולי אפילו תסתיים עם צלחת. מי שיזכה להניף אותה, אם וכאשר, הוא עוז בלייזר, שמונה לקפטן למרות שזוהי עונתו הראשונה במדים הכתומים. "אני בא בתחושה טובה, מרגיש טוב ובטוח בעצמי", הוא מספר בראיון לערוץ הספורט.

"אנחנו למעלה בזמן הנכון של העונה"
בלייזר וראשל"צ חוו עונה לא כל כך סטנדרטית. זכיה בגביע ווינר, שלאחריה הגיעה התרסקות שכללה שביתה של קמרון לונג והחלפת מאמנים. תחת גיא גודס הקבוצה הגיעה לשיא נוסף בגמר הגביע, אבל נפלה לעוד משבר, רק כדי לקום ממנו בדיוק בזמן. "זו הייתה עונה של רכבת הרים - למעלה, למטה, למעלה - ואנחנו למעלה בזמן הנכון של העונה", אמר בלייזר. "בכל פעם שהיה משהו חשוב על הפרק, הגענו. זה האופי של הקבוצה ושל השחקנים. אני מקווה ששוב, כשהכסף מונח על השולחן, נופיע כמו שצריך".

איך אתה מסביר את זה שאתם מגיעים לשיאים במשחקים החשובים?
"זה אופי של מועדון וזה אופי של שחקנים. יש לנו שחקנים שהיו במעמדים האלה - קמרון לונג, דריל מונרו, איתי שגב, אדם אריאל ואני. אנחנו אמנם קבוצה צעירה, אבל כולנו עברנו משהו בקריירה. יש פה אופי של לא להישבר ולא להפסיק להילחם, וזה מה שנתן לנו את הדחיפה".

כמה היה מוזר להיות בקבוצה שבה שחקן שובת והמאמן הולך הביתה?
"הסיטואציה הזו הייתה לא פשוטה. בסופו של דבר לקחו החלטה במועדון שעזרה. אני לא אשקר, היה לא נעים, סיטואציה שכשחקנים אנחנו לא רגילים אליה. אבל מה שהיה לא רלוונטי, אנחנו מתעסקים בעכשיו".

רגיל למעמדים האלה (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
רגיל למעמדים האלה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

"שייך למעמדים האלה"
בלייזר נכנס לעונה הזו עם תווית של שחקן שיש לו מה להוכיח, אחרי שבעונה הקודמת הוא ירד ליגה עם מכבי חיפה. "העונה הזו היא סוג של חוויה מתקנת", הוא סיפר בכנות. "העונה שעברה הייתה לא פשוטה, לקח לי זמן להשלים עם זה, אבל אני יודע שנתתי כל מה שיכולתי בשביל שהקבוצה תישאר, וזה לא הספיק. עכשיו אני שמח לחזור למעמדים שאני חושב שאני שייך אליהם, ואני גם שמח מאד שחיפה עלתה בחזרה".

באופן אישי, הדברים מסתדרים לך יותר לאחרונה
"אני בכושר טוב אחרי הסדרה האחרונה מול הפועל חולון. גם בסוף הסיבוב השלישי הייתי טוב, אחרי תקופה פחות טובה. נבוא לעשות הכל כדי לנסות ולהגיע לגמר, ואני מקווה שאוכל לעזור כמה שיותר בשביל זה. באופן כללי, כשחקן, אני בוגר יותר היום. למדתי כמה דברים מאז הפיינל פור הקודם עם מכבי חיפה".

היית שחקן נבחרת, אבל גם ירדת ליגה. אתה מרגיש שהעונה חזרת להצדיק את הטייטל 'ישראלי בכיר'?
"אני חושב שאני נמצא במוקמות שאני צריך להיות בהם, מתחרה על תארים. זכיתי העונה בתואר אחד, הפסדנו בגמר אחד לירושלים ואני מתחרה עכשיו על עוד תואר. אני יודע שאני שייך למעמדים האלה, להיות חלק מקבוצות מצליחות".

"גם בלי חוק רוסי, יש מספיק ישראלים טובים שישחקו"
בשביל להתחיל לחלום על אליפות, בלייזר וראשון לציון צריכים קודם כל לעבור משוכה גבוהה בדמות הפועל ירושלים, זו שניצחה אותם בגמר הגביע. "זו קבוצה עמוקה ומוכשרת עם הרבה מאד כלים", אמר בלייזר. "אנחנו באים להרוויח מהמשחק הזה. צריך לשחק טוב ולהיות אגרסיביים, כי קשה למצוא הרבה חסרונות בירושלים. אבל ננסה לשחק על היתרונות שלנו ונקווה שזה יעבוד".

יש חיבור טוב עם הקהל (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
יש חיבור טוב עם הקהל (דני מרון) | צילום: ספורט 5

אליפות נוספת תוכל גם להביא יותר קהל?
"יש קהל אוהדים מצוין בראשון לציון שנותן לנו אווירה מדהימה. אנחנו עובדים הרבה עם הקהילה כדי שיגיעו כמה שיותר אוהדים. מקווה שאם נגיע לגמר זה יסחוף יותר אנשים. יש כיוון טוב וחיבור טוב, הרבה ילדים באים למשחקים. אני מאמין שהחיבור לקהילה יגדל, כי בקבוצות אחרות כמו חולון והפועל תל אביב זה משהו שמאד תורם למועדון".

אחד הדברים הבולטים העונה בראשל"צ היא העובדה שהיא הלכה על סגל כחול-לבן, בלי מתאזרחים - אך ורק תוצרת מקומית. "זה תורם לאופי של הקבוצה וזה חשוב מאד באופן כללי. בסדרה מול חולון היינו עם ארבעה ישראלים על המגרש ועשינו ריצות יפות. אני חושב שמי שטוב צריך לשחק, ויש מספיק ישראלים טובים כדי שגם עם ארבעה זרים ובלי חוק רוסי - הם עדיין ישחקו".

איך שלא תסתיים העונה הזו - היא תיחשב להצלחה מבחינתכם?
"אחרי השנה שעברנו, עצם ההגעה לפיינל היא כבר סוג של הצלחה. אבל אנחנו כספורטאים נבוא תמיד כשאנחנו חולמים לזכות בתארים, ואם לא נצליח זה יהיה מבאס. נעשה הכל כדי להניף צלחת בסוף".