(עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
(עודד קרני) | צילום: ספורט 5
מדר. זה ייגמר עם הזדמנות ב-NBA? (עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
מדר. זה ייגמר עם הזדמנות ב-NBA? (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

כבר תקופה ארוכה, מאז הדראפט אם תרצו, שים מדר ירד מהכותרות והתעסק בעיקר בכדורסל - אבל בימים האחרונים, חוסר ההסכמה עם הפועל ת"א הובילה אותו שוב לקדמת הבמה, ומסתבר שגם לפנקס של מכבי ת"א. למה? מבט על המספרים של מדר מסביר הכל.

מי שעוקב אחרי ההתקדמות של הרכז שנמצא בבוררות עם הפועל ת"א, יודע שגרף ההתקדמות שלו לא מקרי. מאז ומעולם, מדר היה מסוג השחקנים שעובדים קצת יותר קשה מאחרים. בוסטון זיהתה את זה בקיץ האחרון, וכעת נודע שגם האלופה שמה לב לזה.

העונה, זה בא לידי ביטוי על הפרקט: מדר, שקיבל את המפתחות בהפועל ת"א בעודו בן 20 בלבד, משחק 32.3 דקות למשחק - בהם קולע 16.4 נקודות, מוסר 5 אסיסטים, קוטף 2.2 ריבאונדים וחוטף פעם אחת במשחק. לשם ההשוואה, בעונה הקודמת מדר שיחק 23.7 נקודות למשחק, קלע 9.3 ומסר 3.2 אסיסטים. בעונה שלפני כן, הוא שיחק 9.7 דקות למשחק, קלע 2.7 נקודות ומסר אסיסט בודד. כמובן שהכישרון הצעיר של הפועל ת"א עוד צריך לשפר כמה דברים ממשחקו. הוא עדיין מאבד 3.2 כדורים במשחק, ומפגין קליעה מאוד לא יציבה שמסתכמת ב-36.6% מחוץ לקשת.

בארה"ב, בינתיים, אתרי האוהדים של בוסטון ממשיכים לעקוב אחר עלילותיו של מדר בליגה הישראלית. "מדר ממשיך לזרוח בליגה המקומית", נכתב ב"סלטיקס ווייר", שם שמו דגש על ההופעה שלו בדרבי התל אביבי.