(עודד קרני, מנהלת הליגה) (צילום: ספורט 5)
(עודד קרני, מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

הפועל ירושלים חוותה הרבה תהפוכות בתקופה האחרונה. היא איבדה את העוגן שלה על הקווים, עודד קטש, מינתה מחליף בדמותו של דניוס אדומייטיס והודחה מליגת האלופות של פיב"א. ועדיין, בזירה המקומית, היא ממשיכה לספק את הסחורה: הקבוצה מהבירה השיגה 66:94 מוחץ הערב (שני) על חשבונה של הפועל ב"ש ושמרה על המקום הראשון בטבלה.

אחרי תקופה סוערת במיוחד, עושה רושם שמפלס הלחץ ירד מעט בארנה לאחרונה. הלחץ של אירופה נעלם ואיתו הציפיות מהעונה הזו, ולצד הניצחון על מכבי חיפה - נראה שמעט שקט סורר בבירה אחרי כמה שבועות רועשים. מי שרצתה להרוס את ה"חגיגה" היא הפועל ב"ש, שהגיעה למשחק אחרי שני ניצחונות רצופים כששתי מטרות על הפרק: להיצמד לחלק העליון בטבלה, ולהשיג ניצחון ראשון בארנה.

הרבע הראשון של ההתמודדות עוד היה בשליטת ב"ש, שהציגה לראווה את קיילב אגאדה במיטבו. הגארד של הדרומיים השיג 13 נקודות עד להפסקה, אבל לא הצליח למנוע מהמארחת להשתלט על המשחק ברבע השני - הרבה בזכות משחק מפוזר במיוחד של האורחת. למעשה, שתי הקבוצות יחדיו איבדו 18 כדורים עד להפסקה - אבל יכולת קליעה נהדרת של חניכיו של אדומייטיס (8 מ-12 לשלוש) עשתה את ההבדל.

אומרים שהאחוזים מתיישירם בסופו של דבר, אבל במחצית השנייה קיבלנו דוגמא מובהקת למה שקורה אם הם לא. מצד אחד, ירושלים המשיכה לקלוע שלשה אחרי שלשה וסיימה את המשחק עם 57% מחוץ לקשת. מהצד השני, ב"ש הציגה ערב קליעה שהיא תקווה לשכוח מהר מאוד עם 20% מהשלוש. וכך, ברבע אחד שהסתיים בתוצאה 9:26, אדומייטיס וחניכיו סגרו את המשחק והפכו את הרבע המכריע לגארבג' טיים.

לחבורה מהבירה אין יותר מדי זמן להתאושש, כי כבר בחמישי היא תצא לכרמל למפגש עם הפועל חיפה. בראשון, אדומייטיס וחניכיו יתארחו אצל גלבוע/גליל לקרב צמרת. מנגד, להפועל ב"ש יש עד יום ראשון לנתח את הדברים - ובתחילת השבוע הבא מחכה להדר וחניכיו מפגש עם מכבי ת"א בהיכל.