(עודד קרני)
(עודד קרני) | צילום: ספורט 5
דדאס. יעבוד על הכימיה עם שחקניו (מנהלת הליגה)
דדאס. יעבוד על הכימיה עם שחקניו (מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

ההפסד אתמול (שבת) 82:69 באשדוד, היה הפסד שבהפועל חולון ירצו לשכוח מהר. יכולת לא טובה, עימותים על הספסל - וכל זה רק ארבעה ימים לפני המחזור האחרון והמכריע בליגת האלופות של פיב"א, מול ליטקאבליס ביום רביעי.

אבל מה שגנב את ההצגה היה פסק הזמן האחרון: סטפאנוס דדאס העיר לריצ'ארד האוול, שענה לו - ומשם התפתח ויכוח בין השניים. לאחר שנרגעו הרוחות, זמן קצר לאחר המשחק, האוול התנצל על התנהגותו בפני הנהלת הקבוצה. קדם לאירוע הזה גם ויכוח בין דדאס למרקוס פוסטר, שאמנם היה במשחק חלש (5 נקודות בלבד) - אבל לא אהב את העובדה שהוחלף במהלך הרבע הרביעי והתעמת גם כן מילולית עם המאמן.

יש לציין כי עוד לפני המשחק, המאמן היווני היה מודאג מהגישה המנטלית שאיתה השחקנים באו למשחק מול נועלת הטבלה, ואף שלח בסיום מסר לשחקנים: "כל שחקן חייב להבין שהקבוצה מעל הכל, האווירה ושפת הגוף חשובות. עכשיו ננסה לעבוד שוב על הכימיה, שראיתי שיש איתה בעיות בימים האחרונים".

מה שהטריד אפילו יותר את אנשי חולון בסיום המשחק, זה מה שקרה על הפרקט - שכן הקבוצה הציגה משחק נפל שלא אפיין את התקופה האחרונה. היא מיעטה ללכת לצבע - ולראייה זרקה 38 פעמים לשלוש לעומת 28 פעמים ל-2 נקודות, תוך שהיא מציגה דקות ארוכות של כדורסל לא טוב, במיוחד ברבעים הראשון והשלישי. "הבעיה היא שיש לנו שחקנים שנמצאים בכושר לא טוב, ברמה האישית", הסביר דדאס. "כמובן שנרצה לראות את כולם משחקים טוב יותר, בעזרת כימיה טובה יותר, שנתקן בעבודה ובדיבורים בארבע עיניים".

בעיה נוספת מבחינת חולון בשלב זה של העונה, היא התרומה הלא מספקת של הזרים. פרט לפוסטר, שהמשחק שלו אתמול היה היוצא מן הכלל שלא מעיד הכלל (בוודאי בכל הנוגע לנקודות), שני הזרים הנוספים - ראיין תומפסון וטרוי קופיין - לא תורמים באופן שמצופה מקבוצה הכוללת שלושה זרים בלבד. לחולון, כידוע, יש עוד רישום אחרון לשחקן זר לליגה. אם וכאשר יגיע אותו שחקן, עדיין לא ברור אם יחליף אחד מהזרים הקיימים או יצורף כתוספת.