(צילום: ברני ארדוב)
(צילום: ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5
פתיחה צמודה למשחק. (ברני ארדוב)
פתיחה צמודה למשחק. (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5
כהרגלם בקודם, גם הערב (שבת) קיבלנו משחק צמוד בין עירוני נס ציונה להפועל חולון. שתי הקבוצות, שתמיד מספקות מפגשים מסקרנים ואף הגיעו טרם המשחק במאזן 8:8 בליגת העל, נפגשו היום באולם לב המושבה בנס ציונה, והפעם האיזון הופר, עם ניצחון 78:87 לחניכיו של סטפנוס דדאס. בכך השלימה חולון ניצחון שביעי בשמונת המשחקים האחרונים.

האקס פקטור העיקרי בהתמודדות מבחינתה של חולון, היה שבכל פעם שנס ציונה קצת התקרבה אליה, השחקנים בסגול ידעו לקלוע מחוץ לקשת, 14 פעמים למעשה, מה שהוציא למארחת את הרוח מהמפרשים בכל פעם מחדש. חולוניה סיימה עם אחוזים לא רעים מחוץ לקשת (47%), כשארבע מתוכן היו של גיא פניני, שסיים כקלע המוביל עם 18 נקודת.
לשתי הקבוצות מחכה קרב באירופה. (ברני ארדוב)
לשתי הקבוצות מחכה קרב באירופה. (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5
בצד המפסיד, טל דן היה זה שהשאיר את המארחת בתמונת המשחק. הפורוורד סיפק משחק נהדר והיה שם כדי לסחוב את נס ציונה לאורך ההתמודדות. דן סיים את המשחק  18 נקודות ו-9 ריבאונדים, והראה הרבה הקרבה, שלצערו לא סייעה לקבוצתו יותר מדי. למרות המשחק המצוין, דן הציג ערב חלש מהקו (6/12), שייתכן שעלה ביוקר.

אחרי הקרב העיקש הערב, שתי הקבוצות יצטרכו להתאושש מהר, כאשר מחכה להן התמודדויות במסגרות האירופאיות. חולון תצא לאיטליה לשחק נגד דינמו ססארי במסגרת ליגת האלופות, ואילו נס ציונה תנסה לשבור את הרצף השלילי שלה של שישה הפסדים רצופים בכל המסגרות, כאשר תארח שוב בביתה, במסגרת היורופקאפ, את מוניצ'יפל אוראדיה הרומנית.