(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אוי ואבוי להפועל תל אביב, אם אלו הפנים שהיא רוצה להראות לליגה. התל אביבים הושפלו היום (שישי) ונחלו הפסד שני ברציפות - 103:76 להפועל ב"ש בקונכיה והחמישי שלהם בשבעת המשחקים האחרונים ומעמדו של אריאל בית הלחמי מוסיף להיות קשה.

הפועל ת"א היתה במשחק ב-20 דקות הראשונות, אבל החלה את ההתפוררות שלה בתחילת הרבע השלישי ושחקניה נראו אבודים, כבויים ובלי רצון של ממש להשיג יותר מהיריבה שעלתה נחושה מאוד ורמסה אותה, ברגע שהדבר התאפשר לה. בית הלחמי ושחקניו נראים אובדי עצות ונראה שמשהו חייב יהיה להשתנות בדרייב אין כדי להוציא את העגלה (מאזן 10:6) מהבוץ.

ב"ש נהנתה מערב יוצא דופן לשלוש: החבורה של רמי הדר, שהגיעה למשחק אחרי הפסד, התאוששה עם 16 צליפות מעבר לקשת מ-31 ניסיונות (52%!). המוציא לפעול העיקרי היה עמית שמחון, שלא החטיא מהשדה ב-20 הדקות הראשונות, וסיים ערב גדול של 23 נקודות (6 מ-8 מהשלוש) עבור הדרומיים, דשון באטלר המצוין צלף שש שלשות משלו וסיים כקלע הבולט עם 24.

האקס פקטור השני במשחק היה סטיב זאק שתרם 15 נקודות בצד ההתקפי, אבל היה חיה מתחת לסלים עם 21 ריבאונדים (9 בהתקפה) והיה נחוש יותר מכל שחקן אחר באדום שניסה להתקרב אליו. בהפועל תל אביב אפשר לציין לטובה רק את ג'ורדן המילטון שהחזיק את האדומים במחצית הראשונה וסיים עם 32 נקודות, אבל לבד הוא לא הספיק.

הפועל, כמו שהיא אוהבת, רצה בפתיחה, ומחקה פיגור 6:0 מהיר בזכות מהלכים נהדרים של ג'ורדן המילטון. האמריקאי של האדומים הפציץ לא פחות מ-17 נקודות ב-10 הדקות הראשונות. דקות טובות של עמית שמחון בצד השני, החזירו את המקומיים למשחק ובתום הרבע, 23:23, כש-11 נקודות של תל אביב הגיעו במתפרצות.

שמחון (16 נקודות ללא החטאה מהשדה במחצית) המשיך להפגיז גם ברבע השני ושתי שלשות שלו ביחד עם שלשה נוספת של באטלר הכריחו את אריאל בית הלחמי לקחת פסק זמן ב-35:40 לזכות המקומיים. בהמשך המילטון (21 עד ההפסקה) הטעין מחדש את הסוללות עם שני סלים ברבע השני והקטין את ההפרש. באר שבע ירדה להפסקה עם 45:46. צמוד ומרתק.

לרבע השלישי עלתה רק קבוצה אחת. ב"ש רצה ל-0:8 מהיר והכריחה שוב את בית הלחמי לקחת פסק זמן. התל אביבים נראו אבודים בדקות האלה מבחינה התקפית, ובאר שבע המשיכה לצלוף מהשלוש. שתי שלשות של שמחון וזיס העלו אותה ליתרון דו ספרתי. הפועל ת"א קלעה רק חמש נקודות מהשדה ברבע (מתוך 14) וירדה בפיגור 73:59.

הפועל ת"א נשברה ברבע האחרון ואיפשרה לקבוצה של רמי הדר להמשיך להתעלל בה. היתרון עלה בהדרגה והדאנק של ג'ורג' זאק נתנה את האות לשיא ההשפלה עם 69:100, שתי דקות לסיום המשחק. הדר נתן גם לקצה הספסל שלו להנות מהאירוע ובסיום, 76:103 ענק לב"ש.