(דני מרון)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
מאק, השתלבות מצוינת (דני מרון)
מאק, השתלבות מצוינת (דני מרון) | צילום: ספורט 5

היום הסוער שעבר על הפועל ירושלים, או לפחות על אוהדיה, עם חתימתו של אמארה סטודמאייר במכבי ת"א, הסתיים אמש (רביעי) עם ניצחון מתוק וחשוב על פו אורטז, שביסס עוד יותר את מעמדם של האדומים במקום הראשון בבית ב' בליגת האלופות של פיב"א, במיוחד לנוכח ההפסד של אא"ק אתונה המתפרקת לבורגוס. ניצחון של ירושלים בשבוע הבא על בורגוס בארנה יבטיח את המקום הראשון באופן סופי עוד לפני תום שלב הבתים.

אלא ששיחת היום בארנה הייתה הצטרפותו של סטודמאייר ליריבה המרה ביותר בישראל. האוהדים האדומים הביעו את מחאתם מהמהלך לאורך כל הערב, ובסיום מחו באוזני המנכ"ל גיא הראל, שלא ייתכן שבעלים של הקבוצה ישחק במכבי ת"א. בהנהלה מבינים שמדובר בסיטואציה בעייתית, ובמקביל ליוזמה של סטודמאייר להיפטר מ-3 האחוזים שאותם הוא מחזיק, בקבוצה הבהירו שהבעלים הנוכחיים ישמחו לקנות את חלקו של הסנטר.

הבוקר, איגוד הכדורסל הוציא הודעה רשמית, לפיה בדק את הנושא ואין ניגוד עניינים בנוגע לבעלות של סטודמאייר על הפועל י-ם והחתימה במכבי ת"א.

אבל היה גם משחק, ובירושלים מרוצים במיוחד משילובו המוצלח של שלווין מאק, שהצטיין עם 22 נקודות. גם ג'ון הולנד המשיך ביכולת המצוינת עם 18 נקודות. "עשינו עבודה טובה, במיוחד במחצית השנייה בהגנה", אמר הולנד. "הם קבוצה טובה שכבר ניצחו אותנו, אבל שיחקנו קשוח והשגנו ניצחון טוב. אני שוב חייב לתת את הקרדיט לכל המערכת שבזכותה שלווין ואני משתלבים בצורה כל כך מהירה וחלקה".

המאמן עודד קטש אמר: "הסוד שלנו הוא האופי של השחקנים שהמשיכו מהעונה שעברה. אני שמח שיש לנו סגל עמוק וארוך בעונה כל כך ארוכה, וכל עוד הקבוצה מנצחת, אף אחד לא ישים לב לכמות דקות המשחק של שחקן כזה או אחר. אם נצליח, כולם ייהנו מזה".

על הצטרפותו של אמארה סטודמאייר למכבי ת"א הוסיף קטש: "קיבלתי את זה כרגיל, באדישות. לא ברור באיזה כובע אני אמור להתייחס לנושא, כי על החתמות אחרות של מכבי לא שאלו אותי. הסיטואציה עם אמארה הייתה שונה העונה. היה כיף גדול לאמן אותו, ואפילו כבוד לראות את המקצוענות שלו, יש לי רק דברים טובים וזיכרונות טובים ואני מאחל הצלחה. לכל אחד יש את הזכות להרגיש כלפי הדבר הזה כמו שהוא בוחר, שחקנים עוברים קבוצות, ואני מבין שאמארה קצת יותר מיוחד, אבל מבחינתי היחס הוא באותה הצורה".