(מנהלת הליגה)
(מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5
אלפסי. עוד צרה לאוסף (עודד קרני)
אלפסי. עוד צרה לאוסף (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

מכה קשה להפועל אילת: ה-BAT של פיב"א (בית הדין לבוררות) קבע כי היא צריכה לפצות את דרווין קיצ'ן בסכום של כ-200 אלף יורו. באילת מתכוונים להגיש ערעור כדי לנסות להקל על רוע הגזירה.

לאחרונה נעשו לא מעט ניסיונות גישור בין אילת לבין קיצ'ן, כדי להימנע ממצב שבו המועדון יעביר סכום כל כך גדול. בימים אלו עדיין נמשכים אותם ניסיונות, אך עד כה הם לא צלחו וייתכן שאילת תצטרך לשלם את מלוא הסכום כדי להימנע מהליכים משמעתיים נוספים.

קיצ'ן, ששיחק באילת בחצי השני של עונת 2017/18, תבע את הקבוצה בפיב"א בשל חוב של כ-30 אלף דולר בלבד, ופסיקת ה-BAT היא שאילת תהיה חייבת לפצות אותו בסכום גדול בהרבה, לאחר שהכסף לא הועבר אליו.

מדובר, כאמור, במכה קשה מאוד עבור אילת, שתחת ההנהלה החדשה שנכנסה הקיץ הצליחה להתייצב מעט ברמה הכלכלית אחרי שנים קשות - והעמידה קבוצה תחרותית, תוך שהיא לא מעכבת תשלומים לשחקנים או לגורמים נוספים.

הסיפור הנ"ל ממחיש פעם נוספת עד כמה "מסוכן" עבור קבוצות להסתבך עם שחקנים שפונים לבוררות בפיב"א, שכן בשנים האחרונות עוסמאן דראמה (עירוני נהריה), טיילור באטל וכריס אוואנס (הפועל תל אביב) ניצחו בבוררות וזכו בסכומי כסף גדולים בשל כספים שלא שולמו.