(מנהלת הליגה)
(מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5
ורגאס, נכנס לספרי ההיסטוריה (מנהלת הליגה)
ורגאס, נכנס לספרי ההיסטוריה (מנהלת הליגה) | צילום: ספורט 5

מאי 2018, אולם הקריה באשדוד, הקבוצה המקומית מול הפועל גלבוע/גליל. זאת הייתה הפעם האחרונה בה נרשם טריפל-דאבל בליגת העל בכדורסל, כשקמרון לונג רשם 14 נקודות, 10 ריבאונדים ו-10 אסיסטים. הערב (שני) נרשמה היסטוריה עם הטריפל-דאבל ה-17 אי פעם בליגה, כשגרגורי ורגאס הגיע לספרות כפולות בשלוש קטגוריות בשורות מכבי חיפה, גם כן מול גלבוע/גליל.

הוונצואלני הגיע להישג המרשים כבר ברבע השלישי, ובסיום המשחק עמד על 16 נקודות, 12 ריבאונדים ו-13 אסיסטים, ועזר לירוקים לנצח 84:93.

הוא הצטרף לרשימה של שחקנים נוספים שעשו זאת בליגה, שכוללת את לונג, אייזיאה סוואן, ג'וש סלבי, דומיניק מגווייר, דונטה סמית', דרווין קיצ'ן, דורון פרקינס, יוריצה גולמאץ', מרכוס האטן, ניקולה ווייצ'יץ' ובוב פליישר.

הישראלי היחיד עד כה שרשם טריפל-דאבל בליגה הוא מאיר טפירו (עשה זאת 5 פעמים בקריירה). שחקנים כמו ליאור אליהו וגל מקל רשמו טריפל-דאבלים במדי נבחרת ישראל, אך בליגה לא היה עוד ישראלי שהגיע להישג. טל דן מנס ציונה היה רחוק אסיסט אחד מכך לפני פחות מחודש.

חברו לקבוצה של ורגאס, גיל אמיתי, לא נותר אדיש להצגה וצייץ: "הייתי יכול להישאר בלאומית ולהמשיך להוביל, אבל חזרתי לליגת העל כי הרגשתי שאני שווה יותר מזה. מגיע למשחק, דופק מבטים של 'יאללה תכניס כבר' למאמן, בזמן שגרגורי ורגאס מפרק קבוצות שבוע אחרי שבוע. נשען אחורה, לוקח נשימה ארוכה ואומר לעצמי 'גם אני לא הייתי מוריד אותו מהמגרש'. מכונה".