(לירון מולדובן) (צילום: ספורט 5)
(לירון מולדובן) | צילום: ספורט 5
אבדיה. יכול להתמודד עם גדולים ממנו (עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
אבדיה. יכול להתמודד עם גדולים ממנו (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

ה-NBA אמנם פסקה מפעילות, לפחות לטווח הזמן הקרוב, אבל בתקשורת האמריקאית ממשיכים להתכונן ליוני הגדול, בו היה אמור להתקיים דראפט 2020. הבוקר (חמישי) פורסם מוק חדש ב-ESPN, לפיו דני אבדיה עתיד להיבחר במקום החמישי. במקביל, האתר היוקרתי ניתח את החוזקות והחולשות של היהלום הצהוב.

"אחרי שפתח את העונה בצורה איטית משהו, הוא עשה את קפיצת המדרגה בינואר/פברואר - במיוחד בכל הנוגע לקליעה", נכתב בהקדמה, ומיד מנו עורכי האתר את הדברים הטובים של הפרוספקט. "הוא גדול מספיק כדי לשחק כפאוור פורוורד, אך יכול להוביל את הכדור. יש לו יצירתיות ויכולות ניהול המשחק של גארד".

"במשחק הפיק אנד רול שלו, אבדיה מראה טיימינג מצויין וראיית משחק יוצאת דופן, שמאפשרת לו לקרוא מסירות כמו ספר", המשיכו לנתח. "הוא שחקן אגרסיבי בהתקפה ותמיד נמצא במוד התקפי, כשבמקביל הוא אוהב לזרוק שלשות במעבר. הוא מביא קשיחות, תחרותיות וסוואג. העונה אבדיה למד איך לשחק ללא הכדור במכבי ת"א, והפך לחותך נהדר ולמוביל כדור שני".

על הצד ההגנתי, הוסיפו: "אבדיה גם עשה כמה צעדים משמעותיים כשחקן הגנה. הוא מכסה שטחים טוב ומשחק עם אינטנסיביות גבוהה בחסימות וליד הטבעת. הוא נכנס לקווי מסירה, חוסם מצויין וקוטף ריבאונדים בחסד".

אבדיה. צריך לשפר את הקליעה (עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
אבדיה. צריך לשפר את הקליעה (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

באשר למקומות בהם צריך הפרוספקט להשתפר, בראש ובראשונה סומנה הקליעה שלו. "לא יציב בקליעה, הוא רשם רק 32% מהשלוש ו-58% מהעונשין", הזהירו ב-ESPN. "בנוסף, הוא משנה את הזריקה שלו מפעם לפעם כך שכמעט אף פעם לא תראה אותו זורק שתי זריקות זהות מבחינת המכניקה. לעיתים הוא שולח רגל קדימה, לעיתים מתקשה בשחרור הכדור בזמן".

אם לא די בכך, גם היכולת של אבדיה לייצר לעצמו מצבי קליעה סומנה כבעייתית: "הוא לא התבקש לייצר לעצמו הרבה העונה, בטח לא בבידוד או פיק אנד רול במעבר. היד הימנית שלו היא הדומיננטית, בעוד עם היד השמאלית הוא מתקשה הרבה יותר לדחוף את הכדור קדימה ולסיים ליד הטבעת. גם היכולת ליצור מרווחים תוך שימוש בגופו, תתקל בקשיים מול שחקני NBA".