צילום: אלן שיבר
צילום: אלן שיבר | צילום: ספורט 5

זה היה ערב של נקודות קיצון. מחצית ראשונה כמעט מושלמת של מכבי ת"א לעומת מרחק כמה נקודות שהיו יכולות להביא את הפועל ירושלים לאחד הקאמבקים הגדולים בשנים האחרונות, ואולי משחק שהבהיר את פערי הרמות האמיתיים דווקא באירופה - מה שהולך יחסית בקלות בליגת האלופות, לא ממש עובר חלק נגד אינטנסיביות של קבוצת יורוליג.

במכבי יכולים להיות מרוצים מה-78:89 על ירושלים. מאוד. יאניס ספרופולוס הכין את שחקניו בצורה מושלמת והצליח לשתק לחלוטין את משחק הפיק אנד רול של עודד קטש. "הייתה לנו הופעה טובה, באנו מוכנים לקלאסיקו הזה עם מחצית ראשונה נהדרת והובלנו ב-28 נקודות", אמר ספרופולוס בסיום, "הכל הלך כמו שצריך, ידענו שהם איכותיים ושהם ינסו לחזור. לא התחלנו טוב את המחצית השנייה וירושלים ניצלה את זה כדי לשלוט בקצב. היה חשוב שנישאר רגועים ברבע האחרון. אני שמח מאוד מאיך שכולם שיחקו".

בזמן שסקוטי ווילבקין רקד על הפרקט בארנה וסחט מחמאות מכל הבעלים שנכנסו לברך את הקבוצה בחדר ההלבשה, אי אפשר שלא לתהות מהם הפערים האמיתיים בין הקבוצות: ה-28 נקודות הפרש במחצית הראשונה או 6-11 הנקודות שסביבן התנהלה המחצית השנייה? מייקל רול לא ידע כיצד לענות על השאלה הזאת: "פתחנו כל כך חזק וידענו שהם ינסו לחזור, אבל נשארנו מרוכזים והניצחון שלנו לא הוטל בספק בשום שלב, זה היה כמו אגרוף בפנים שאתה לא יכול להתאושש ממנו. האם הניצחון הזה הוא מסר? תשאל את ירושלים, היא קבוצה מוכשרת, אבל כשאנחנו נכנסים לקצב קשה לעצור אותנו".

יובל זוסמן הוסיף: "התחלנו את המשחק באופן מדהים, בדיוק כמו שהמאמן ואנחנו רצינו. יש כאן יריבות מאוד גדולה, האוהדים שיגעו אותנו כל סוף השבוע עם הודעות ומסרים שזה משחק שאנחנו צריכים לנצח ואני שמח שעמדנו במשימה".

בתוך כך, קבוצת הנוער של מכבי ת"א הוזמנה להשתתף בפיינל פור היורוליג, שייערך ב-16-19 במאי בוויטוריה. הצהובים שובצו לבית 1 ויפגשו את מגה בימקס הסרבית, ז'לגיריס ובאיירן מינכן. בבית המקביל ישחקו ולנסיה, ריאל מדריד, הכוכב האדום בלגרד וריטאס וילנה, אלופת השנה שעברה. כל קבוצה תשחק מול כל יריבותיה לבית המוקדם ומנצחות הבתים יתמודדו זאת מול זו בפרננדו בואסה ארנה כחימום לקראת גמר היורוליג שייערך באותו ערב.