ספרופולוס.
ספרופולוס. "הניצחון הגיע לנו" (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
ווילבקין. רוצה כל ניצחון (אלן שיבר)
ווילבקין. רוצה כל ניצחון (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

ארבעה ימים לפני ההתמודדות הקריטית בבית מול אנדולו אפס ביורוליג, מכבי תל אביב השיגו הערב (ראשון) ניצחון לא פחות חשוב בליגה, בקלאסיקו של הכדורסל הישראלי. הצהובים הובילו ב-28 נקודות הפרש, וכמעט שמטו את היתרון המבטיח, אך בסופו של דבר ניצחו 78:89 את הפועל ירושלים בארנה, וחזרו למקום הראשון בטבלה על חשבון הפועל חולון.

המאמן יאניס ספרופולוס הסביר את הירידה ביכולת: "ראינו שתי מחציות שונות, הראשונה הייתה מצויינת ויוצאת דופן, הכל הלך טוב וקלענו קליעות קשות, אבל בקלאסיקו לא קל לשמור על אותו קצב. ירושלים הראתה את האיכויות שלה וזה מה שקרה ברבע השלישי - לא הנענו כדור, היינו סטטיים והם עקצו אותנו במתפרצות, לאחר מכן ניסינו לעשות נקודות קלות במשחק מעבר, והצלחנו לנצח".

"הצלחנו להתמודד עם זה ולנהל את המשחק בצורה טובה מאוד", המשיך היווני. "כל המשחק הזה ועוד בבית שלהם, אני חושב שבכללי הגיע לנו הניצחון. מה אני לוקח מפה? מוקדם מדי לשאול את השאלה הזו. היום אנחנו נהנה מהניצחון ומחר נתכונן למשחק הבא".

סקוטי ווילבקין, שהיה המצטיין עם 18 נקודות, אמר בסיום: "במחצית הראשונה הכל הלך לנו, במחצית שנייה הם עשו עבודה טובה במטרה לחזור ולהקשות עלינו. הם שיחקו חזק יותר האוהדים שלהם דחפו, ואולי אנחנו נרגענו מעט,  אבל הצלחנו להתגבר על זה. אנחנו רוצים להשיג כל ניצחון שאנחנו יכולים זו ליגה צפופה. היורוליג? המשך המומנטום החיובי זה הדבר החשוב".