אוהדים, צהובים, מכבי תל אביב, כדורסל ישראלי
"תנו לנו לשמוח שלא נוכל כבר לעמוד, רוצים את הגביע אנחנו לא נפסיק לרקוד" | צילום: עודד קרני

כבר קרוב לשבע שנים שהשיר "תנו לנו לשמוח" מככב ביציעי היכל הספורט ביד אליהו. שיר האוהדים הוא עיבוד של הצהובים לשירו המקורי של שי להב ("מופע הארנבות של דוקטור קספר") משנת 2004, "המפלט האחרון".

לאחר ביקוש רב מצד האוהדים, השיר בגרסתו המכביסטית יוצא לאור וניתן להורדה. השיר הוקלט בשיתוף אוהדי הקבוצה באולפני די.בי. במסגרת שיתוף פעולה בין מועדון הכדורסל לבין חברת ההפצה "היי פידליטי" וניתן להורדה סלולרית דרך שליחת המילה "שיר" למספר 6161 (בעלות של 5 שקלים).

מילות השיר הפשוטות כבשו בתחילה את יציע אוהדי מכבי תל אביב בלומפילד, ועברו אדפטציה קלה ביציעי נוקיה. השורה "רוצים רק את הדרבי" הפכה ל"רוצים את הגביע". גם הבקשה של הנהלת הקבוצה להימנע מקריאות כנגד קבוצות אחרות גרמה לשינוי השורה "שונא את כל האדומים" הפכה ביד אליהו ל"מכבי את כל החיים".

ותיקי ההיכל יזכרו כמובן את גמר הפיינל פור הישראלי של שנת 2006, אז הגיעה הפועל ירושלים להיכל נוקיה למשחק אחד על האליפות. הירושלמים הובילו כבר ב-9 נקודות הפרש ברבע הרביעי, אבל התעוררות של הקהל הצהוב ששר את ההמנון על מילותיו הלוחמניות ("רוצים אש בעיניים, יאללה מכבי מלחמה") הובילו את הצהובים לניצחון דרמטי בשניות הסיום. טוב, אולי גם לג'יימי ארנולד היה חלק קטן בעניין.

שחורציאניטיס וטראוויס יעמדו לדין

גביע כבר יש, עכשיו לאוהדי מכבי נותר להעביר את הזמן בהשתעשעות עם הקבוצות של ליגת קופל. הערב (20:00), מכבי תפגוש את מכבי אשדוד, אותה הביסה לפני פחות משבוע בחצי גמר גביע המדינה. כזכור, הצהובים הובילו בסיום הרבע הראשון 3:27 בעוד אחת מהצגות התכלית המשובחות של הצהובים שחווים תקופה דורסנית במיוחד.

המכות בגמר הגביע בין מכבי ת
למרות התמונות שמוכיחות שהותקף, דיוויד בלו ישלם קנס | צילום: מערכת ONE

שחקן הרכש הסרבי, מילאן מצ'באן, שנפצע בפניו באימון הקבוצה ופונה לבית חולים, צפוי להיות כשיר למשחק. גם דיוויד בלו וסופוקליס שחורציאניטיס שהיו מעורבים בקטטה במשחק הגמר בחמישי האחרון צפויים להיות זמינים לרשותו של המאמן בלאט הערב.

ביום חמישי הקרוב תיערך ועדת משמעת של איגוד הכדורסל לשחקנה של ברק נתניה, רומאו טראוויס, שתקף במשחק הגמר את דיוויד בלו. גם שחורציאניטיס יעמוד לדין בעקבות מעורבתו בתקרית. שני המורחקים הנוספים, דיוויד בלו ואדריאן בנקס, לא יעמדו לדין אך ישלמו קנס אוטומטי של 12 אלף שקלים.