הדמיית האולם. בית חדש לאדומים
הדמיית האולם. בית חדש לאדומים | öéìåí: ספורט 5

ה-25 ביולי 2007 הוא תאריך שצרוב היטב בזכרונם של אוהדי הפועל תל אביב. זהו היום בו החלו הריסות אולם הכדורסל הביתי של הקבוצה מזה 27 שנה. עד לימינו אנו, המתחם שעליו עמדו קירות אוסישקין, שהפך לגן ציבורי, מהווה מעין אתר זיכרון לאדומים. היום (רביעי) הועדה המקומית תל-אביב-יפו אישרה את תכנית הבינוי במתחם הדרייב אין, הכוללת הקמת אולם ספורט רב תכליתי אשר יכיל 3,000 מושבים. האולם ישמש את ענפי הספורט השונים, ובין השאר יוקצה לטובת קבוצת הבוגרים של אגודת הפועל תל-אביב.

תכנית הבינוי מבוססת על הרעיון האדריכלי של האדריכל, דמיטרי מזו הנקרא "חלונות ראווה". בשלב הראשון בליבת המתחם יוקם אולם הספורט. בתכנית העתידית צפויים להיבנות מבני יריד ותערוכות שימוקמו לאורך הדופן הצפון-מערבית, לאורך נתיבי איילון. המבנים ייצרו מערך בינוי ושטחים פתוחים המתחברים אל שטחי מרכז הירידים ואל מרחב הכניסה הצפוני לביתן החדש (ביתן 2).

"העירייה משקיעה משאבים ומאמצים רבים על מנת להקים את אולם הספורט הייעודי אשר יענה על הצרכים של אגודות הספורט בענפים השונים", אמר ראש עיריית ת"א, רון חולדאי שבעבר הורה על הריסות אוסישקין, "כמובן שיוכל לשמש לטובת משחקיה של קבוצת הכדורסל של הפועל ת"א." חבר מועצת העיר, ויו"ר ועדת הספורט אלון סולר הוסיף: "מדובר באישור משמעותי וחשוב בדרך להקמת האולם, אנו בעירייה  עושים ככל הניתן בכדי להשלים הקמתו במהירות האפשרית".

כזכור, באותה שנה בה החלו הריסות האולם, ירדה גם הקבוצה מנכסיה. אוהדי המועדון החליטו להקים את "הפועל אוסישקין" ורשמו אותה לליגה ב'. מאז היא מטפסת בהדרגה בין הליגות. בתום עונת 2009/10 הוחלט להחזיר למועדון את שמו המקורי והשנה הפועל ת"א חזרה לליגת העל. שחקני הקבוצה והאוהדים חגגו את העלייה המרגשת על חורבות אולם אוסישקין. הצפי להקמת האולם הוא כשנה וחצי מרגע התחלת הבנייה. העירייה תעשה את מירב המאמצים כדי לזרז את הליכי התכנון והבנייה ולהעמיד לרשות חובבי הספורט אולם חדש ואיכותי.