חילופי האשמות. שני
חילופי האשמות. שני | צילום: ספורט 5
חילופי ההאשמות בדרגים הבכירים של הספורט הישראלי נמשכים. בעקבות הסערה שפרצה אחרי הקטטה במושבה ואירועי ביה"ד של ההתאחדות לכדרוגל, הזדרזה שרת הספורט לימור לבנת לזעוק על ניגוד אינטרסים. אך הבוקר (חמישי), יש מי שטוען שדווקא לבנת היא זו שמייצגת את ניגוד האינטרסים בספורט.

במכתב ששיגר שי שני, לשעבר יושב ראש איגוד הכדורסל הישראלי, אל השרה, הוא טוען כי הודעות הגינוי של לבנת לגבי האירועים האחרונים בסביבת ההתאחדות הכדורגל נובעת מפופוליזם, ומלין על היעדר גינוי במקרים קודמים, דומים לטענתו. "כעקרון, אי אפשר שלא להסכים איתך על כך שבספורט הישראלי יש לא מעט ניגודי עניינים, ואפשר להבין שזה מאוד פופולארי להעביר ביקורת על ההתאחדות לכדורגל", כותב שני במכתבו. "ואולם, האם למי שמגדיר "ניגוד העניינים" יש גם "ניגודי עניינים" או אינטרסים זרים אחרים?".

"לא שמעתי את קולה הנחרץ של כבוד השרה כנגד ניגוד העניינים ביום בו חבורת רוב, אמסלם, בן שושן וקופל השתלטו על איגוד הכדורסל והביאו למינויו של זה האחרון – (ובוודאי שלא מתוך שיקולים מקצועיים או ספורטיביים), למ"מ יו"ר פעיל של הנהלת איגוד הכדורסל", הוסיף. "מדוע לא ביקרה השרה ו/או הודיעה שלא תעמוד מנגד, כאשר חברה לדרך הפוליטית, תנועתית, מזה שנים רבות שמכהן גם כיו"ר מרכז הספורט הארצי לבית"ר וגם כסגן יו"ר הועד האולימפי בישראל מטעם אותו מרכז ספורט וגם כחבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל בישראל מטעם בית"ר וגם כחבר הנהלת איגוד הכדורסל מטעם בית"ר וגם כיו"ר מנהלת ליגת העל בכדורסל גברים, התמנה ע"י אותה חבורה כאמור, בדרכים שמתאימות למחוזות אחרים ולא לספורט, גם כמ"מ יו"ר פעיל בהנהלת איגוד הספורט הגדול במדינה, כל זאת בנוסף לתפקידיו במוסדות הספורט הבינ"ל ובמוסדות של גופים פוליטיים מפלגתיים אחרים".

במקום לנופף בקוד האתי בו את כה גאה, לזעוק, להביע זעזוע כן ועמוק ולהוביל קמפיין ציבורי, כנגד ניגוד העניינים, המשחית, הזועק לשמיים, שכמותו לא היה מעולם בספורט הישראלי. תמכת, עודדת, חיבקת וברכת מעל כל במה ואפילו, כך הבינותי, הנך פועלת בנחישות  גם  למינויו של מר קופל כחבר מליאת המועצה להסדר הימורים בספורט".

"במקום לנופף בקוד האתי בו את כה גאה, לזעוק, להביע זעזוע כן ועמוק ולהוביל קמפיין ציבורי כנגד ניגוד העניינים, המשחית, הזועק לשמיים, שכמותו לא היה מעולם בספורט הישראלי, תמכת, עודדת, חיבקת וברכת מעל כל במה ואפילו, כך הבינותי, הנך פועלת בנחישות גם למינויו של מר קופל כחבר מליאת המועצה להסדר הימורים בספורט".

לבנת, התגובה לא איחרה לבוא
לבנת, התגובה לא איחרה לבוא | צילום: ספורט 5
יועץ התקשורת של השרה לימור לבנת, מאיר ברדוגו, מסר בתגובה למכתבו של שי שני: "השרה לימור לבנת קידמה את התיקון לחוק טוהר המידות בספורט, שייכנס לתוקפו ב-1 ביולי 2012, ואת הקוד האתי לאיגודי הספורט, שייכנס לתוקפו ב-1 בינואר 2013, שבין היתר, אוסרים על ריבוי הכובעים בספורט, ויהיו תקפים לכל נושאי התפקידים בספורט, לרבות אבנר קופל. עם זאת, הבחירות ליו"ר איגוד הכדורסל יתקיימו רק ביוני הקרוב, ועד אז משמש אבנר קופל כיו"ר זמני בלבד. הובהר לקופל כי במידה וייבחר ליו"ר קבוע יהא עליו להתפטר מכל תפקידיו האחרים. כמו כן, השרה לבנת לא תאשר מינוי נציג איגוד הכדורסל במועצה להסדר ההימורים בספורט עד אשר יתקיימו הבחירות ליו"ר האיגוד. משכך, השרה אינה פועלת כלל, ובוודאי שלא בנחישות ובמרץ, למינויו של קופל לתפקיד זה. על כן, ההשמצות וההאשמות הפרועות של שי שני משוללות כל יסוד ונובעות, ככל הנראה, מתחושת תסכול אישי עמוק על הדחתו מתפקיד יו"ר איגוד הכדורסל על ידי חברי האיגוד. צר לנו על כך".