אין תמונה
המעריצים מלחינים את השירים שהיא מבצעת. האסטון מיקו

האסטון מיקו היא זמרת יפנית שגורמת ליתר זמרות הפופ לקנא, יש לה מאות אלפי מעריצים ברחבי יפן ובעולם, היא ממלאת אולמות, הכרטיסים להופעות שלה נמכרים במלואם והיא לא באמת קיימת.

מיקו היא הולוגרמה שבנויה בטכנולוגיה מיוחדת שמבוססת על תוכנת סנכרון קול שפותחה על ידי חברת  Crypton Future Media והיא למעשה מאפשרת למעריצים שלה ליצור את המוזיקה שהיא שרה בהופעותיה.

באתר החברה שנפתח עבור הזמרת יש אפשרות להירשם וליצור את השירים וגם לקרוא פרטים על הזמרת שמסתבר בת 16 בלבד, כמו כן מצוינים שם נתוניה ה"פיזיים"  (גובה 158 ס"מ ומשקל 42 ק"ג) ועוד נתונים מעניינים כולל העדפותיה המוזיקליות.  

אין תמונה
בת 16 בלבד וכבר זמרת הפופ הכי פופולרית ביפן

ונראה שהמעריצים יודעים מה הם עושים כיון שהכרטיסים לארבע ההופועות האחרונות שלה בטוקיו נמכרו במלואם בתוך דקות ספורות אחרי פתיחת הקופות. 10,000 כרטיסים לכל הופעה כשכרטיס אחד עולה כ-80 דולר.  

בינתיים הופצו שמועות שאלה ההופעות האחרונות של מיקו הזמרת ומסיבה כלשהי שאינה ידועה היא תצטרך "לפרוש" מעסקי המוזיקה. אם השמועות יתממשו אז זוהי תהיה ללא ספק פרישה בשיא.

ואיך נראית ההופעה? מלבד המוזיקה שכאמור מיוצרת רובה על ידי המעריצים, התמונה של הזמרת שאותה יצרה חברת Crypton Future Media מוקרנת כהולוגרמה באמצע אולם ענק כאילו היא עומדת על במה כשהיא לא רק שרה אלא גם רוקדת: "זה היה פשוט מדהים, זה כאילו הלב שלי עדיין רוקד. אני לא יודע אם אצליח לישון" סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס יויאה אופוג'י, מעריץ נלהב של מיקו אחרי ההופעה.

אין תמונה
הקהל בטירוף כאילו זו הופעה של מדונה לפחות

מדובר בהופעות מרהיבות שצוברות תאוצה וקהל מעריצים נאמן. מספר סקרים ברשת אף מראים כי מיקו היא הבחירה המבוקשת ביותר להיות הזמרת שתפתח את טקסי האולימפיאדה בלונדון.  

צפו בחלק מהופעתה:

>> 5 אפליקציות חובה לאייפד