ארבעה חודשים אחרי שפרויקט משקפי - המחשב של גוגל נחשף לראשונה, היום (ד'), חילקה ענקית החיפוש  לעובדיה משקפי מציאות משופרת ונתנה להם להתרוצץ ברחובות ניו-יורק על מנת לבצע ניסוי שטח שיבדוק את המשקפיים בפעולה, מחוץ למעבדת המחקר הסודית של גוגל בה פותחו – Google X.

המשקפיים שידועים בתור פרויקט Google Glass והם בעצם פריט הלבוש הממוחשב הראשון מסוגו בעולם. עובדי המעבדה גם ביקשו מהקהל הרחב פידבק והצעות לפיצ'רים מעניינים שיכולים להיות חלק מהמשקפיים בעמוד הגוגל+ שלהם.

Here's what the glasses look like from the side.

הדיווחים הראשונים אודות הפרויקט הסודי של גוגל שיערו כי הסופר-משקפיים צפויים לתת מידע ויזואלי ובזמן אמת לגבי הסביבה של מי שמרכיב אותם. הם ישאבו מידע משירותים מבוססי מיקום של גוגל על מנת להעניק את המידע הנחוץ.

כמו כן, גוגל מתכננת לשלב במשקפיים שירותים נוספים שלה, ביניהם GPS ואפילו אפשרות להתחבר לרשת באמצעות ויי-פיי או החיבור הסלולרי. על מנת לייצר את העדשות המיוחדות של המשקפיים גוגל תשתמש באותה טכנולוגיה בה בונים כיום מסכי AMOLED או LCD שקופים.

מבחינת העיצוב בגלל ריבוי הפיצ'רים תחילה חשבו כי המשקפיים יראו גדולים ומגושמים, אך התמונות הראשונות שפורסמו על ידי גוגל עצמה מראות לנו פריט לבוש מסוגנן ומינימליסטי שנראה כמו משהו שבכלל עוצב על-ידי חברת אפל.

המשקפיים עדיין אינן מוצעים למכירה ולא ברור מתי גוגל תחליט שאלה מוכנים לתפוצה המונית. הפרויקט עוד יכול לשנות צורה ולהחליף את המשקפיים בעדשות-מגע דיגיטליות, זאת משום שאחד מראשי הפרוייקט, ברק פרוויץ, הוא פרופסור לביו-ננוטכנולוגיה באוניברסיטת וושינגטון והוא זה שצליח לבנות עדשת מגע שיכולה להקרין פיקסלים ישירות לעין.

צפו בהדגמה:

עוד תמונות:

המשתמשים יראו דרך המשקפיים נתונים שונים:

You'll also be able to find people nearby.

You can set reminders by telling the glasses to do so.

You'll get turn-by-turn directions on the top right.

The icons open up to reveal more information.These icons show what you'll be able to do with the glasses.

 >> האם מכשירי הבלקברי עומדים להיכחד?

>> וגם: צפו - המהפך המזעזע של לינדזי לוהן