בצל המלחמה יוצא לאקרנים הסרט שהיה מועמד לפרס אופיר, "לרוץ על החול", וכל הקאסט הגיע להקרנה מיוחדת ומרגשת שהתקיימה למפוני העוטף בקיבוץ שפיים. בין שלל השחקנים שמככבים בסרט ניתן למצוא שמות מוכרים כמו צביקה הדר, בר זומר וקים אור אזולאי, כשלצידם שחקנים בעבורם מדובר בתפקידים ראשונים כמו שאנסלה שון מונגוזה ומייקל קביה אהרוני.

במרכז הסרט, צביקה הדר מגלם בעלים של קבוצת הכדורגל מכבי נתניה, ובשל טעות בזיהוי לקבוצתו נקלט שחקן חיזוק ניגרי שנחת בישראל. אך מסתבר כי מדובר בפליט אריתריאי שברח מגירוש והופך לכוכב כדורגל. "זו תקופה שצריך בעיקר לעטוף, להכיל, לנשום עמוק. זה נותן לך איזה אסקפיזם ואני חושב שזה מה שהקולנוע עושה במקרה הזה", אמר הדר על משמעות ההקרנה בפני המפונים.

מונגוזה שמגלם את כוכב הכדורגל והדר כבר נפגשו בעבר, כשמונגוזה הגיע לאודישן ב"כוכב נולד". "הייתה סצנה שצילמנו בשדה התעופה. פתאום עשיתי: 'יואו צביקה, זה אתה', והוא מיד אמר לי שכן והתפעל מכמה שגדלתי. היה לנו רגע", סיפר מונגוזה. מי שעוד התלהבה מהזכות לשחק לצידו של הדר היא השחקנית קים אור אזולאי. "צביקה זה איקון מהלך. אני יכולה לפרוש אחרי ששיחקתי את הבת שלו, עשיתי את שלי בקריירה", הודתה. 

בסרט שחקנים שנראה כי עולמות המשחק והטלוויזיה מוכרים להם מהבית. כך, מאיר תמם, אחיו של עמוס, שמשחק בסרט. "הוא שחקן מעולה, ובלי קשר גם שחקן כדורגל מעולה", החמיא עמוס לאחיו. בנוסף גם בנו של השף ישראל אהרוני, מייקל קביה אהרוני, משתתף. "הוא למד משחק וכבר הרבה שנים בתחום. זו הפריצה הראשונה ולא האחרונה שלו", סיפר אביו.

וכמובן שבמרכז האירוע היו מפוני כפר עזה שכבר חודשיים נמצאים הרחק מביתם אחרי התופת שעברו. נראה כי האירוע הצליח לרגש את התושבים. "מאוד מרגש שבחרתם לעשות כאן את הפרמיירה", אמרה יעל פלוס. אילנית סוויסה, שפונתה גם היא מכפר עזה הוסיפה: "זה מרגש אותנו שבאים ומתחילים פה מסע של סרט ישראלי חדש".