יותר משנתיים עברו מאז פטירתו של אחד השחקנים הגדולים בקולנוע הישראלי, יהודה בארקן, וחסרונו הבולט מורגש עד היום בתעשייה. בסרט דוקומנטרי חדש "אנחנו לא ניפרד לעולם", בבימויו של אלון גור אריה, קולו של בארקן ילווה את סיפורו של אחד האנשים החזקים בקולנוע, מההצלחות הגדולות כמו "חגיגה בסנוקר" ו"צ'רלי וחצי" ועד התפקידים הדרמטיים בשנים האחרונות.

באירוע ההשקה של הסרט הגיעו חבריו הקרובים, המשפחה ועוד רבים שבאו לחלוק בכבוד. גור אריה במאי הסרט שנכח באירוע סיפר:  "יש משהו בסיפור של יהודה בארקן, שזה סיפור של הקולנוע הישראלי המסחרי. גם ההומור וגם הלבכות. פעם סיפרתי לכל הילדים בכיתה שראיתי בן אדם קופץ ממסוק לתוך יאכטה בים והוא דיבר עברית, וזה היה אבא גנוב 2".

דובי גל שהכיר את יהודה מגיל צעיר מאוד שיתף גם את ההשפעה של יהודה על חייו "אני מכיר את יהודה מבית ספר יסודי, אני זוכר שראיתי אותו בהצגת סוף שנה ואמרתי שגם אני רוצה להיות כזה." וגם גבי עמרני חברו הטוב שחלק איתו תפקידים במהלך השנים סיפר ""אנחנו היינו כל כך אהובים אחד על השני שרק היינו מסתכלים אחד על השני, הידידות הייתה עוברת ולא היינו צריכים להגיד שום דבר".

גבי עמרני (צילום: ערוץ 24)
"היינו מסתכלים אחד על השני, הידידות הייתה עוברת ולא היינו צריכים להגיד שום דבר" | צילום: ערוץ 24

בנו של יהודה, רועי ברקן, שהגיע להשקת הסרט על אביו סיפר "רוב הסרטים הם מצחיקים. ככה היה אבא, תמיד רצה שיצחקו וייהנו, ויש את החלק האחרון של הסרט, שהוא החלק המרגש".

באחד מקטעי הסרט מוצג דרך הכרתם של ששי קצת ויונה אליאן, זוגיות שיהודה לקח חלק ממנה. ששי סיפר על מה שהיה. "בארקן בעצם היה חלק מהרומן שנרקם ביני לבין יונה. יונה הזמינה אותי לראות את ההצגה שלה, אז אמרתי לה שיש לי חבר, יהודה בארקן, ואני רוצה לבוא יחד איתו. אחרי ההצגה היא אמרה שנבוא אליה ונשתה קפה, ושמה הייתה חברה שלה. ישבנו כולנו ותוך עשר דקות בארקן והיא כבר היו בחדר. ואני ויונה כמו שני גלמים ישבנו ודיברנו על הלילה סביב צלחת פירות".