טיפים וסודות השיער המושלם

הבוקר של קשת

תכניות קשת
תכניות קשת

בדרך לשיער מושלם

איך לבחור תספורת נכונה? איך להסתדר עם תלתלים? מנהלי הסניפים של רשת שוקי זיקרי עונים לכן על השאלות

| פורסם 19/11/08 15:41:01

לוריאל 16.11
מעצב השיער ליאור זריזי מדגים את העבודה

1. איך מסתדרים עם תלתלים?

לתלתלים, כידוע, חיים משלהם ויכולת הגדרה עצמית. ביקור חובה אצל מעצב השיער בתחילתה של כל עונה. זו לא המלצה, זו הוראה. שיער מתולתל בדרך כלל נוטה להיות עבה ויבש יותר משיער חלק. לכן גם מתולתלות בעלות שיער שמן רצוי שיחפפו בשמפו לשיער יבש. אחת לחודש לבצע ניקוי יסודי של השיער באמצעות שמפו אינטנסיבי מיוחד, המקביל לניקוי פילינג.
השתדלי להימנע ממגע של חומרי העיצוב בשורשי השיער. המריחה צריכה להתחיל במרחק סנטימטר או שניים אחרי השורש ולכיוון הקצוות. לאחר שימוש בחומרי מעצבים למיניהם רצוי לחפוף את השיער ולישון עם שיער נקי על מנת לאפשר זרימת דם תקינה.
למתולתלות שרוצות תלתלים מעוצבים עגולים כמו במספרה הייתי ממליץ למרוח קודם קרם לחות מעגל לשיער מתולתל ואח"כ מוס מעגל תלתלים. ולבסוף מומלץ לייבש במייבש שיער עם פיית "דיפיוזר" ללא מגע ידיים. "סרום מרוכז לשחרור שיער מתולתל" עושה קסמים. יש למרוח אותו על שיער יבש בסוף הייבוש ואז לעבור על השיער שוב.

ליאור זריזי, מנהל בית ספר שוקי זיקרי דורי ירושלים
רח' מרדכי בן הלל 1, ירושלים טל. 02.6240171

2. כיצד אבחר תספורת נכונה ואפנתית לחורף הקרוב?

המראה המתולתל גלי הוא עכשיו טרנדי ואופנתי מאוד. תספורות לשער ארוך מתאפיינות החורף בפוני מלא, והקצוות גזורים בקו ישר עם דירוג קל בקודקוד האופנה של החורף הזה מתכתבת עם שנות השמונים, אבל כמובן מביאה פרשנות חדשה, שמתאימה להיום.
בימי החורף, הקור גורם לאוויר להיות יבש במיוחד. התוצאה היא ששיער מתולתל נעשה יותר שטוח ואף עשוי להיראות מעוך למדי. לכן חשוב מאוד, במיוחד בחורף, להזין את השיער בהרבה לחות, שגם משמנת את השיער ועוזרת לעצב את התסרוקת כמו שהיא צריכה להיראות.
בחורף, שיער חלק מקבל לעיתים מראה "מחושמל", בגלל החשמל הסטאטי הרב הנמצא באוויר. במקרה כזה מומלץ להשתמש בלחות שאינה שומנית על מנת ל"הרגיע" את השיער, לייצב את השערות הבודדות והקופצניות ולהחזירן למסלול.
נקודה נוספת שמקבלת חשיבות מיוחדת למראה שלך בחורף היא ההבנה שהתספורת שלך תשרת אותך טוב יותר אם היא תתאים גם למצב הרטוב של השיער. כך שאם קרה ונרטבת בגשם, התספורת עדיין תיראה יפה. תספורת טובה באמת נראית טוב גם כשהיא נרטבת ומתייבשת באופן טבעי, אל תתפשרי על פחות מכך.
שחר מלכה - מנהל סניף שוקי זיקרי כפר סבא
רח' ויצמן 63, קניון ערים, על הכיכר, כפר סבא טל. 09.7666530

3. האם כדאי לעשות החלקת שיער ומהי ההחלקה המומלצת ביותר?

מה שחשוב באמת הוא משמעות השינוי. האומץ והיכולת להשתנות בצורה רדיקאלית.
לכל שיער, יש ראש משלו. אין טעם לכפות על השיער דברים שלא מתאימים לאופיו. חייבים להקשיב לו קשב רב.
בואי נניח שיש לך שיער גלי או מסולסל וקמת בבוקר עם תאווה בלתי מוסברת לחלק. ההמלצה שלי, בקשי ממעצב השיער שלך פן עם המחליק הקרמי. תוך זמן לא ארוך תצאי לרחוב עם שיער חלק לגמרי ותראי כיצד זה מרגיש.
במידה ואת עונה בחיוב ההמלצה הראשונה שלי החלקה צרפתית, פיתוח מיוחד ומדובר של לוריאל פרופסיונל, המבטיח תהליך החלקה נוח, מהיר ופשוט עם תוצאות מעולות. אחרי ההחלקה השיער נותר מבריק, גמיש וחלק, לאורך זמן, וכל זאת בלי לפגום בבריאות השערה.
ההחלקה מעניקה לאישה שיער חלק ורך בלי סבל מיותר, מאפשרת למעצב השיער להגשים עבור הלקוחה את חלום השיער החלק והגולש, לאורך זמן.

יהודה מלכה - מנהל סניף שוקי זיקרי חולון
רח' סוקולוב 135, חולון טל. 03.5010972

4. מה גורם לנשירת שיער והאם יש דרך למנוע אותה?

לכל גיל יש התקופות שלו, יש שינויים, עליות וירידות. עד גיל 25 לא צריכה להיות שום סיבה לנשירה משמעותית. נשירה מסיבית בגיל צעיר מעידה על בעיה פנימית. ניתן לאבחן בעיות בשיער דרך אבחון הציפורניים. במידה והן חלשות מהרגיל הדבר יכול להעיד על חוסר באבץ וברזל, לעיתים סידן.
גלולות למניעת היריון שאינן מותאמות נכון יכולות לגרום לנשירת שיער. אחת התופעות האופייניות להיריון היא התחזקות והתמלאות השיער במקרה ומתעוררת בעיה עם השיער בזמן ההריון רצוי לבדוק את המוגלובין.
אחרי הלידה צריך להתכונן לתקופה שאורכה שלושה עד ארבעה חודשים, ובה קיימת נשירה טבעית ומוכרת המכונה גם "נשירה של אחרי לידה". חשוב מאוד להמשיך עם הברזל, גם אם את מניקה. לגבי שימוש באבץ, בזמן הנקה חייבים להתייעץ עם רופא.
גיל המעבר, המלווה בשינויים הורמונאליים, יכול להביא איתו מצבים של מתח ולחץ. גם בעיות בבלוטת התריס יכולים ליצור נשירה מוגברת. חשוב לדעת: לחץ ומתח הם האויב מס 1 לשיער.
אני לא מאמין שהדרך הנכונה היא להתעקש ולחזק את השערה החלשה, מאחר ובאופן טבעי היא לבסוף תנשור. במקום זה, עדיף לטפח את זו שעתידה לבוא במקומה.

איציק סרדיניה, מנהל בית הספר שוקי זיקרי דורי תל אביב
רח' קינג גו'רג' תל אביב טל. 03.5284391

5. באיזו תכיפות מומלץ לצבוע את השיער ואיך אני יודעת מהו הצבע הנכון עבורי?

צבע הוא בחירה. לפני שאת בוחרת גוון, רצוי לעצור ולחשוב. האם זאת את, האם הגוון אותו בחרת הולם לא רק את המראה אלא גם את האופי שלך.. אני מאוד לא ממליץ על צביעה תכופה מידי של השיער. פעם בחודש, לא יותר. אפשר לצבוע את השיער בבית, היום יש צבעים מצוינים של ברנדים מובילים. כשאין הרבה שיער שיבה, כשצבע השיער הטבעי אינו כהה מדי, ניתן בהחלט להשיג תוצאות טובות גם בצביעה ביתית. אבל... ויש אבל. בכל מה שנוגע להבהרות או גוונים למיניהם, אל תסכני את שערך בניסיונות. זו כבר עבודה למקצוענים. חשוב לבחור בעל מקצוע מנוסה. טיפולים כאלו מקומם במספרה.
לפני שאת צובעת את שערך, במיוחד אם את משתמשת בחומרי עיצוב וסיליקון למיניו, מומלץ להשתמש בשמפו מנטרל. אין שום קשר בין צביעה לשיער לבן. שיער שיבה הוא תוצאה של גנטיקה, גיל או מצב נפשי. צביעת שעיר אינה מזיקה, בשום דרך, לשורשי השיער. צביעת השיער היא תמיד תהליך חיצוני ואינה באה במגע עם שורש או זקיק השערה. חוסר ידע לעתים קרובות מביא לדאגות מיותרות.

עופר שמעון, מנהל סניף שוקי זיקרי קרית אונו
רח' המלך שלמה 37, קניון קרית אונו טל. 03.6356001

6. כיצד אעשה לעצמי פן שאינני יכולה להגיע למספרה?

חשוב מאוד לעבוד עם הציוד הנכון. מומלץ להשתמש במייבש שיער עם עוצמה גבוהה המאפשר איזון בין החום ועוצמת הרוח ומונע שיער "מחושמל". קיים מגוון רחב של מברשות מכל סוג, יש להתאים את המברשת לאורך השיער. ייבוש שיער גלי או מתולתל במטרה להגיע למראה חלק נעשה בעזרת מברשת. לייבוש חופשי של השיער רצוי לבחור בדרגת חום גבוהה ולהתמיד בפעולה עד שהשיער יבש לגמרי. לבעלות תלתלים כדאי להשתמש בדיפיוזר המתחבר לראש הפן ומפזר את האוויר החם כך שעוצמת החום בינונית וצורת התלתל נשמרת.
חשוב להתאים את מידת החום לסוג השיער: בעלות שיער דק מאוד רצוי שיעבדו ברמת חום בינונית ובעלות שיער עבה בדרגת חום גבוהה. ליצירת נפח רצוי להיעזר באוויר קר המביא לנטרול החום וקירור המברשת.
אין להצמיד את הפייה של הפן למברשת השיער, אלא לשמור על מרחק של ½ ס"מ עד ס"מ בכדי למנוע חריכה של השיער. מאותה סיבה, רצוי לשמור על תנועה מתמדת של המברשת כלפי מטה וצריך לשים לב לא "להיתקע" זמן רב על חלק מסוים.

ג'קי אלמקייס, מנהל סניף שוקי זיקרי ראשון לציון
רח' רוטשילד 84, ראשון לציון טל. 03.9664925

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
לוריאל
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן