תומר יושב בבריכה ומדבר בפלאפון (תמונת AVI: mako)
אני אביא כסף, את תכיני לי אוכל. גברים עשירים הם שוביניסטים | תמונת AVI: mako

הכרת בחור עשיר כקורח, בעל וילה בחוף משלו בקיסריה, עם נוף ליאכטה הפרטית? תעזבי אותו. האמיני לנו, זה הדבר האחרון שאת צריכה לאחל לעצמך. מחקר חדש טוען שגברים עם תלוש משכורת ממוצע הם הרבה יותר נגישים, נאמנים ואף טובים במיטה. טוב, זה הגיוני – יש להם הרבה יותר מה להוכיח.

שלא תביני, אנחנו אומרות את זה בלב כבד. אחרי הכל, גבר מצליח עם כסף יכול להבטיח לך תפנוקים מכאן ועד באר שבע. ואם הוא מרוויח ביורו, אפילו עד אילת. אבל אם למדנו משהו מרכבת ההרים הכה מעייפת של קארי ומר ביג, הרי שזה הדבר הבא: גבר עם כסף מגיע עם ים של מיגרנות. הסוגיות הפסיכולוגיות רבות: הוא חושב שרוצים אותו רק בגלל הכסף, הוא מבין שהוא יכול לקנות כל אחד וכל אחת ולא נעים לומר, אבל לרוב הוא גם קמצן שחרד להוצאות שלו.

גם אם את מוכנה להתעלות על כל אלה, דעי לך שקשה למצוא גבר עשיר בשוק של היום מהסיבה הפשוטה שכבר אין הרבה כאלה. לפי דו"ח נתונים חדש ששוחרר ממרכז המחקר pew, פחות גברים מסיימים בימינו אוניברסיטה, מה שמוביל לפחות הצלחה בעבודה, וכל זה מתורגם באופן ישיר למזומנים בעו"ש. מה גם שלפי נתוני המרכז, יותר גברים פוטרו מעבודתם במהלך המיתון, דבר שגרם לנשים להרוויח יותר מהם.

הוא יישאר נאמן

הבשורות הטובות הן שאין לנו על מה להתמרמר. "גברים עם פחות כסף גורמים לנשים להיות מאושרות יותר, וזאת משום שכסף וסטטוס לא פעם מעיבים על הקשר", אומר אדם גלינסקי, פרופסור מטעם אוניברסיטת נורת'ווסטרן בשיקגו.

טייגר וודס (צילום: חדשות 2)
עשה את זה כי הוא הרגיש שמותר לו. טייגר וודס | צילום: חדשות 2

דוגמא מנצחת שהוא נתן, היא הסיפור של טייגר וודס. כשהוא התנצל על ארסנל הרומנים שלו, וודס רמז שאחת הסיבות להתהוללות המינית נבעה מכך שהוא הרגיש שההצלחה העצומה שלו גרמה לו לחשוב שמותר לו. ובכן, הוא צודק. לדברי החוקרים, מדובר בתופעה נפוצה שלא תראו אצל גבר בעל פחות אמצעים. "לגברים בעמדות גבוהות יש נטייה לבגוד, שכן זה ידוע שכסף וכוח מעוררים את התחושה הזאת שאני יכול ומגיע לי", אומר גלינסקי.

הוא חברותי ונגיש

עוד סיבה טובה להישאר עם הגבר שמרוויח משכורת של 4 ספרות היא שבעל הכנסה ממוצעת הוא לרוב מנומס וחביב יותר עם אנשים חדשים, כך מגלה מחקר שפורסם במגזין "Psychological Science". במחקר נבדקו יחסי האנוש של אנשים עשירים בפני זרים מוחלטים, לעומת כאלה שלא. בעוד "העני" היה חינני, חייכן ומזמין, העשיר התעסק בעיקר בשיערו והתנועע בעצבנות.

"גברים עם פחות כסף מתאמצים יותר ליצור קשרים, והם מתייחסים לזה כצורך הישרדותי, בעוד שגברים אמידים מאמינים שהם פשוט לא זקוקים לזה", אומר דוקטור דאצ'ר קלת'ר, מחבר הספר " Born to Be Good".

הוא יתמוך בהצלחה שלך

והנה סיבה ממש טובה להיפטר מהמיליונר: לפי מחקר נוסף שפורסם במגזין "Journal of Applied Psychology", גבר עשיר הוא לרוב גם שוביניסט וסקסיסטי, הרבה יותר מאחיו הדל. הסיבה לכך, לפי המחקר, היא פשוטה: העשיר חש כמו גבר אלפא שמטרתו לכלכל ולפרנס את האישה שלו. ובאותה מתמטיקה פשוטה, הגבר שעובד למחייתו בתמורה לתלוש קטן יותר, נוטה לתמוך בקריירה של הבת זוג. "זוגות שמעודדים האחד את השני להגשים את חלומותיהם הם זוגות מאושרים יותר", אומר ג'ושוע קולמן, מחבר הספר " Marriage Makeover"

אישה וגבר במיטה (צילום: Jacob Wackerhausen, Istock)
לא מרוויח מיליונים, אבל יגרום לך להרגיש כמו מיליון | צילום: Jacob Wackerhausen, Istock

הוא טוב במיטה. או לכל הפחות ישתדל להיות כזה

את הטוב השארנו לסוף: גבר עם כיסים קטנים יותר ישקיע בך ובסקס שלך הרבה יותר. כך לפי בת'ני מרשל, מחברת הספר " Deal Break". "גבר ינסה לנצל את כל משאביו כדי לזכות בליבה של בחורה כך שהיא לא תעזוב אותו. אם הוא לא יוכל לממן לה ארוחות יוקרתיות, הוא ינסה לכוון לחדר המיטות". זה לא מבטיח אמנם הצלחה של 100 אחוז, אבל בינינו, נעדיף גבר מתאמץ שיעשה הכל כדי שנהיה מאושרות, מאחד שיתהפך אחרי שנייה וחצי וישאיר לנו שטר עלוב על המיטה.

>> עני, עשיר, הכי חשוב שהוא יידע לפנק: הכירי את הספריי החדש שיהפוך את הגבר שלך לחתלתול