בעיניהן של ילדות קטנות ותמות, בובת הברבי מגשימה את כל החלומות: היא בלונדינית טבעית, תכולת עיניים, חייכנית ולבבית, ויודעת לעשות הכל על עקבים, תוך שהיא מייחסת חשיבות לסטיילינג מוקפד. כבוגרות, אנחנו מבינות שהבלונדה הנצחית גורמת לנו להרבה יותר עוול מחסד. ההוכחה הרשמית: הסטודנטית גליה סליין יצרה בובת מודל בגודל אמיתי על פי הפרופורציות של ברבי המקורית, ואיך לומר, אין מדובר במחזה מלבב. לעזאזל, הדבר הזה פשוט לא אנושי. כעת מובילה בובת הברבי את שבוע המודעות להפרעות אכילה.

אין תמונה
גליה סליין והבובה שיצרה. לא עושה חשק

לא באמת ציפינו שתצא מברבי בחורה אמיתית

סליין, צעירה אמריקאית שסבלה בעברה מהפרעות אכילה, יצרה את הבובה כשהייתה תיכוניסטית בתיכון לינקולן שבפורטלנד. "אני זוכרת שהייתי בבית של חברה שאמא שלה אמנית", היא נזכרת, "רציתי ליצור בובה על סמך הפרופורציות של הבובה שעליה גדלתי, והיא עזרה לי לעשות זאת", סיפרה ל-today.com.

אז מה יש לנו כאן? ראש זעיר, בלונד מפואר ו-190 ס"מ גובה. היקף המותניים עומד על 45 ס"מ, היקף הירכיים הוא 83 ס"מ והיקף החזה האסטרונומי, איך לא, הוא 99 ס"מ. בינינו, לא באמת ציפינו שתצא מברבי בחורה אמיתית. היי, אפילו דוגמנית על לא מגיעה לפרופורציות האלה - לא לכולן יש ציצי מנופח, רעמת בלונד ושפתיים משורבבות.

"הנחתי שכך אני אמורה להיראות כשאגדל"

"אני לא מאשימה את ברבי במחלה שלי", אמרה סליין. "היא גורם סביבתי בלבד. אני בלונדינית עם עיניים כחולות, וכילדה הנחתי שכך אני אמורה להיראות כשאגדל. זה ללא ספק השפיע על הדימוי העצמי שלי". לדברי סליין, המטרה ביצירת הבובה הייתה ליצור דיאלוג. "עבור אנשים רבים, הדיבור על הפרעות אכילה הוא טאבו. הבובה ברבי בגודל אמיתי מעלה תדהמה בקרב אנשים".

בחברת מטאל, המייצרת את בובת הברבי, מסבירים בהיתממות פושעת שמעצם היותה אייקון תרבותי, ברבי משקפת שאיפות של רבים. "ילדות נחשפות היום לדימויי גוף בכל מקום שאליו הן פונות, וחשוב מאוד שהורים יהיו מעורבים בתמונה ויעניקו פרספקטיבה למה שקורה. חשוב להבין שברבי היא בסך הכל בובה, שמעולם לא נמדדה בפרופורציות של אישה אמיתית".

>> אופנה זה רע? עשר טעויות סטיילינג קלאסיות