מעיין הלימי לפני ואחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
מעיין הלימי לפני ואחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מי אני: מעיין הלימי, 25, רווקה, מדריכת זומבה וסדרנית בתיאטרון משוהם.

מי אני במספרים:  
גובה:
165 ס"מ
משקל לפני הירידה: 
102 קילו
משקל נוכחי: 
64 קילו
כמה ירדתי:  
38 קילו
תקופת השינוי:
שנה
במשך כמה זמן אני שומרת משקל: 
שנה

מעיין הלימי לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
מעיין הלימי לפני. "זו הייתה תקופה זוועתית בשבילי" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
אם הייתה אפשרות למחוק תקופה מסוימת מהחיים, כמו שמוחקים קובץ במחשב, מעין הלימי, בת ה-25 משוהם, הייתה שמחה לשכוח את הרגע בו עברה דירה כשהייתה תלמידה בבית ספר יסודי. "תמיד הייתי שמנה וחריגה, מה שגם גרם לי להיות מאוד ביישנית . אחרי שעברתי את בית הספר והחברים מבת ים, גם התקשיתי ליצור חברים חדשים". בדומה לתמר להב, בחורה שהשתתפה במדור בעבר, שסיפרה על איך זה מרגיש לחוות חרם בגיל צעיר, גם הלימי מספרת שמשקלה גרם לילדים לנדות אותה. "היה עליי חרם מצד בת כיתתי, שסחפה אחריה את רוב הכיתה. היה מקרה שירקו עליי, אני זוכרת את זה לפרטי פרטים עד היום. זו הייתה תקופה זוועתית בשבילי".

ההצקות וההשפלות פסקו רק כאשר מעיין עברה לתיכון, אבל בעיית ההשמנה שליוותה אותה מגיל קטן, לא נעלמה: "אני פשוט אוהבת לאכול כי זה טעים, זה כיף, זה מנחם, זה נגיש וזה לא מבקש שום דבר בתמורה. זה פשוט שם. עם הגיל, עניין ההשמנה רק הלך והחמיר. תמיד חשבתי איך לא לעלות יותר במשקל - אבל במציאות נהגתי אחרת. המשכתי לסבול מאוד מחוסר ביטחון, ולא פעם הייתי מגיעה למצבים שהעדפתי שלא להביע דעה ונמנעתי משיחה רק כדי שלא ישתיקו אותי. אם הייתי מסתכלת על כל האנשים שיושבים סביבי בחדר מסוים, הייתי יכולה לדעת בוודאות שאני זו ששוקלת הכי הרבה מבין כולם, ומחשבות כאלו של 'בוא נשווה את עצמי לשאר האנשים בחדר', היו רצות לי בראש סתם ככה באמצע היום".

מעיין הלימי לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"היה עליי חרם מצד בת כיתתי, שסחפה אחריה את רוב הכיתה". מעיין הלימי לפני | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מעיין הלימי לפני  (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
מעיין הלימי לפני. "מחשבות כאלו של 'בוא נשווה את עצמי לשאר האנשים בחדר', היו רצות לי בראש סתם ככה" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
משום שרבים במשפחתה סובלים מבעיות כולסטרול, מעיין ניסתה לעשות הכל כדי להקדים תרופה למכה. "לפני הגיוס נרשמתי יחד עם אבא שלי למעין תחרות יישובית, 'לרדת בגדול' של שוהם. ירדתי שם בערך 12 קילו. אבל אחרי הגיוס ובמהלך השירות, העליתי את הכול בחזרה ואף יותר. הגדלת המדים מדי חודש אצל התופרת, כשאני חוזרת הביתה, הפכה להיות דבר שבשגרה. לבסוף מדי ה-א' לא עלו עליי יותר ולא היה כבר איך להרחיב אותם, אז נאלצתי לבקש מדים חדשים גדולים יותר. הייתי רוב הזמן על מדי ב', ההרגשה הייתה איומה".

מעיין הלימי אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"את 18 הקילו הראשונים הורדתי מהשינוי בתזונה בלבד". מעיין הלימי אחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
חברתה של מעיין, המליצה לה ללכת לקבוצה חדשה של "שומרי משקל' שנפתחה בשוהם. היא לא קפצה על המציאה: "כשהלכתי לראשונה לפגישה של 'שומרי משקל', הלכתי יותר להתרשם מאשר להירשם. מצד אחד רציתי שינוי, ומצד שני די השלמתי עם העובדה שמעיין הלימי זה ביטוי נרדף למילה 'שמנה', שכנראה תמיד אהיה כזו. אמי רצתה שנירשם, אני התלבטתי, אבל בסוף שיטת הנקודות סחפה אותי לתהליך. לא הרגשתי בדיאטה וזה הפך לאורח חיים".

את 18 הקילוגרמים הראשונים, הורידה מעין בעקבות שינוי בתזונה בלבד. אחר כך שם שילבה ספורט, והיום זה כבר הפך להיות חלק ממנה. "אני רוקדת זומבה, הולכת ומשתתפת בשיעורי עיצוב. קניתי לי גם מד צעדים, שהולך איתי לכל מקום ואני משתדלת להגיע ל-10,000 צעדים ביום. זה מדרבן אותי, אם אני רואה בסוף היום שעוד חסרים לי צעדים, אני יוצאת לסיבוב עם הכלב".

מה הם הרגעים הכי קשים בתהליך?

מעיין הלימי אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
מעיין הלימי אחרי. "אני צריכה עוד לעבוד על עצמי, כי בראש שלי עדיין לא הורדתי גרם אחד" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

"לפעמים יש פיתויים, לפעמים נשאבים למצבים שאת אומרת 'אם כבר, אז כבר', 'קרה, קורה ויקרה', אבל החוכמה היא לקום למחרת ולהתחיל מחדש ולא לזרוק את כל מה שהשגתי. אני צריכה עוד לעבוד על עצמי, כי בראש שלי עדיין לא הורדתי גרם אחד. אני יודעת שרזיתי ושאני נראית אחרת, אבל לפעמים רק בגלל שאני שומעת מאנשים אחרים, אני מאמינה שזה קרה". 

מה אני אוכלת:

מעיין הלימי אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"אנשים שראו אותי אחרי תקופה ארוכה מאוד, היו נכנסים קצת לשוק". מעיין הלימי אחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

ארוחת בוקר: יוגורט +פרי או 2 כפות גרנולה.
ארוחת ביניים: שתי פרוסות לחם מלא קל + ירקות חתוכים + גבינה או טונה או אבוקדו.
ארוחת צהריים: לפעמים מרק ירקות או רבע עוף, דג או הודו 2 שיפודים ללא טיגון עם סלט ירקות גדול. כוס אחת של תוספות כמו אורז. שתייה  ללא סוכר.
ארוחת ביניים: 2-3 פתית + מריחה  או 2 פרוסות לחם קל + מריחה 2 כפות טחינה או אבוקדו.
ארוחת ערב: כוס פחמימה; פסטה עם גרגרי חומוס או עדשים וסלט ירקות גדול. שתייה ללא סוכר.
ארוחת לילה: פרי או  2 תמרים +אגוזים. שתייה ללא סוכר 

איך הסביבה הגיבה לשינוי?
"אנשים שראו אותי אחרי תקופה ארוכה מאוד, נכנסו קצת לשוק. בהתחלה היו מסתכלים עליי כאילו שהם מכירים אותי אבל הם לא היו סגורים על זה ומרימים מבט שוב כדי לוודא. אנשים קרובים אליי מצד אחד פרגנו, אבל מצד שני מאוד דאגו שמא איעלם. עכשיו כשהעליתי קצת, אומרים לי שאני נראית יותר טוב כי מקודם הם היו אומרים שנראיתי חולה. אני מקבלת המון מחמאות והודעות מאנשים שרוצים גם ומבקשים את עזרתי איך להתחיל ומה לעשות. ממש כמו גורו".

מה השתנה אצלך בעקבות הירידה במשקל?

מעיין הלימי אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"הבטחתי לעצמי שבחיים לא אחזור למה שהייתי". מעיין הלימי אחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

"דבר ראשון, הביטחון העצמי. אני 'מעיין' אחרת לגמרי. דבר שני, מבחינה פיזית, המון דברים שפעם לא יכולתי לאפשר לעצמי ללבוש, כמו שורטים, חצאיות וביקיני שבחיים לא חשבתי שיהיו רלוונטיים אליי, אני עכשיו יכולה לקנות וללבוש. כמו כן, יש לי פתאום רווח בין הרגליים שפעם לא היה קיים כי הירכיים היו מאוד צמודות אחת לשנייה. בגדול, אף פעם לא חשבתי שיש אופציה או פונקציה כזו של 'להיות רזה'. מבחינתי, 'מעיין' הייתה בסך הכל מילה נרדפת ל- 'בחורה שמנה'. וזה השינוי הכי גדול שלי - השינוי במחשבה ובראש. אני לא אומרת שאני מרגישה כמו בחורה רזה. בראש תמיד אשאר שמנה, אבל עדיין הראש עשה תהליך ואני נמצאת במצב תודעה אחר. הבטחתי לעצמי שבחיים לא אחזור למה שהייתי".

לסיום, יש לך טיפים לאנשים שרוצים להתחיל להרזות?
_OBJ"לא לתחום את התהליך בזמן. לא להציב דד ליין. אין לכם רכבת לתפוס. תנו לגוף לעשות את התהליך הזה בקצב שלו ואל תתייאשו, גם בזמנים של עצירות או עליות. זה קורה, זה טבעי, תירגעו. הלחץ רק יגרום לכם לאכול. להתמיד להגיע לקבוצות הרזיה. אני יודעת שאני חייבת את המסגרת והתמיכה שהיא מספקת כדי לשמור על ההישג שלי".

 יש לך סיפור הצלחה משלך? נשמח לשמוע ממך במייל המערכת

>> בפעם הקודמת: "כמעט פספסתי טיסה כי לא זיהו אותי בדרכון"
>> "אני אחת הנשים השוות ביותר בישראל"
>> "מגיל 5 ידעתי מה זה חרם כי הייתי שמנה"

לכל הכתבות במדור איך רזית

mako נשים: מחכות לך בפייסבוק