רינה טואטי לפני ואחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
רינה טואטי לפני ואחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מי אני: רינה טואטי, רווקה, מאיזור השרון, לומדת לפסיכומטרי

מי אני במספרים: 
גובה:
161 ס"מ
משקל לפני הירידה:
130 קילו
משקל נוכחי:
69 קילו
כמה ירדתי: 
61 קילו
תקופת השינוי: 
שנה ו-3 חודשים
במשך כמה זמן אני שומרת משקל:
שנה וקצת

רינה טואטי לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
רינה טואטי לפני. "הבנתי שלמרות הפחד והחששות אני הולכת על זה עד הסוף" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
רינה טואטי גדלה לתוך דיאטה. כבר בגיל 6, היא מספרת, שהייתה צריכה להוריד 7 קילו. "אבל ככל שגדלתי, הקילוגרמים רק התווספו, ולמרות אינספור הדיאטות, התרופות והניסויים שעשיתי -  אף פעם לא באמת הצלחתי לעשות שינוי אמיתי ולרדת, אלא להיפך:  הייתי עולה יותר ויותר, ובגיל 18, הגעתי למשקל שיא של 130 קילו. הבנתי שאם אני לא עושה עם עצמי משהו - אני יכולה לגמור את החיים שלי בהתקף לב בגיל צעיר מאוד".

כשהרגישה שאין מנוס אלא לעשות שינוי משמעותי, החליטה טואטי לעבור ניתוח שרוול. "חברה שלי הכירה לי מישהי מבוגרת שעברה את הניתוח. התקשרתי אליה וביררתי על הניתוח. היא שיבחה את הניתוח ואמרה לי: 'את צעירה וכל החיים עוד לפנייך'. ברגע הזה הבנתי שלמרות הפחד והחששות הגדולים - אני הולכת על זה עד הסוף".

מה היה הרגע או הרגעים הקשים ביותר בעת הדיאטה:

רינה טואטי לפני  (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"למרות אינספור הדיאטות, התרופות והניסויים שעשיתי אף פעם לא באמת הצלחתי לרדת אלא להיפך". רינה טואטי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
רינה טואטי לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
רינה טואטי לפני. "עד שהגעתי לגיל 18 וחצי במשקל של כמעט 130 קילו" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

את הרגעים הקשים מחלקת טואטי לשניים. "יש את ההתחלה, ישר אחרי הניתוח, בה אי אפשר כמעט לאכול כמעט כלום. אני גם הייתי מקיאה הרבה והיה מאוד קשה. אחרי הכול, הייתי אחת שאוכלת במשך כל היום ומנשנשת המון וללא גבולות, ופתאום הפכתי לאדם שלא יכול לאכול יותר משלושה ביסים של שניצל או יוגורט. המעבר בין זה לזה היה לא קל ובקלות אפשר להיכנס לדיכאון. החלק השני הקשה הופיע אחרי 7-8 חודשים, שלב שבו הקיבה מתרחבת פלוס מינוס ופתאום קלטתי שאני אוכלת הרבה יותר משהתרגלתי ועכשיו אני זאת שצריכה 'לעמוד על המשמר' ולהגיד 'מספיק'".

אחד הדברים שהצילו את טואטי הוא ללא ספק התמיכה של משפחתה. "הם עודדו אותי בכל התהליך: משלב הבדיקות ועד הניתוח וגם לאחריו. גם ברגעים הקשים והלא קלים הבינו ותמכו. יש לי מזל גדול מאד שיש לי 4 אחיות קטנות, אז כל פעם שהייתי יורדת מידה, הייתי עוברת מארון של האחת לשנייה כי לא הייתה סיבה לקנות בגדים כשירדתי מידות בקצב".

 

רינה טואטי לפני ואחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
רינה טואטי לפני ואחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
התפריט היומי שלי:

ארוחת בוקר: כוס חלב ודגנים, או 3 לחמיות עם קוטג' וירקות.
ארוחת ביניים: חטיף אנרגיה
ארוחת צהריים: סלט ירקות עם גבינה / סלט עוף / חביתה עם סלט.
ארוחת ערב: ירקות מאודים עם עוף / סלט טונה / יוגורט 1.5% עם פירות (מוזלי).

כיצד הגיבה הסביבה לשינוי?

רינה טואטי לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
רינה טואטי אחרי. "עכשיו אני זאת שצריכה 'לעמוד על המשמר' ולהגיד 'מספיק'" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
רינה טואטי לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"המשפחה שלי הייתה הכי תומכת בעולם". רינה טואטי אחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

"בעבודה פירגנו מאד ובאו לבקר בבית החולים וגם בבית. התחלתי לקבל הרבה מחמאות וזה רק הלך וגבר. אנשים היו בשוק מהשינוי. לא מזמן, יצא לי לפגוש אנשים שגדלתי איתם והם פשוט לא זיהו אותי. הרבה אנשים ניגשים אליי ואומרים לי שאני פשוט דמות להערצה!, כשמסתכלים עליי עכשיו -  אפשר להגיד שהכול אפשרי, 'יגעת ומצאת תאמין'".

אחת הסיטואציות שהבהירו לטואטי כמה שונה היא נראית הייתה בבידוק דרכונים בשדה תעופה. "לפני כחודש טסתי לחו"ל, ולא נתנו לי לעבור כיוון שהתמונה שלי בדרכון הייתה מהתקופה האחרת שלי ולא הייתה דומה לי. בהתחלה חשבנו שצוחקים עלינו אבל כשביקשו מאיתנו לעמוד בצד ולהמתין, הבנו שזה רציני ויכול להיות שאני לא אוכל לטוס. רק לאחר הגעה של האחראי ביטחון והסברים ארוכים ותמונות – נתנו לנו לעבור".

רינה טואטי לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
רינה טואטי אחרי. "כשמסתכלים עליי עכשיו אפשר להגיד שהכול אפשרי, 'יגעת ומצאת תאמין'" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
רינה טואטי לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
",הבטחון העצמי שלי עלה מאוד וכמובן הדבר העיקרי הוא שאני קמה כל בוקר עם חיוך ענק". רינה טואטי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מה את מרגישה שהשתנה בעקבות הירידה במשקל? 

"מה לא השתנה? החיים שלי השתנו לחלוטין. זה מתחיל בדברים הקטנים כמו למשל שאני יכולה לנעול נעליים לבד או לעלות עלייה בקלות בלי להתנשף וממשיך לכך שאני ישנה טוב יותר. ברמה הרגשית, אני כבר לא מתביישת בעצמי, אני יכולה להיכנס לכל חנות לקנות מה שבא לי, הבטחון העצמי שלי עלה מאוד וכמובן הדבר העיקרי הוא שאני קמה כל בוקר עם חיוך ענק".

מה הטיפ שלך למי שמעוניין לעבור שינוי:_OBJ

"יש לי שיר שתמיד מכוון אותי מאז ומעולם, 'אם רק תבין שתלוי זה בך, אם תרצה להשתנות ויש בך את הכוח להמשיך ולא ליפול' ובאמת אם רוצים, השמיים הם הגבול. נכון,זה בכלל לא פשוט ואפילו מאד מאד קשה, אבל צריך לאגור כוחות ולהחליט שזהו זה. לקחת את עצמנו ביידים ולעשות את השינוי".

יש לך סיפור הצלחה משלך? נשמח לשמוע ממך במייל המערכת

>> בפעם הקודמת: "אני אחת הנשים השוות ביותר בישראל"
>> "מגיל 5 ידעתי מה זה חרם כי הייתי שמנה"
לכל הכתבות במדור איך רזית

mako נשים: מחכות לך בפייסבוק