כל הכיף בעולם מתרחש בדיוק כשאני ישנה. בזמן שנרדמתי, אחרי שהצלחתי להתעלם מהעובדה שמסתובב לו מקק בחדר, מישל אובמה העזה – חכו, אני ממש לא מצליחה לנשום כשאני כותבת את זה – ברוב חוצפתה, כן? לצאת לחופשה כשהיא, אתם לא תאמינו, נשימה עמוקה: לובשת מכנסיים קצרים!

מישל אובמה במכנסיים קצרים (צילום: רויטרס)
אובמה מפגינה רגליים חטובות והתעלמות מוחלטת מביקורת | צילום: רויטרס
אה, זה לא כזה מזעזע? כי לפי התגובות בכל העולם אפשר היה לחשוב שתפסו את הגברת הראשונה שוחה בתוך בריכת דם של זן לווייתנים שממש על סף הכחדה, או מכה את הבנות שלה במערוך סיליקון. לא, החטא הגדול הוא שהיא לבשה שורטס בזמן שהיא הייתה בחופשה. מכנסיים קצרים, כן? אנחנו לא מדברים על מכנסוני דפוקותי חושפי ישבן או על טייץ קצרצר ונועז, סתם מכנסיים קצרים שחושפים זוג רגליים נאות ושריריות. זה כל הסיפור.

 אפשר היה לנסות להתנחם בעובדה שאנחנו בשיא עונת המלפפונים, וחדשות מסעירות באמת אין, אבל לא, זה לא זה. התקשורת האמריקאית אובססיבית בנוגע לסגנון הלבוש של הגברת אובמה, ולגמרי בצדק. כבר היו לנו גברות ראשונות שהעזו להפגין סגנון לבוש ייחודי (מי אמר ג'קי אונסיס ולא קיבל?), וכבר היו לנו גברות ראשונות שהיו דמויות מרשימות ומשכילות בזכות עצמן (מי אמר הילרי קלינטון ולא קיבל?), אבל עוד לא הייתה אשת נשיא – לפחות לא בעידן המודרני, לפני שמישהו יקפוץ פה עם אלינור רוזוולט – שגם מפגינה סגנון לבוש ייחודי, וגם יש לה אישיות.

אובמה מעבירה מסר אופנתי נכון

אובמה היא אישה מודרנית במובן הנפלא ביותר של המילה – משכילה, עצמאית, נבונה, כנראה היא אמא טובה, בת זוג ושותפה אמיתית לדרך, ממש תענוג. מה לעשות שיחד עם כל התכונות האלה מגיע גם חוסר רצון מוצדק לגמרי להיכנע לתכתיבים על מה מותר ומה אסור? לפי רמת העניין שהמכנסיים הקצרים האלה עוררו, אפשר היה לחשוב שחזרנו לתקופה שבה נשים שחשפו את קרסוליהן נחשבו לפרוצות. זאת אומרת, די ברור שמישהו בתקשורת התחרפן לגמרי, ונראה לי שזאת לא אני.

משפחת אובמה (צילום: רויטרס)
האובמים בחופשה. מה רציתם שהיא תלבש, חצאית וסטילטוס? | צילום: רויטרס


אין טעם להיתמם, הלבוש שנשות המנהיגים לובשות שולח מסר מאוד חזק, ויש מקום להתרעם על אי אלו בחירות אופנתיות שלהן. כששרה נתניהו, למשל, הצטלמה בכותל כשעל ראשה מטפחת של לואי ויטון, או כשאובמה הסתובבה בנעלי הספורט המכוערות והיקרות של לנווין, זה בהחלט השאיר טעם רע בפה. לא מצפים שהן יתלבשו בבזארים של שלוש בעשר, אבל נפנוף במותגים בתקופה כלכלית כל כך קשה הוא באמת לא לעניין.

ושלא תבינו, זה לא שאני מרוצה מהתלבושת הנוכחית של אובמה – בכל זאת, האישה נבחרה לא מזמן למתלבשת הטובה ביותר של הווניטי פייר, פריטים שהיא לובשת נעלמים מהמדפים והיא באמת מוכיחה שהיא ניחנה בחוש סטייל מרענן ומקורי. הפעם, היא יצאה מהבית כשהיא לבושה בצורה סתמית. את רוצה ללבוש מכנסיים קצרים? אין בעיה, תתפנקי, אבל לצוות אותם לגופייה וחולצה כל כך משעממות, שלא לדבר על סנדלי השורש, זה כבר מוגזם.

משפחת אובמה (צילום: רויטרס)
משפחת אובמה עושה את זה קז'ואל. כי הם בסך הכל בני אדם | צילום: רויטרס


אבל מעבר לזה, המסר שאובמה מעבירה בבגדים שלה מאוד מוצא חן בעיניי – היא לא רזה מדי, היא בכושר, היא מתלבשת איך שבא לה, וזו פשוט דוגמה מעולה לכולנו. וחוץ מזה, אני מוכנה להתערב אתכן שכל אישה שנייה באמריקה מחליפה ברגע זה לשורטס מג'ינס וגופייה לבנה.