קרלה ברוני על שער של ואניטי פייר (צילום: Gettyimages IL, Getty images)
קרלה ברוני על שער הווניטי פייר מיד אחרי נישואיה לסרקוזי. מקום שני זה גם סבבה | צילום: Gettyimages IL, Getty images

 כסף לא קונה אושר, זה ידוע, אבל הוא כן קונה בגדים מהממים ומשלם לסטייליסטים מהשורה הראשונה, כאלה שיוכלו להכניס אותך לרשימת המתלבשים הטובים ביותר של וניטי פייר. וזה, כמובן, הרבה יותר טוב מאושר. זו השנה ה-70 שהמגזין היוקרתי מפרסם את רשימת 50 המתלבשים – גברים ונשים – הטובים ביותר בעולם, ולא שוכח לבדוק גם אקססוריז: תיקים, נעליים, תכשיטים ומטרות צדקה מועדפות. 

הרשימה של אחד המגזינים האליטיסטיים בסביבה לא מונה רק כוכבות הוליוודיות, אלא גם נסיכות סעודיות ונשות חברה נוטפות כסף ישן. השנה, כפי שהיה ניתן לצפות, זאת הגברת הראשונה של אמריקה שזכתה למקום הראשון. ולא שאנחנו חושדות במגזין שהוא מלקק לשלטון החדש והנוצץ של אמריקה – מישל אובמה אכן עוררה באזז אופנתי חסר תקדים השנה, החזירה את הדיון האופנתי לבית הלבן והוכתרה על ידי האמריקנים כג'קלין קנדי הבאה. היא סיפרה למגזין כי מותגי הנעליים האהובים עליה הם "ג'ימי צ'ו ופומה", וכי הבוטיק המועדף עליה הוא "איקרם" בשיקגו. אובמה, כזכור, הופיעה והפתיעה בחליפה שהוזמנה בבוטיק בטקס ההשבעה של בעלה, והוכיחה לאמריקנים שהגברת הראשונה נותנת צ'אנס למעצבים צעירים ומבטיחים, ולא רק לשאנל.

 

זאת ההופעה השלישית של מישל ברשימה, אך הראשונה לבעלה הנשיא, ברק אובמה, שביצע כניסה מרשימה היישר למקום ה-14. ברק, אייקון אופנה בפני עצמו, נודע בסגנון נינוח וקז'ואלי, אולי יותר מדי נינוח. כמה מאיתנו מתקשות לשכוח את תקרית הג'ינס המצערת של אובמה ממשחק האולסטארס, ומעדיפות להתמקד בתמונות אופטימיות יותר, אם כי לרוב ניפול על חליפות באפור כהה או שחור ועניבות סולידיות. אובמה גם חולק סוד קטן עם קוראי המגזין, וטוען שהוא נוהג לחפש מציאות בחנות המיועדת לעובדי שירותי הביון. ממש.

זוג שכן נאלץ להיפרד השנה, או לפחות ברשימה, הם בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי. פיט, שעקף באלגנטיות את הנשיא והתברג במקום ה-13 ברשימה, הוא הגבר שמדורג במקום הגבוה ביותר. זוגתו, לעומת זאת, קיבלה ככל הנראה שחרור מוקדם מהצפוי, והיעדרותה מן הרשימה תמוהה בעיקר על רקע נוכחותן של כוכבות הוליוודיות כמו אן האתווי (מקום 9), פנלופה קרוז (4) ורנה זלווגר (23).

בכלל, הנוכחות ההוליוודית ברשימת המתלבשים דלה השנה במיוחד, והיא כוללת גם את דניאל קרייג השווה, שמי היה מאמין שהוא כזה בונבון אופנתי, אלישיה קיז שנמצאת במקום גבוה למדי (11), וקלי ריפה. בהיכל התהילה אפשר למצוא גם את קתרין דנב הבלתי נלאית, שהמגזין בחר לייצג בשמלת פמוטים מוזרה במיוחד.

אין תמונה
נטליה ודיאנובה. בין הדוגמניות ברשימה

 את מקומם של כוכבי הקולנוע והמוזיקה תפסו אושיות פוליטיות ידועות יותר ופחות, כמו קרלה ברוני (שמככבת במקום השני אחרי הגברת אובמה, בשנה שעברה היא הייתה נאמבר וואן), ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג ואשתו, דיאנה טיילור, לטיסיה נסיכת אוסטריה ומוזא, אשת האמיר הנאה של קטאר. אל העשיריות הנמוכות והמכובדות התברגו בעיקר אליטות אופנה בינלאומיות, כגון הדוגמנית נטליה וודיאנובה, המעצבות טורי ברץ', רייצ'ל רוי, ג'ורג'ינה צ'פמן וסטייסי בנדט, פרנקה סוזאני עורכת ווג האיטלקי, ודיוויד לורן, הבן של ראלף. או בקיצור: פוליטיקה, פוליטיקה, פוליטיקה. וזה לא שאכפת לנו, אבל נתנחם בעובדה הזאת: אם אנחנו בחוץ, אז לפחות גם אנג'לינה.

לרשימה המלאה של 50 המתלבשים הטובים של וניטי פייר

אובמה חזקה בסטייל? באירופה בהחלט חושבים ככה. 

גם את אוהבת את ג'ימי צ'ו? בקרוב ליין של מותג הנעליים ל-H&M. נקווה שהם יספיקו להגיע לארץ עד אז. 

שחור זה השחור החדש? האופנה מיישרת קו עם הדיירים החדשים בבית הלבן.