על אף אהבתנו הגדולה לשמלות מקסי ביומיום, כשמגיעים לדבר על שמלות ארוכות לערב – הן תמיד מרגישות לנו שמרניות, חסודות ומעט מבוגרות. כנראה שבדיוק לשם כך נולד השסע – חתך באמצע השמלה ששומר מחד על מראה אלגנטי ומאופק, ומאידך מעניק הצצה סקסי לרגל נשית. כוכבות הוליווד מרבות להשתמש בטריק המדובר, ודומה שהיום במיוחד – אופנת הערב נחלקת לשניים: המגה מיני הקצר לצד שמלות ארוכות ושסע מפואר שצובר יותר ויותר תאוצה על השטיחים האדומים. אבל איך לובשים את זה? יש לנו תשובות.

אומה תורמן (צילום: Ian Gavan, GettyImages IL)
שסע סולידי לשטיח האדום. אומה תורמן | צילום: Ian Gavan, GettyImages IL

אם ירכיים הן לא הצד החזק שלך – תוותרי על השסע

הדבר החשוב ביותר שכדאי לדעת על השסע המדובר הוא שברגע שמוציאים אותו מהקונטקסט של השטיח האדום, הוא עלול לאבד את כל הסקס אפיל שלו, וליצור מראה זול וזנותי. לכן חשוב לדעת  להשתמש בו בתבונה. ראשית, עליך לזכור כי מדובר בחשיפה והרבה, כך שאם הירכיים הן לא הצד החזק שלך, מוטב שתימנעי מהשסע, ותדבקי בחשיפת אזורים שיותר מחמיאים בגופך.

אם בחרת בשסע עמוק במיוחד, רצוי שתאזני את ההופעה במחשוף יחסית צנוע בכדי לא לחשוף יותר מדי עור בפעם אחת. המטרה היא להיראות סקסית, אך לא עירומה. מחשוף גב עמוק לעומת זאת ישלים את המשימה בצורה הטובה ביותר.

דיאן קרוגר (צילום: Larry Busacca, GettyImages IL)
אם יש לך רגליים כאלה - את מוזמנת לחשוף אותן. דיאן קרוגר בשמלת שסע | צילום: Larry Busacca, GettyImages IL

שסע בשמלה הוא דרך מצוינת להאריך את הרגליים ואת הגוף כולו. כשחושבים על זה, מדובר בקו אורך שמלווה את הגוף. בכדי לקבל אורך מקסימלי, מומלץ לשלב עקבים, וכמה שיותר גבוהים. השילוב בין השניים ייצור גם הצרה רצינית של הפיגורה.

תשקיעי באירוע הנכון עם הגרביונים האיכותיים

מכיוון שרואים הרבה מאוד "רגל", כדאי להשקיע בגרביונים איכותיים שיארזו ויחליקו את כל ה"פגמים" הקטנים. גרביונים דקים בגוון עורך, ובטקסטורת מאט יעניקו לרגליך מראה טבעי וחלק.

קוואלי (צילום: Vittorio Zunino Celotto, GettyImages IL)
המראה המרושל משהו. שמלת שסע גם על המסלול | צילום: Vittorio Zunino Celotto, GettyImages IL

הפעילי שיקול דעת בעומק השסע: כיום השסע מגיע בשלל צורות. נגזרת של הטרנד היא שמלות שסע כפול אשר בהן לא מסתפקים ברגל אחת, אלא חושפים את שתי הרגליים לכל אורכן (כמו בתמונה של אווה הרציגובה), כאשר רק האיברים המוצנעים מוסתרים על ידי פיסת בד. שמלה מסוג זה היא כמובן נועזת יותר, והיא שמה יותר דגש על מה שמסתתר במעלה הרגליים. היא בקלות יכולה ליצור אשליה של חיתול מעוצב, כשפיסת הבד האמצעית נכנסת אל בין הרגליים.

נגזרת נוספת היא שמלות שסע קדמי (בניגוד לשסע צדדי שמטפס לעבר הירך). זו מתאפיינות בחתך העולה בין הרגליים, כפי שמדגימה פרגי. גם גרסה זאת יכולה להיות בעייתית ולהפוך בקלות לזולה, ומפנה תשומת לב יתרה למעלה הרגליים.לכן – כשאת בוחרת את השסע האהוב עלייך, לכי על מקום טוב באמצע. כזה שיאפשר לך ללכת בבטחה מבלי להרגיש שכל צעד מגלה דברים שהשתיקה יפה להם.

אנג'לינה ג'ולי (צילום: getty images)
אנג'לינה ג'ולי בשמלת שסע | צילום: getty images

והכי חשוב: שסע יכול להיות מוצדק ואלגנטי רק באירועים חשובים באמת. ולא, ראיון עבודה לא נכנס לקטגוריה הזאת. גם אם התהדרת בגוף מופלא לטרנד המדובר, אנא ממך – השתמשי בו בתבונה.

פרגי (צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL)
בזהירות שם. פרגי | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL

אווה הרציגובה (צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL)
מדגמנת את השסע הכפול. אווה הרציגובה | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL

* צאלה הילרוביץ היא סטייליסטית אישית ומנחת סדנאות סטיילינג לקבוצות

>> איזה מצב רוח יש לתיק שלך?