בשעה טובה נפתחה לה רשמית עונת החתונות, ויחד איתה צצות אינספור שאלות לקראת היום המיוחל בקרב הכלה הנרגשת: איך להתאפר, איך להסתפר, ואיך להתמודד עם כל הלחץ הזה. שלא לדבר על השיזוף האקזוטי שגם החיוורת ביותר רוצה לעצמה, כמו גם טיפולי יופי, הסרת שיער ומה לא. ריכזנו עבורכן את כל מה שחשוב לדעת לקראת היום הגדול.

אין תמונה
בלי לחץ, עם כל ההכנות, תגיעי יפה ליום החופה

לפני החתונה: הזהרי משעווה, פנקי את העור בלחות

טיפולי פנים: איפור נראה טוב יותר על עור מטופח, אך יש לקחת בחשבון שטיפול פנים יסודי ועמוק, יש לעשות לפחות שבועיים לפני החתונה. הסיבה היא שלפעמים טיפול עמוק מוציא הרבה פצעים, ולוקח לעור זמן מה להתאושש. כדאי ללכת למישהי מוכרת או מומלצת. עם זאת טיפול כמו החדרת לחות לפנים מאוד מומלץ וכדאי, ואותו ניתן לעשות גם ביום האירוע עצמו.

שעווה: אין שום בעיה לעשות שעווה בגוף בכל שלב. אך שעווה על הפנים אינה מומלצת בשבוע של החתונה, שכן היא עשויה לגרום לכוויות רציניות. כבר היו לי מקרים לא נעימים, שהיה מאוד קשה להסתיר. אם הכוויות לא הפחידו אותך, דעי שהשעווה מורידה יחד עם השיער גם שכבה עדינה של עור, ויכול להיווצר חוסר איזון בגוון העור אחריה.

אין תמונה
מסתפרת? רק באישור מעצב השיער

תספורת:
אם את מתכננת להסתפר, מומלץ להתייעץ עם מעצב השיער שבחרת ליום האירוע. אחרי שגיבשתם החלטה על התסרוקת ליום האירוע, תדעי אם לגזור וכמה. אם את צובעת את השיער, עשי זאת חמישה ימים לפני החתונה. אם את עושה גוונים – תיערכי לכך שבועיים לפני.

תוספות שיער: אם את זקוקה לתוספות שיער לחתונה, אל תתפתי לצבוע את השיער, פן תגיעי ליום החתונה כשגוון שיערך לא תואם לצבע שבחרת עם המעצב. כל שינוי שעשית אחרי הפגישה שלכם – עשוי ליצור הבדל בגוונים, גם אם נדמה לך שזה נראה בדיוק אותו דבר כמו קודם. אל תיקחי סיכונים.

שיזוף: "אין ספק שלהיות שזופה עם שמלת כלה לבנה זה יפה ומחמיא, אבל צריך לקחת בחשבון שהשמש מייבשת את עור הפנים, והאיפור נראה רע על עור פנים יבש, חרוך ומתקלף", מסבירה ספיבק. לכן – אם את משתזפת בשמש, אל תשכחי כובע ומקדם הגנה, והיזהרי במיוחד מסימני בגד ים על הגוף. אם את משתזפת במכונה, אל תגזימי, כי הקרינה מסוכנת בדיוק כמו בשמש. שיזוף בהתזה הוא פתרון קל ומוצלח למי שלא אוהבת את השמש, אבל את צריכה לנסות אותו לפחות חודש לפני האירוע, כדי לבחון איך נראה עליך הצבע. זכרי שלשיזוף לוקח לפחות שבוע לרדת.

ביום החתונה: אל תשכחי לאכול ארוחת צהריים

תפני את היום: מומלץ לעשות מניקור יום לפני החתונה, ולהשאיר ליום החתונה את המינימום האפשרי – רק מריחת לק. כל מה שיישאר לך לעשות זה את האיפור והשיער, להתלבש ולצאת לחיים משותפים. השתדלי לא לאחר למקומות שקבעת פן תיצרי לחץ מיותר. בכל מקום יודעים בדיוק כמה זמן ייקח להם, ואיחור במקום אחד יגרור איחור לכל היום.

אין תמונה
ביום החופה: הכיני תיק עזרה ראשונה


השאירי לך זמן לארוחת צהריים: כלה שלא אוכלת ביום החתונה סובלת פעמים רבות מלחץ, בחילות וחולשות. צרפי את זה להתרגשות שגם ככה תהיה לך, ואת צפויה לסבול ביום החתונה. לא חבל?

לבשי חולצה בהירה: היא לא חייבת להיות לבנה, אבל לבשי משהו שקל להוריד: עם רוכסן, כפתורים או סטרפלס.

הכיני לך ערכת עזרה ראשונה: שימי בה מברשת ומשחת שיניים, דאודורנט, בושם, גרביון נוסף, זוג תחתונים נוסף, למקרה שהזוג שהבאת יעשה לך צרות עם השמלה. ערכת תיקונים לאיפור: פודרה, מקלות אוזניים, טישו, שפתון וליפ גלוס. פלסטרים, טיפות רסקיו, חוט ומחט, קש לשתיה, מספריים קטנים, טלק, כדור לכאב ראש ופצירה. מרכיבה עדשות מגע? קחי עוד זוג עדשות ותמיסה.

היי רגועה:
תסמכי על בעלי המקצוע שבחרת, כי כמה שתהיו יפות יותר, כך זה מעיד על ההצלחה שלנו. יש לנו אינטרס משותף. ותיהני, גם זה חשוב.

ורד ספיבק היא מאפרת ובעלת בית של איפור

*איפור הכלות בכתבה: ורד ספיבק. עיצוב שיער: אודי שור

>> הלהיט החדש ברשת: הצעת נישואים שלא תוכלי לסרב לה