שום דבר לא יכול היה להכין את כריס נות', שכנראה מוכר לרובכם בשם מיסטר ביג, להצלחה המסחררת של "סקס והעיר הגדולה" בכיכובו – ובהתאם, לאופן בו אותה הצלחה תשפיע על חייו שלו. "בהתחלה, כשהסדרה הפכה לתופעה תרבותית, ממש התעצבנתי מזה", אמר השחקן בן ה-66 בריאיון חדש למגזין הגרדיאן. "אני לא אוהב שקוראים לי בשם של הדמות שלי ברחוב ושחקנים לא אוהבים ש(דמויות) נצמדות אליהן. אבל בסופו של דבר חשבתי, 'פשוט תפסיק להתנגד לזה כי זה לא עומד להיעלם. תמיד יקשרו אותך לתפקיד הזה'. ואם אני יכול להיות חלק קטן ממה שאנשים חושבים כשהם חושבים על העיר ניו יורק, זה דבר ממש מקסים".

השבוע, דמותו האהובה של מיסטר ביג תחזור לחיינו, כשסוף סוף יגיע הרגע שאינספור מעריצים חיכו לו: "סקס והעיר הגדולה" תחזור למסך בשם החדש "פשוט ככה" ("...And Just Like That"), בסדרת המשך שתשודר בישראל ב-HOT ותעקוב אחר הניו יורקריות האהובות (וגם אחרי כמה דמויות חדשות) יותר מעשרים שנה אחרי פרק הבכורה של הסדרה המקורית. לצד נות' שנכנס שוב לנעליו של הדמות האייקונית בגילומו, גם רוב חברי הקאסט המקורי יעשו קאמבק מרגש לתודעה הציבורית (מלבד קים קטרל, שגילמה את סמנת'ה, אבל עליה נדבר בהמשך). עם זאת, חלק ממעריצי הסדרה דווקא לא ממש מרוצים מסדרת ההמשך, כשאצל חלקם ההתנגדות הזו נובעת בפשטות מגילן של כוכבות הסדרה כיום. "אנשים אומרים, 'אוי, הבנות לא נראות אותו הדבר'. כן, כי עברו 25 שנה!", גיחך נות'. "אנחנו אנשים נורמלים, אנחנו מתבגרים. מה, אתם לא?"

אבל האמת היא שלא כולם זוכים להתבגר ולהזדקן. ווילי גרסון, מי שגילם ב"סקס והעיר" את סטנפורד בלאץ', חברה הטוב של קארי בראדשו – הלך לעולמו מוקדם יותר השנה בגיל 57 בלבד לאחר מאבק בסרטן הלבלב. "רובנו לא ידענו (שהוא חולה, שג"מ). הפעם האחרונה שראיתי אותו הייתה על הסט ואני כועס על עצמי כי לא ממש הייתה לי הזדמנות לדבר איתו", סיפר השחקן. "הוא היה מצחיק וכיפי בצורה יוצאת דופן. אין מה לומר חוץ מזה שזה שובר לב. זה עצוב עבור כולם וגם עבור הסדרה, כי אני חושב שהוא אמור היה לקבל קו עלילה ענקי. אבל הוא כן יהיה בסדרה, בחלקים שהוא הספיק לצלם".

מהצד השני, ישנה קים קטרל – שתיעדר מהסדרה המצופה מסיבות אחרות לחלוטין. היא עצמה הודתה בעבר שהיא מאסה לחלוטין בזיכיון "סקס והעיר" ובדמות של סמנת'ה בפרט. אבל אל לנו לשכוח שישנו גם הסכסוך המתוקשר עם שרה ג'סיקה פרקר שככל הנראה היווה פקטור מהותי בהחלטה של קטרל שלא לקחת חלק ב"פשוט ככה". לדברי נות', "אין לי מושג על מה היא חושבת, או מה היא מרגישה. אני כן יודע שאני מאוד קרוב לשרה ג'סיקה פרקר והאופן בו היא (קים קטרל) מתארת אותה אפילו לא קרוב למציאות. חיבבתי אותה, חשבתי שהיא מדהימה בסדרה ויש אנשים שממשיכים הלאה מהסיבות שלהם. אני לא יודע מה היו הסיבות שלה. הלוואי שכל הדבר הזה מעולם לא היה קורה, כי זה היה עצוב ולא נוח", הודה השחקן. "אני לא אוהב לראות שאנשים יורדים על שרה ג'סיקה כי היא מטרה, ואנשים יכולים להיות רעים. אני מרגיש צורך לגונן עליה ולא הייתי שמח מכל הדבר הזה".

מתוך "סקס והעיר הגדולה" (צילום: יח"צ באדיבות yes)
"כשהסדרה הפכה לתופעה תרבותית, ממש התעצבנתי מזה" שרה ג'סיקה פרקר וכריס נות' ב"סקס והעיר הגדולה" | צילום: יח"צ באדיבות yes

למעשה, נות' עצמו כמעט וסירב להשתתף ב"פשוט ככה". אפשר להבין אותו, בהתחשב בעובדה ששני סרטי ההמשך של "סקס והעיר" נחשבו לגרועים במיוחד. "היה לי קצת לא נוח, אממ, בסרט השני, עם איך שפתרו את הבעיות של קארי וביג", אמר השחקן בריאיון – כשהוא מתייחס לקו עלילה שספג ביקורת על כך שהוא מטופש ובלתי מציאותי לחלוטין. "אני לא זוכר את הסרטים, אני רק זוכר שהסדרה הייתה מהנה מאוד". נות' היסס בנוגע לחזרה האפשרית ל"סקס והעיר" כי הוא הרגיש שהוא כבר לקח את הדמות של ביג הכי רחוק שאפשר, אבל לדבריו, השיחה עם מייקל פטריק קינג – יוצר ובמאי הסדרה – היא ששכנעה אותו להיענות להצעה. 

הסרט השני של "סקס והעיר" עלה למסך ב-2010. כך, הסדרה "פשוט ככה" תהיה הפעם הראשונה בה נראה את מיסטר ביג של עידן פוסט טראמפ, פוסט מי טו; נשאלת השאלה האם דמותו של זכר האלפא העשיר עוד רלוונטית בתקופה כזו. לדברי השחקן, "מעולם לא ראיתי במיסטר ביג זכר אלפא. אבל כן, אני מקבל הצעות לשחק את הגברים בעלי הכוח האלה. אני יודע איך ללבוש חליפה. אבל אשתי ניסחה את זה בצורה מושלמת כשאמרה, 'אני לא חושבת שאנשים מבינים שאתה קצת עלוב".