אחרי דיווחים ושמועות, בינואר האחרון הבשורה המרגשת הפכה לרשמית: "סקס והעיר הגדולה" תחזור למסך בשם החדש "...And Just Like That" ותעקוב אחר הניו יורקריות האהובות יותר מעשרים שנה אחרי פרק הבכורה של הסדרה המקורית. אבל אותה בשורה מתוקה הותירה טעם לוואי מר אצל לא מעט ממעריציה הוותיקים של הסדרה האייקונית, שכן מהר מאוד התברר כי החבורה המנצחת לא תחזור לחיינו בהרכב מלא, וקים קטרל - שגילמה את סמנתה ג'ונס - לא תיקח חלק באיחוד המצופה של הכוכבות.

קטרל התנגדה בתוקף להמשיך ולגלם את דמותה של סמנתה, הן בגלל תחושות מיאוס והן בגלל הסכסוך המתוקשר וארוך השנים שלה עם שרה ג'סיקה פרקר. "אני לא אעשה כמו שצריך משהו שאני לא באמת רוצה לעשות", הודתה קטרל בריאיון לפודקאסט Women's Prize For Fiction מאותה תקופה, ועוד לפני שנה הודתה כי נמאס לה מהדמות כבר לאחר הסרט השני של "סקס והעיר" (ולמעשה, היא זו שמנעה מהסרט השלישי לצאת לפועל). במילותיה שלה, "אני לא מבינה למה הם לא פשוט מחליפים אותי בשחקנית אחרת".

ובכן, קים קטרל, אנחנו שמחים להודיע לך שמשאלתך התגשמה. הדלפות שפורסמו עוד בינואר חשפו כי את דמותה של סמנתה יחליפו שתי דמויות חדשות ולא לבנות (אחרי הכל, גם "סקס והעיר" מתקדמת ומתאימה את עצמה לעידן הנוכחי). את הראשונה, כפי שנחשף כבר בחודש מאי, תגלם השחקנ.ית שרה רמירז ("האנטומיה של גריי"). רמירז יצא.ה מהארון כא.בינארי.ת ותגלם דמות א.בינארית בסדרה בהתאם - צ'ה דיאז, סטנדאפיסטית שמארחת את קארי בראדשו בפודקאסט שלה.

קים קטרל ושרה ג'סיקה פרקר (צילום: יחסי ציבור)
היי שלום. קים קטרל ושרה ג'סיקה פרקר בימים טובים יותר | צילום: יחסי ציבור

אבל מי השחקנית שממש תיכנס לנעליה של סמנתה עצמה, ותהיה הצלע הרביעית בקבוצת הבנות האופנתית? התשובה לכך טמונה בחשבון האינסטגרם של שרה ג'סיקה פרקר. לפני כשבוע, שחררה פרקר רמז שמן בדמות תמונה משותפת שלה ושל קריסטין דיוויס (שרלוט), סינתיה ניקסון (מירנדה) וניקול ארי פרקר, מי שהוכרזה כעת באופן רשמי כמצטרפת החדשה לגאנג. השחקנית, שבמקרה גם חולקת שם משפחה עם הכוכבת הראשית, תמלא את החלל הריק שהותירה אשת יחסי הציבור האהובה עלינו ותהפוך לבי-אף-אף החדשה של קארי. ארי פרקר בת ה-50 מוכרת בזכות תפקידה בדרמה המוזיקלית "אימפריה" ומתפקידה ב"לילות בוגי". היא תגלם את דמותה של ליסה טוד ווקסלי: אמא לשלושה ילדים, נשואה לאיש עשיר מאוד ויוצרת דוקו במקצועה. 

כמו סדרות רבות משנות התשעים, גם "סקס והעיר" - למרות שנחשבה לכזו שהקדימה את זמנה במובנים חברתיים אחרים - חטפה ביקורת על הקאסט המאוד לא מגוון שלה מבחינה אתנית. "הסדרה הזו הייתה כל כך לבנה", אמרה האינסטגרמרית צ'לסי פיירלס. "מעולם לא הייתה בה דמות קבועה שאינה לבנה". הליהוקים של רמירז וארי פרקר הם ככל הנראה הביטוי המעשי ליישום של מפיקי הסדרה את הביקורות בסגנון, שכן רמירז היא ממוצא מקסיקני וארי פרקר היא שחורה. עוד יצטרפו לסדרה החדשה גם קארן פיטמן ושריתה צ'ודהורי, גם הן נשים לא לבנות. 

View this post on Instagram

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker)