בלי ששמנו לב, הצליחה וירג'ין ריבר להפוך לאחת הסדרות האהובות ביותר על צופי נטפליקס ברחבי העולם ועל הישראלים מביניהם בפרט. עונתה השנייה של סדרת הלהיט הסתיימה בחורף האחרון והשאירה לא מעט שאלות ללא תשובות, וכעת - הרגע המיוחל הגיע והעונה החדשה של "וירג'ין ריבר" נחתה בענקית הסטרימינג. כמו שאנחנו מכירים את "וירג'ין ריבר", גם עונתה השלישית הסתיימה בקליף-האנגרים שלא מהעולם הזה, כאלה שגורמים לצופים רבים להתחנן לעונה רביעית. תעלומות רבות נותרו בלתי פתורות: האם הופ תשרוד אחרי תאונת הדרכים שעברה? האם דוק יפרוש מהקריירה שלו כרופא? מה יקרה עם התאומים של ג'ק ושרמיין עכשיו כשבעלה החדש, טוד, נכנס לתמונה? וכמובן, מי הוא אבי תינוקה של מל? עונה רביעית טרם אושרה על ידי נטפליקס, אבל הצופים כבר צמאים לתשובות.

לצד כל התעלומות שנשארו בלתי פתורות בסוף העונה השלישית, תעלומה אחת מעסיקה את המעריצים עוד מסיומה של קודמתה: מי לעזאזל ירה בג'ק? כזכור, במהלך העונה ההיא ג'ק (מרטין הנדרסון, "האנטומיה של גריי") ומל (אלקסנדרה ברקנרידג') מימשו סוף סוף את המתח המיני ביניהם, וגם בפרק האחרון הם חזרו שוב לאותה טריטוריה מתבקשת. אבל ב"וירג'ין ריבר" הכל עתיד להשתבש - ואכן, כעבור זמן קצר מצאה מל את ג'ק ירוי ומדמם על רצפת הבר בניהולו. בתחילת העונה השלישית, ג'ק מתאושש במהירות מהפציעה אך אין לו זיכרון מהתקרית המחרידה. מייק ולנצואלה, ששירת לצד ג'ק במארינס, הוא הבלש שחוקר את המקרה.

ככל שמתקדמת העונה, ג'ק נזכר בעוד ועוד פרטים קטנטנים מאותו הערב, והוא משוכנע שחברו לשעבר ומי ששירת איתו במארינס, דן בריידי, מעורב באירוע. האליבי של בריידי מתגלה כלא אמין, ועונה 3 נגמרת עם מעצרו של זה, אחרי שנמצא בידיו אקדח זהה לזה שנעשה בו שימוש בתקרית הירי בג'ק. בריידי מתעקש שמישהו שתל אצלו את הראיות. אז אם הוא לא זה שירה בג'ק, מי כן?

ובכן, המעריצים בטוחים שהם יודעים את התשובה. בתגובות לתמונה מאחורי הקלעים שפורסמה בחשבון האינטסגרם של הסדרה, פתחו צופי הסדרה קבוצת דיון העוסקת בזהות האפשרית של היורה. רבים מהגולשים משוכנעים שהאשם הוא לא אחר ממייק, השוטר שחקר את המקרה. "אני חושבת שמייק הוא זה שעומד מאחורי זה", כתבה אחת. "אני חושבת שזה היה השוטר ההוא שירה בג'ק. משהו לא בסדר איתו", טענה אחרת. גולשת נוספת הצטרפה גם היא להשערות וכתבה כי "גם אני חושבת את אותו הדבר". לשלוש הגולשות האלה הצטרפו עוד עשרות שתמכו בתיאוריה המפתיעה. "גם אני שמתי עין על מייק. הוא הרי נחוש להכניס את בריידי לכלא, ותזכרו גם שבריידי יודע מה הוא עשה כשהם נלחמו במלחמה. אני מסכים במאה אחוז, זה בהחלט מייק שירה בג'ק. זה שהוא נשאר בסביבה זה חשוד", כתב עוד גולש.

View this post on Instagram

A post shared by @virginriverseries

זהותו של היורה אמנם לא נחשפה בעונה הנוכחית, אבל מרטין הנדרסון (שכאמור מגלם את ג'ק) טוען שלשאלה הזו לגמרי יש תשובה. "אני יודע מי זה", סיפר השחקן בריאיון למגזין EW. "והעובדה שאני יודע את זה גורמת לי להרגיש שהקהל עומד לגלות גם הוא". למעשה, מפיק בכיר בסדרה שקל לחשוף את זהות היורה כבר בעונה הנוכחית. "הם השתעשעו עם הרעיון של לחשוף את התשובה בעונה השלישית. היו טיוטות שבהן באמת היו מקבלים קצת יותר מידע, אבל מכל מיני סיבות הוחלט להאריך את זה. אז זה יכול להימרח לעוד תקופה". 

אבל אל חשש: השחקן מבטיח כי בסופו של דבר האמת תתגלה. "זה יהיה לא הוגן כלפי הקהל אם לא. זה ירגיש קצת זול למתוח אותם ואז לשמור על זה בגדר תעלומה. חייב להיות פיתרון, וברור שהמקרה גם מסבך את היחסים של ג'ק עם בריידי. זה יהיה נחמד לראות שחלק מהדברים האלה ייפתרו בתקווה".