אחרי הדיווחים על אלי קופטר – העיתונאי הצרפתי-ישראלי חוטף: הדיווח המוטעה של דניאל חייק, הפרשן הפוליטי של הערוץ הישראלי בשפה הצרפתית i24NEWS, מכה גלים. כזכור, חייק טען בשידור ש"מקור בטלגרם מאשר שהטייס של המסוק היה סוכן מוסד וטוען שהשם שלו הוא אלי קופטר" - דיווח שתפס לא מעט כותרות ברחבי העולם.

ב"ניו יורק פוסט" דיווחו על הטעות של i24NEWS וכתבו: "ערוץ טלוויזיה מוליך שולל ומדווח על אלי קופטר, סוכן מוסד שהיה הטייס בטיסתו של הנשיא האיראני ראיסי". גם ב-Times Now, רשת שידור ההודית בשפה האנגלית, דיווחו על הפדיחה וכתבו: "האם סוכן המוסד אלי קופטכר הפיל את מסוקו של הנשיא האיראני? הערוץ הצרפתי נופל קורבן לבדיחה וויראלית. הבדיחה על אלי קופטר רצה בוואטסאפ בליל ההתרסקות ולאחר מכן, דווחה בכלי התקשורת של חמאס כעובדה", נכתב באתר הרשת.

הטעות של חייק התגלגלה גם לתקשורת ברוסיה – שם הוצגה כעובדה. העיתונאי והתועמלן הרוסי ולדימיר סולוביוב טען שצריך להסתכל על מותו של ראיסי כ"רצח פוליטי". "ראיתם את הדיווחים על סוכן המוסד אלי קופטר? כישראל אומרת 'זה לא אנחנו', אם זו כן הייתה ישראל, היא הייתה מודה?'", תהה השדרן, כששיתף את  דבריו של חייק.

הבדיחה, שיצאה לחלוטין משליטה הגיעה גם לתוכנית Truth or Fake של הערוץ הצרפתי France24. "בדיחה על סוכן מוסד בשם אלי קופטר שהטיס את המסוק היא משחק מילים של השם הישראלי אלי ושל המילה הליקופטר", הסבירו בשידור. "הבדיחה הזו אומצה על ידי חשבונות פרו-פלסטינים ברשתות החברתיות ופורסמה כעובדה, כולל בחשבון טלגרם שקשור לחמאס – שמחק את ההודעות אחרי זמן מה. הבדיחה הזו הגיעה לקהל גדול כשפרשן בערוץ הישראלי-צרפתי i24NEWS ציטט את הבדיחה הזו כמקור בשידור ישיר בטלוויזיה. בערוץ הודו בטעות והתנצלו בפני הקהל שלהם".

אחרי הדיווח השקרי של חייק בשידור, שנאמרו למרות שגורמים ישראליים הבהירו שלישראל אין קשר לאירוע, הערוץ בשפה הצרפתית של רשת i24NEWS מסר התנצלות: "אנו מצרים על הטעות שקרתה בשידור חי ומתנצלים בפני הצופים. אנו נלמד מהאירוע ונעשה כל שניתן על מנת שטעויות מסוג זה לא יקרו שנית".

בתחילת השבוע (ראשון) הודיעו באיראן כי אותר מסוקו של הנשיא אבראהים ראיסי, שהתרסק באותו יום בשעות אחר הצהריים במחוז מזרח אזרבייג'אן במדינה. ביום שני בבוקר ואחרי שעות של חיפושים, אישרו באיראן שהנשיא אבראהים ראיסי ושר החוץ שלו חוסיין אמיר עבדאללהיהאן נהרגו בהתרסקות המסוק.