כמו בכל פרויקט של סשה ברון כהן, גם ב"סרט המשך בוראט" שיצא בשבוע שעבר רוב המשתתפים הם לא בדיוק דוגמה להתנהגות מופתית - רק תשאלו את רודי ג'וליאני או את בוראט עצמו - כך שעד שנכנסת לתמונה דמות חיובית כלשהי, תהיו בטוחים שהיא תיראה טוב בהרבה מהאחרים. זה בדיוק מה שקרה ל"בייביסיטר" ג'אניס ג'ונס, שבימים שחלפו מאז עליית הסרט כבר מיצבה את עצמה בתוך המצפן המוסרי שלו, רק שעכשיו מתברר שמאז הצילומים מצבה לא היה אידיאלי.

למי שהספיק לשכוח, ג'ונס בת ה-62 נשכרת במהלך הסרט על ידי העיתונאי הקזחי בוראט (כהן) במטרה להשגיח על בתו בת ה-15 טוטאר (מריה בקלובה) בעוד נמסרת כמתנה אל סגן הנשיא האמריקאי מייק פנס. וכדי שטוטאר תיראה מושכת יותר בפני פנס, בוראט יוצא לעבוד ולגייס כסף שיממן עבורה ניתוח להגדלת חזה. ג'ונס, שאמורה לשמור על טוטאר בזמן שבוראט בעבודה, מוצגת במהלך הסרט בעודה מדרבנת את טוטאר להבין שהיא לא זקוקה לשום ניתוח פלסטי בשביל להינשא, ומייעצת לה "להשתמש במוח שלך, כי אבא שלך שקרן".

רק שמאז עליית הסרט התברר שכמו רוב המשתתפים בו, גם ג'ונס לא ידעה שהיא לוקחת חלק בקומדיה מופרעת מבית היוצר של כהן. בראיון לניו יורק פוסט היא סיפרה כי מעולם לא שמעה על הקומיקאי, וכי "הם אמרו שזה סרט דוקומנטרי שיעזור לבחורה הזאת להבין שיש לה זכויות ושהיא יכולה לעשות כל מה שגברים יכולים לעשות". "כאב לי עליה וניסיתי לראות אם יש איזושהי דרך בה נוכל לגרום לה להבין שהיא לא צריכה לעשות את זה", הסבירה.

לפי ג'ונס, שצילמה חלק מהסצינות שלה באוקלהומה ואף הוטסה לוושינגטון כדי לצלם אחרות, היא זכתה לתשלום של כ-3,600 דולרים על עבודתה כבייביסיטר, ונאמר לה שהסרט הדוקומנטרי יעלה לאקרנים במהלך נובמבר. למעשה, היא הייתה כל כך מודאגת לגורלה של טוטאר, שהיא אף ביקשה מחבריה בכנסייה להתפלל איתה למענה. רק בשבוע שעבר, כאשר בת דודתה הראתה לה את הטריילר ל"בוראט", ג'ונס הבינה שעבדו עליה. "אני הרגשתי שהיא ממדינת עולם שלישי והדברים האלה קורים, הם מוכרים נשים", הסבירה בראיון, "אז חשבתי שזה אמיתי, ואני סוג של הרגשתי נבגדת אחרי זה". 

במסגרת הכתבה על ג'ונס, שפורסמה מוקדם יותר השבוע, דיברו במגזין גם עם דריק סקובי, הכומר שלה. אותו כומר סיפר כי אנשי הכנסייה הם אלה ששידכו בין ההפקה לג'ונס, וזאת לאחר שהם חיפשו סבתא שחורה "חצופה" שתשתתף בסרט הדוקומנטרי המומצא, מבלי לדעת שמדובר בקומדיה. "הייתי שמח לראות אותו (כהן), גם אם לא מעבר לזה, מדבר איתה בשיחת זום ואומר 'אנחנו מתנצלים שעבדנו עלייך'", הסביר סקובי - שגם הודה שצ'ק או סכום כספי מטעם ההפקה יוכל לעזור גם כן, שכן מאז הצילומים ג'ונס הועזבה מעבודתה כמבקרת תביעות ביטוח, פיטורים שהגיעו לאחר 32 שנה בתפקיד ובעקבות משבר הקורונה.

עד ששיחה כזו תגיע, אם בכלל, סקובי החליט להרים את הכפפה בעצמו - והיוזמה שלו התגלתה כהצלחה אדירה. הכומר פתח עמוד באתר גיוס ההמונים GoFundMe בו קרא לגולשים שצפו ב"בוראט" והתאהבו בג'ונס לתרום מכספם ולסייע לה כלכלית, ונראה שהיא אכן עומדת לזכות לתמורה משמעותית הרבה יותר מאשר זו שזכתה לה מצד ההפקה. ימים בודדים לאחר העלאת העמוד - שזכה לתהודה במסגרת הראיון עם ג'ונס - סכום התרומות כבר חצה את רף 50 אלף הדולרים, והוא בדרכו למימוש היעד שהוצב על ידי סקובי: 100 אלף דולר.

עדכון: מאז פרסום הכתבה, קמפיין התרומות של סקובי הגיע ליעד שהוצב לו, ויותר מ-100,000 דולרים נתרמו למען ג'ונס.