התלבושות המגונדרות, הבתים המפוארים, הגינונים המיושנים והמשלב הלשוני הגבוה - כל אלה הופכים את "ברידג'רטון" לכזו משכנעת, שמתבקש להאמין שהדמויות בה נתלשו הישר מלונדון של המאה ה-19 והוצבו במרכז מסך הטלוויזיה שלנו. למעשה, כל אותם אלמנטים אפילו גורמים לנו לשכוח שאלו שמגלמים את בני החברה הגבוהה הם אנשים כמונו, שמשתמשים בסלנג, לובשים ג'ינס ומתחזקים חשבון אינסטגרם פעיל. לרגל חידוש הלהיט של נטפליקס לעונה שניה (שהפקתה תתחיל באביב הקרוב), עשינו לכם סדר בשמות והפרצופים של השחקנים, שכנראה יישארו בסביבה לעוד כמה עונות טובות.

פיבי דינבור (דפני ברידג'רטון)

בעוד בסדרה היא מתהדרת בשמלות תכולות, תכשיטים יקרים ובפוני המכוער בתבל - בחיים האמיתיים, כמתבקש, הסטייל של פיבי דינבור קז'ואלי בהרבה. השחקנית בת ה-24 מגלמת את הבת הבכורה למשפחת ברידג'רטון, ששאיפתה הגדולה ביותר היא להינשא ולהביא ילדים לעולם - ורצוי שזה יהיה עם בחור שהיא לפחות מחבבת. בסוף, כידוע, היא מתאהבת עד מעל לראש בדוכס הייסטינגס (רגה ז'אן פייג') והשניים מתחתנים (ושוכבים לא מעט), כשעל פי שמועות מסוימות השניים נמצאים בזוגיות גם בחיים האמיתיים - אבל כרגע מדובר רק בהשערה. על הדינמיקה עם פייג' אמרה דינבור בראיון לדדליין ש"זה היה מעניין לעבוד איתו כי אנחנו עובדים אחרת, אבל זה הוציא את הטוב ביותר משנינו". כרגע, התפקיד ב"ברידג'רטון" הוא התפקיד הכי ידוע שלה, ולפני כן היא שיחקה בתפקידי אורח ב"יאנגר", ו"נשות האסירים", ובתפקיד ראשי בסדרה "Snatch". אגב, גם אמה היא שחקנית מוכרת בבריטניה - כוכבת "קורוניישן סטריט" סאלי דינבור.

פיבי דינבור, "ברידג'רטון" (צילום: Liam Daniel/Netflix; Dave Bennet/GettyImages)
פיבי דינבור | צילום: Liam Daniel/Netflix; Dave Bennet/GettyImages

ג'ונתן ביילי (אנתוני ברידג'רטון)

ביילי, שנראה לגמרי כמו הגרסה הבריטית של רן דנקר, הוא אחד הפרצופים המוכרים ביותר בסדרה, ואולי תזכרו אותו כאוליבר סטיבנס, העיתונאי מ"ברודצ'רץ'" או כלאונרדו דה וינצ'י הצעיר בסדרה "לאונרדו". לצד הופעותיו בטלוויזיה ביילי גם השתתף בכמה מחזות זמר, ביניהם "קומפני" ו"אמריקן פסיכו". ב"ברידג'רטון", השחקן בן ה-33 מגלם את הבן הבכור למשפחה, אנתוני המתוסבך שעושה הכל על מנת לגונן על אחותו הקטנה דפני ומנהל יחסים סוערים (וכוזבים) עם זמרת האופרה, סיינה. בראיון למגזין People אמר ביילי על דמותו של אנתוני כי "הוא לא חייך כל כך הרבה. הוא לא איש מאושר מאוד. נראה שהוא ההתגלמות של כמה שהחברה דפוקה, וזה טוב להראות כמה רעים גברים יכולים להיות". העונה הבאה של הסדרה אמורה לשים עליו את הזרקור, ולמרות התלאות שעבר אנתוני בעונה הראשונה, ביילי דווקא אופטימי לגבי מה שעתיד לעלות בגורלו: "אני מלא בתקווה. זה רק יכול להשתפר". בינתיים, אפשר רק לקוות שהוא יחזיר לאופנה את פאות הלחיים.

ג'ונתן ביילי, "ברידג'רטון" (צילום: Liam Daniel/Netflix; Dave Bennet/GettyImages)
ג'ונתן ביילי | צילום: Liam Daniel/Netflix; Dave Bennet/GettyImages

 ניקולה קוכלן (פנלופי פת'רינגטון)

אפשר לומר, במידה לא מבוטלת של צדק, שפנלופי היא הכוכבת הנסתרת של העונה. הנערה התמימה למראה, שעוזרת לחברותיה בעת צרה ולא עושה יותר מדי רעש בעצמה, התגלתה כפנים מאחורי פועלה המרעיש של הרכילאית שמטריפה את לונדון. בוודאי הופתעתם כשגיליתם שבת האצולה הצעירה היא ליידי וויסלדאון - ואנחנו פה עם תגלית מרעישה אף יותר: פנלופי, בת 18 לכל היותר, מגולמת על ידי שחקנית בת 34. וזו איננה הפעם הראשונה בה קוכלן מגלמת נערה, שכן חלקכם אולי יזכרו אותה בתור קלייר הנוירוטית והלחוצה מ"בנות דרי" בנטפליקס. גם בדרמות תקופתיות יש לקוכלן ניסיון, והיא גילמה את דמותה של האנה בסדרה הבריטית "Harlots".

ניקולה קוכלן, "ברידג'רטון" (צילום: Liam Daniel/Netflix; Dave Bennet/GettyImages)
ניקולה קוכלן | צילום: Liam Daniel/Netflix; Dave Bennet/GettyImages

 אדז'וה אנדוה (ליידי דנברי)

בישראל היא שחקנית אנונימית לחלוטין, אבל בבריטניה אדז'וה אנדוה בת ה-58 היא שחקנית מוכרת, וידועה בעיקר בזכות גילומה של פרנסיס ג'ונס ב"דוקטור הו". לצד אותו תפקיד, אנדו גם כיכבה ב"נפגעים" בשנות השמונים ובדרמה "איסטאנדרס". ולא רק זה, היא גם כיכבה בסרט ההוליוודי "אינוויקטוס" לצד מורגן פרימן. דמותה של ליידי דנברי, האישה והגבות, היא אולי אחת המפולפלות ביותר ב"ברידג'רטון": היא תמיד יודעת מה קורה, היא אסטרטגית וחריפה, והיא חברה של המלכה שרלוט שזה באמת חלום. אנדוה עצמה אומרת על הדמות כי "בשביל נשים באותה תקופה, היא הכי חופשיה שהיא יכולה להיות. היא משחקת קלפים, מעשנת, שותה... היא חייה את החיים הטובים".

אדג'ואה אנדוה, "ברידג'רטון" (צילום: Liam Daniel/Netflix; Dave Bennet/GettyImages)
אדג'ואה אנדוה | צילום: Liam Daniel/Netflix; Dave Bennet/GettyImages

 גולדה רושובל (המלכה שרלוט)

בניגוד למלכה שרלוט, שבכל נשף מפתיעה בפאה מוגזמת ומגוחכת יותר מקודמתה - גולדה רושובל, כפי שניתן לראות בתמונה, שומרת על מראה פשוט. בדומה לשחקני "ברידג'רטון" רבים, גם היא לא שם מוכר של ממש בישראל - וגם בבריטניה היא מוכרת בעיקר בזכות עבודתה בתיאטרון, כשכיכבה במחזות רבים דוגמת "מקבת'", "רומיאו ויוליה" ו"אותלו". תפקידה בסדרה עורר גם לא מעט מחלוקת: רושובל מגלמת מלכת אנגליה שחורה, ורבים טענו שאי הדיוק ההיסטורי צורם ואף מכעיס. היא עצמה דווקא שלמה עם התפקיד, והסבירה כי "לא הייתי מיוצגת. לא היו אנשים שנראים כמוני שמגלמים תפקידים כאלה. אני מרגישה מבורכת להיות חלק מהסדרה". 

גולדה רושובל, "ברידג'רטון" (צילום: Liam Daniel/Netflix; Dave Bennet/GettyImages)
גולדה רושובל | צילום: Liam Daniel/Netflix; Dave Bennet/GettyImages

רגה ז'אן פייג' (סיימון באסט)

עם הפיכתה של "ברידג'טון" ללהיט הבלתי מעורער שהיא, אחד מכוכביה הפך לשם הכי מדובר של הרגע ולקראש הטלוויזיוני החדש של לא מעט צופים (וצופות). מדובר, איך לא, ברגה ז'אן פייג', שגילם את דמותו של הדוכס המסוקס והמרדן, סיימון באסט. לפני עידן "ברידג'רטון" פייג' בן ה-30 כיכב בסדרה נוספת מבית היוצר של שונדה ריימס, "For the People", וגם בסדרה "שורשים", אבל למרות שהוא כבר ותיק על מסך הטלוויזיה, רק עם הגעתה של הדרמה התקופתית הוא זכה למעמד של כוכב (ועל הדרך גם הרוויח מיליוני מעריצות). על הטענות בדבר אי דיוק היסטורי בסדרה, שליהקה שחקנים שחורים לדמויות של בני אצולה במאה ה-19, אמר פייג' בראיון למגזין אנטרטיינטמנט וויקלי כי "זה חלק גדול מהסיבה בגללה רציתי להופיע בתוכנית. יש מחדל שצריך לתקן". מאז שנכנס לחיינו בסערה, פייג' כבר הספיק להתמקם ברשימות ההימורים לאחד התפקידים המבוקשים ביותר - ג'יימס בונד. אנחנו מחזיקים לו אצבעות. 

רגה ז'אן פייג', "ברידג'רטון" (צילום: instagram/regejean; Liam Daniel/Netflix)
רגה ז'אן פייג' | צילום: instagram/regejean; Liam Daniel/Netflix

קלודיה ג'סי (אלואיז ברידג'רטון)

למרות שדפני היא זו שעונתה הראשונה של "ברידג'רטון" התמקדה בה, דווקא אחותה הצעירה אלואיז זכתה לחיבתם הרווחת של הצופים. הפמיניסטית שהקדימה את זמנה מגולמת על ידי קלודיה ג'סי בת ה-30, שבחייה האמיתיים לא גדלה כבת למשפחת אצולה - ומשפחתה התמודדה עם קשיים כלכליים. אולי לא הכרתם אותה לפני "ברידג'רטון", אבל ג'סי נמצאת על המסך כבר שנים, ובין היתר השתתפה ב"Porters" וגילמה את אנני טיילור בסדרה "WPC 56". על דמותה של אלואיז אמרה ג'סי בראיון למגזין גלאמור כי "הי די חצופה. אני אוהבת אותה כי היא מצחיקה וסרקסטית ולא ממש אכפת לה מה אנשים חושבים עליה - תכונה שהייתי שמחה שתהיה לי".

קלודיה ג'סי, "ברידג'רטון" (צילום: Mike Marsland/WireImage via Getty Images; Liam Daniel/Netflix)
קלודיה ג'סי | צילום: Mike Marsland/WireImage via Getty Images; Liam Daniel/Netflix

פרדי סטרומה (הנסיך פרידריך)

ב"ברידג'רטון" הוא אמנם מכוסה בפאות לחיים מתולתלות ושנויות במחלוקת, אבל תתפלאו לגלות שבמציאות פרדי סטרומה נראה אחרת לחלוטין. בניגוד לרוב חברי הקאסט של "ברידג'רטון", שלא היו מוכרים בישראל לפני עלייתה של הסדרה, את פרדי סטרומה חלקכם דווקא עשויים לזהות. "ברידג'רטון" איננה הפעם הראשונה בה הוא גילם בן אצולה שנמצא במוקד תשומת ליבם של הנשים - ורבים זוכרים אותו כאדם קרומוול מהסדרה "Unreal". מיטיבי הלכת גם יודעים שהשחקן השתתף בשניים מסרטי הארי פוטר, וגילם את דמותו של קורמק מקלאגן. לצד קריירת המשחק, סטרומה גם דיגמן בעבר בקמפיין הלבשה תחתונה של המותג הנחשב אקנה.

פרדי סטרומה, מתוך "ברידג'רטון" (צילום: Getty Images / Micheal Tullberg; Netflix)
פרדי סטרומה | צילום: Getty Images / Micheal Tullberg; Netflix

רובי בארקר (מרינה תומפסון)

עוד לפני שגילמה את מרינה תומפסון, רובי בארקר בת ה-24 צברה ניסיון על המסך כבר מגיל 11, והפכה לשחקנית ידועה בבריטניה בזכות תפקידה בדרמת הפנטזיה "Wolfblood". ולא רק זה, היא גם זכתה לעבוד לצד רוברט קרלייל ("עד עצם היום הזה") בדרמה "Cobra". בניגוד לבארקר עצמה, שנראה כי היא לגמרי נמצאת במסלול להצלחה, חייה של מרינה תומפסון רק משתבשים מפרק לפרק ב"ברידג'רטון": היא מנודה מהחברה הגבוהה בגלל שנכנסה להריון מחוץ לנישואים, ובהמשך מגלה שאהוב ליבה (שהכניס אותה להריון) נהרג במלחמה ונאלצת להינשא לאחיו. עם זאת, בספרים עליהם מבוססת הסדרה, סיפורה טרגי אף יותר - והיא סובלת מדיכאון חמור ושמה קץ לחייה.

רובי בארקר, "ברידג'רטון" (צילום: instagram/rubybarker; Liam Daniel/Netflix)
רובי בארקר | צילום: instagram/rubybarker; Liam Daniel/Netflix

לוק ניוטון (קולין ברידג'רטון)

לצד הגברים המסוקסים והמרדנים של החברה הגבוהה, עומד קולין הצעיר, ילד טוב ירושלים שכל שאיפותיו הן לאהוב ולטייל בעולם. לא זכינו לראות הרבה מקולין בעונה הראשונה של "ברידג'רטון", אבל אם חפצה נפשכם בעוד מהבייבי פייס של לוק ניוטון - כדאי שתדעו שהשחקן בן ה-23 מחזיק בערוץ יוטיוב. הערוץ אמנם איננו פעיל נכון לימים אלה, אבל אפשר לקוות שההייפ סביב ניוטון בעקבות הסדרה החדשה ידרבן אותו להעלות תכנים חדשים. לפני שגילם את דמותו של קולין, ניוטון היה מוכר בזכות תפקידיו בדרמה " The Cut" ובסדרה של דיסני "The Lodge".

לוק ניוטון, "ברידג'רטון" (צילום: instagram/lukenewtonuk; Liam Daniel/Netflix)
לוק ניוטון | צילום: instagram/lukenewtonuk; Liam Daniel/Netflix

פולי ווקר (ליידי פת'רינגטון)

פולי ווקר בת ה-54 בכלל רצתה להיות רקדנית, אבל פציעה הובילה אותה לזנוח את העיסוק ולהתעניין במשחק - ומשם הכל היסטוריה. מאז אותו שינוי דרמטי בחייה היא הפכה לשחקנית עסוקה, עם הופעות בסרטים רבים, ביניהם "משחקים פטריוטיים" לצד האריסון פורד. ווקר מנוסה גם על המסך הקטן, וכיכבה בין השאר בסדרה המשטרתית "שחיתות" וב"מכשפת" של נטפליקס, ואף הייתה מועמדת לפרס גלובוס הזהב על הופעתה בסדרה "רומא". ב"ברידג'רטון", כידוע, היא מגלמת את פורשיה פת'רינגטון המניפולטיבית. בראיון למגזין גלאמור אמרה השחקנית על דמותה המורכבת כי "היא הקריס ג'נר של התקופה ההיא. היא מתמודדת עם הרבה ביקורת". נראה כי למרות השנאה היוקדת של הצופים, ווקר עצמה דווקא מחבבת את הדמות שהיא מגלמת: בראיון למגזין מטרו אמרה ווקר כי "הרבה חושבים שהיא נוראית, אבל אני חושבת שהיא מגניבה". ובכן, את כנראה היחידה.

פולי ווקר, "ברידג'רטון" (צילום: Frederick M. Brown/Getty Images; Liam Daniel/Netflix)
פולי ווקר | צילום: Frederick M. Brown/Getty Images; Liam Daniel/Netflix

רות גמל (ויולט ברידג'רטון)

למרות שהיא לא זכתה להמון זמן מסך או לקו עלילה משל עצמה, את העצות החכמות של אם משפחת ברידג'רטון על אהבה אף צופה לא יוכל לשכוח. את ויולט גילמה רות גלר בת ה-54, שידועה בעיקר בזכות השתתפותה בסרט "קדחת המגרש". בבריטניה, היא גם מוכרת בזכות הופעתה בסדרות המצליחות "עדות אילמת" ו"איסטאנדרס", ובדרמה "אוטופיה". דמותה בסדרה אמנם מקדישה את כל תשומת ליבה לדפני, בתה הבכורה, אבל גמל עצמה דווקא מודה כי בת ברידג'רטון אחרת היא הפייבוריטית שלה: בראיון ל-Shondaland.com אמרה השחקנית כי הדמות שהיא הכי מתחברת אליה היא אלואיז. "אני מעריצה את העוצמה שלה, את ההומור שלה, ומקנאה ביכולת הביטוי שלה - ישירה אבל הוגנת". 

רות גמל, "ברידג'רטון" (צילום: Dave J Hogan/Getty Images)
רות גמל | צילום: Dave J Hogan/Getty Images

לוק תומפסון (בנדיקט ברידג'רטון)

לצד השבחים הרבים ש"ברידג'רטון" זכתה לה, רבים העלו בעיה אחת בולטת שקיימת בסדרת הלהיט: המחסור הבולט בדמויות מהקהילה הגאה. הדמות הראשית היחידה שנרמז עליה כי היא איננה סטרייטית הוא בנדיקט, אבל תקוות הצופים לקשר זוגי בינו לבין האמן הקוויר הנרי נרמסות כשהוא פוצח ברומן סוער עם גברת דלקרואה. את לוק תומפסון בן ה-33 שמגלם את הבחור המיסתורי לא ראינו הרבה על המסך, אבל למרות מעמדו האנונימי למדי הוא זכה לעבוד עם הבמאי הנודע כריסטופר נולאן, כשהשתתף בסרט "דנקרק". לאחר עליית הסדרה, השחקן הספיק לחתום חוזה בסוכנות שחקנים נחשבת בבריטניה, ויש לקוות שבעקבות הצעד הזה נזכה לראות ממנו יותר.

לוק תומפסון, "ברידג'רטון" (צילום: Curtis Brown; Netflix)
לוק תומפסון | צילום: Curtis Brown; Netflix