בניתוח נתונים שנערך לאחרונה על ידי Stasher, ספקית אחסון המזוודות המובילה, נחשפה ציריך כעיר היקרה ביותר באירופה לנסיעות קצרות. העיר הגדולה בשווייץ, הידועה בנופיה ובאורח החיים האמיד שלה, "זכתה" בתואר, לאחר שהבדיקה הוכיחה כי בהתאם לעובדה ששווייץ היא מדינה יקרה, הערים שלה יקרות באופן טבעי גם לתיירים שמגיעים אליה, גם אם לכמה ימים.

לפי המחקר, חופשה בציריך יקרה יותר מאשר בכל מקום אחר באירופה. זוג יכול לצפות להוציא לפחות 1,374 פרנק (5,453 שקלים) על טיול של סוף שבוע בציריך, לעומת חופשה קצרה בעיר הפולנית קרקוב – הזולה מבין 47 ערי אירופה שנבדקו – שתעלה פחות מחצי ב-2,632 זלוטי (2,450 שקלים). עיר שוויצרית נוספת נמצאת גם היא בטופ 10 של הרשימה, וזוהי ז'נבה הנמצאת במקום החמישי.

ציריך שווייץ (צילום: RukiMedia, shutterstock)
היקרה ביותר לחופשה בסופ"ש. ציריך, שווייץ | צילום: RukiMedia, shutterstock

האוכל בשווייץ יקר במיוחד

הניתוח כלל את עלויות מלון לשני לילות, ארוחה ממוצעת, מחיר התחבורה הציבורית וכרטיס הטיסה – כל אחד מהם לשני אנשים. Stasher השתמש בבריטניה כנקודת ההתחלה לטיול, אך כמובן שהעלויות משתנות בהתאם למדינת המקור כשלוקחים בחשבון את מחירי הטיסות.

שתי הערים בשווייץ, ציריך וז'נבה, יקרות במיוחד בכל הנוגע לאוכל, שם הן מחזיקות יחד במקום הראשון. ארוחה זולה לזוג עולה קצת פחות מ-30 פרנק (120 שקלים) בז'נבה ובציריך, וביקור במסעדה בינונית יכולה לעלות לזוג כ-123 פרנק (488 שקלים).

ז'נבה (צילום: Mike Hewitt, GettyImages)
גם פה המחירים גבוהים במיוחד. ז'נבה, שווייץ | צילום: Mike Hewitt, GettyImages
אדינבורו (צילום: Shutterstock)
חדרי המלון הכי יקרים באירופה. אדינבורו, סקוטלנד | צילום: Shutterstock

כמו כן, חדר במלון בציריך עולה בממוצע 410 פרנק (כ-1,630 שקלים) ללילה לשני אנשים. מחירי הלינה בבתי מלון יקר יותר רק בעיר אחרת באירופה, אדינבורו בירת סקוטלנד, שם חדר עולה בממוצע 368 פאונד (1,700 שקלים).

10 הערים האירופיות היקרות ביותר לחופשה קצרה:

1. ציריך, שווייץ

2. רייקיאוויק, איסלנד

3. קלן, גרמניה

4. אדינבורו, סקוטלנד

5. ז'נבה, שווייץ

6. פירנצה, איטליה

7. ונציה, איטליה

8. רומא, איטליה

9. קופנהגן, דנמרק

10. מילאנו, איטליה