>> לקבוצה שלmako  גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

משמעות הביטוי לאכול זין היא להידפק היא שמשהו רע ייקרה לך. אבל מילולית, גם לאכול זין, וגם להדפק הם פשוט להיות הצד הנחדר במשגל.

יש בזה כדי להראות שיחסי שליטה הם משהו מתובנת לתוך התרבות שלנו – סטרייטיות והומואיות נהנות לאכול זין ו/או להדפק ומחשיבות את זה למשהו טוב שקורה להן, אבל מבחינה תרבותית יש קונספציה מוסכמת ולא מוצהרת שהצד החודר מנצל את הצד הנחדר ופוגע בו.

בדס"מ (צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL)
אחרי שירדת על הברכיים, אתה תתלונן? | צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL

"המשטרה שבאה לשחרר עבד שקשרתי לאסלה"

מכל מקום, זו רק אסוציאציה שעלתה לי בעקבות סיפור ששמעתי עליו מכמה וכמה מקורות בלתי מהימנים ולא ידעתי אם מדובר באגדה אורבנית שעשתה לה כנפים או בסיפור אמיתי שעשה כותרות. ובכן, בדקתי בויקיפדיה, והסיפור אמיתי. מדובר בגרמני אחד שכרת לגרמני אחר את הזין, טיגן אותו במחבת ואכל אותו. (האסוציאציה מובנת, לא?). הבחור הערוף דימם למוות באמבטיה, והעורף ישב וקרא ספר. לאחר מכן הוא גזר אותו לנתחי בשר ששמר במקפיא ואכל במשך כמה חודשים. את כל העניין הוא תיעד בקלטת וידאו, שנתגלתה והביאה אותו למשפט ולמאסר לכל החיים.

מכל מקום, גם הסיפור הזה הוא רק אסוציאציה שעלתה לי בגלל הנושא שחשבתי לכתוב עליו: יחסו של החוק לתופעה הזו המכונה בדס"מ. או: "האם בדס"מ זה חוקי"? עד כה קרה לי רק פעם אחת שהמשטרה הופיעה בדירתי הקטנה והסולידית בעקבות פעילות בדס"מית – הם באו בשביל לשחרר עבד שקשרתי לאסלה כשהלכתי לארוחת ערב עם חברים. דווקא סיפור מעניין.

בכל מקרה, החברים שלי מיהרו להרגיע אותי – נכון יותר, את עצמם, אני הייתי די רגוע – ואמרו: "אבל לא יעשו לך שומדבר, נכון? הרי הכל נעשה בהסכמה!". ובכן, מאז שמעתי את הטענה הזו שוב ושוב, וזו חוות דעתי בעניין: מבחינה משפטית, ההסכמה הזו שווה לתחת. עוד ביטוי שמעיד על התרבות שלנו. התחת השעיר שלי, לדוגמא, שווה די הרבה בעיניי.

ניקח את המקרה הקיצוני: הגרמני ההוא פגש את הקורבן שלו באתר היכרויות בדס"מי. הקורבן נכנס לאתר כדי למצוא מישהו שיכרות לו את הזין ויאכל אותו. כל מה שנעשה ביניהם נעשה בהסכמה מלאה ובתיאום של כל הפרטים. לא היו כאן כפייה, הדחה או שכנוע – והתביעה לא ניסתה לטעון אחרת במהלך המשפט. כל הפרטים הללו – הם פשוט לא חשובים.

כשאתה כורת לבנאדם את הזין והורג אותו, אתה עובר על החוק אפילו אם אין עוררין שהדבר נעשה בהסכמה מלאה מפורשת וצלולה. החוק פשוט אוסר עליך להרוג גם את מי שחפץ בכך.

>> משחקי המין הסתיימו הגופה מבותרת ובראש מבושל

חוק לבד ומציאות לבד

ומן הקל אל החומר, רק להיפך: כשאתה מחזיק פלוני בכלוב או סוגר אותו במרתף, אתה עובר לכאורה על החוק נגד כליאת שווא. כשאתה מצליף באלמוני, חובט בו או פוצע אותו – על החוק נגד תקיפה ועל החוק נגד חבלה. כשאתה מקלל פלוני ומחזיק אותו, או כופה עליו לחיות בתור העבד שלך – אתה עובר על החוקים נגד הטרדה, אונס, עבדות, ואפילו על חוק יסוד כבוד האדם וחירותו.

מתחת לרצועה (צילום: אלון כהן)
כליאת שווא, תקיפה, מעצר. ת'כלס, זה לא חוקי | צילום: אלון כהן

גם לקורבן אין את הסמכות להתיר לך לעבור על החוק, ואין לו את הפריווילגיה ואת החירות לוותר על זכויות שהחוק מקנה לו. אפילו אם הסכים להיפגע – ברגע שיתחרט ויגיש תלונה, נראה שיש לו קייס. המחוקק לא נתן דעתו לכל עניין ועניין שניתן למצוא בעולם הזה, ולמיטב ידיעתי, המונח בדס"מ לא נזכר בשום מקום בספר החוקים הישראלי. היה והגיע מקרה בדס"מי לפתחו של בית המשפט, ייאלץ השופט לדון בו בהסתמך על החוק הקיים, על התקדים ועל שיקול הדעת.

עובד מכרה אחד תבע את מעסיקו בגין "כליאת שווא", על שסירב להוציאו מן המכרה לפני סוף המשמרת. הנאשם טען להגנתו שהעובד נתן את הסכמתו מראש להישאר שם עד סופה, והורשע. לדעתי, כשאתה אומר: "בוא נעשה בדס"מ ותכלא אותי בכלוב", אתה פוטר את הכולא מכל אשמה, כי בדס"מ מוצהר הוא אפילו יותר מאשר הסכמה, אבל נראה שהחוק איננו מסכים איתי.

תיק ספנר הוא דוגמא מוכרת וטובה לעניין. בשנת 1987 פשטה המשטרה הבריטית על אחוזה במנצ'סטר, ועצרה 16 גברים שניהלו יחסים סאדומזוכיסטיים במשך כעשור. לכולם היו בתים משלהם, מקצועות, חלקם בעלי מקצועות מכובדים, לחלקם היו משפחות, וכולם היו שבים ונפגשים באחוזה הזו אחת לאיזה זמן בשביל לשחק אחד עם השני בסאדומזוכיזם.

למרות שלא הוטל כל ספק באשר להסכמה ההדדית שנתנו למעשים שביצעו זה בזה, השופט הרשיע אותם בעבירות של תקיפה וחבלה. הוא טען שמעשיהם נגדו את "טובת הציבור", ושהעבירות שביצעו הן "נגד המוסר". אחד מהם אף הורשע בסיוע לפשע, על כך שאיפשר לאחרים לגרום חבלה ופציעה לעצמו.

אז מה בכל-זאת מעודד? שרובם המוחלט והטוטאלי של האירועים הבדס"מיים לא מגיעים לעולם לפתחו של בית המשפט. אולי אילו היו מגיעים, היה השופט נבוך למולם ואולי היה מוצא בהם עבירות. אבל הם לא מגיעים, מכיוון שהם באמת נעשים בהסכמה, ומי שהסכים, ואפילו ביקש, והתחנן, וירד על הברכיים, וליקק לך את המגפיים, וליקק לך את התחת (וכבר אמרתי שאני חושב שיש לי תחת שווה) בשביל שתעשה בו מעשים אסורים: לא סביר לצפות שייתחרט אחר-כך ויגיש נגדך תלונה.

ומה עוד מעודד? שאילו אף-על-פי-כן אמצא את עצמי איכשהו בין כתלי בית הסוהר, אני בטוח שתוך יומיים אצליח להדיח את אחד האסירים שם להיות הכלבה שלי, כמו בכל הסרטים ההוליוודים, ושכשאצא משם אהיה השולט הכי מבוקש בארץ. אז אם מישהו מכל העבדים שעברו לי בין הידיים (והרגליים) חושב לדפוק אותי – שיאכל זין. (ושיהיה לו בתיאבון).

>> לטורים הקודמים של אדון

לבלוג של אדון "משהו פרוורטי" - היכנסו

>> תיעוד מוקלט: "לא מוכן להשכיר לזוג גייז"

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה