>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

בר רפאלי (צילום: Vladimir Labissiere /Splash News, Splash news)
לא רק יפה. בר רפאלי | צילום: Vladimir Labissiere /Splash News, Splash news

הכוכבת הבינלאומית החליטה לא לשתוק ולהצטרף למאבק נגד הומפוביה ברוסיה. שלשום העלתה בחשבון הטוויטר שלה ציוץ הקורא לכולם לחתום על העצומה נגד החוק החדש שנחקק בשבוע שעבר בסנט פטרסבורג, שקובע כי כל אדם שייצא מהארון ייקנס ב- 50,000 רובל (כ- 6,500 ש"ח).

רפאלי צייצה: "תחתמו ומהר! בושה, מזעזע", והפנתה את המעריצים לכתבה בערוץ הגאווה. בהמשך הוסיפה באנגלית: "חוק חדש ברוסיה. אנשים נקנסים בגלל שהם הומואים. זה מזעזע. חיתמו", ושלחה לינק לחתימה על העצומה הבינלאומית נגד החוק.

אין תמונה
חיתמו ומהר. בר מצייצת

החוק החדש קובע איסור על "קידום של מעשי סדום, לסביוּת, ביסקסואליוּת וטרנסג'נדריוּת". באוקטובר העביר גם מחוז ארכנגלסק שבצפון-מערב רוסיה הצעה דומה, וכעת חוששים בקהילת הלהט"ב ברוסיה כי חוקים דומים ייחקקו ברוסיה כולה.

ביום שישי: הפגנה גדולה מול שגרירות רוסיה בישראל

חברי הקהילה הגאה בסנט פטרסבורג עשו מאמץ אדיר בחודשים האחרונים במטרה למנוע את אישור החוק, ואף העלו סרטון הקורא לעולם להצטרף למאבק בהומופוביה. בסרטון השתתפיו פעילים בקהילת הלהט"ב בעיר, לצד פעילים שהגיעו במיוחד לצורך הצילומים. הפעילים חסמו את פיותיהם בסרטי הדבקה, שעל חלקם כתוב: "מושתק".

כמו כן, נשום שלטי מחאה, המכוסים בבריסטולים שחורים, המסמלים השתקה של הסיסמאות הכתובות על השלטים. ברקע מתנגנת המוזיקה של צ'ייקובסקי, גדול המלחינים הרוסיים, שהיה גם הוא הומו.

הסרטון שעלה לרשת לפני מספר שבועות

בעקבות אישור החוק ההומופובי, הכריזו ארגונים ברחבי העולם על חרם תיירות, במסגרתו הם קוראים לקהילת הלהט"ב וחבריה ברחבי העולם שלא לבקר בסנט פטרסבורג. פעילים בקהילת הלהט"ב בעיר, בשיתוף הארגון הבינלאומי All Out פרסמו סרטון ובו קריאה לחרם. הסרטון מפנה לעצומה שפרסם הארגון, שתוגש למושל פולטבצ'נקו. 

ביום שישי הקרוב בשעה 11:00 תתקיים הפגנת סולידריות עם הקהילה הגאה ברוסיה מול שגרירות רוסיה ברחוב הירקון בתל אביב. המארגנים מצפים לאלפים שיגיעו להשמיע קול.

>> הומואים ברוסיה: "אנחנו מפחדים"

>> קריאה לחרם תיירות על רוסיה