>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

מאבק בינלאומי נגד החוק האוסר על יציאה מהארון בסנט פטרסבורג: פעילים בקהילת הלהט"ב בעיר, בשיתוף הארגון הבינלאומי All Out פרסמו סרטון, ובו קריאה לחרם תיירות על סנט פטרסבורג. הסרטון מפנה לעצומה שפרסם הארגון, שתוגש למושל גאורגי פולטבצ'נקו.

>> לחתימה על העצומה הבינלאומית – לחצו כאן

החוק ההומופובי החדש, האוסר על "קידום של מעשי סדום, לסביוּת, ביסקסואליוּת וטרנסג'נדריוּת", קובע כי כל מי שייצא מהארון ייקנס בסכום של 50 אלף רובל (כ-6,500 שקל).

בסרטון משתתפים פעילים בקהילת הלהט"ב בעיר, לצד פעילים שהגיעו במיוחד לצורך הצילומים. הפעילים חוסמים את פיותיהם בסרטי הדבקה, שעל חלקם כתוב: "מושתק". כמו כן, הם נושאים שלטי מחאה, המכוסים בבריסטולים שחורים, המסמלים השתקה של הסיסמאות הכתובות על השלטים.

הסרטון מצולם על רקע היצירה "אגם הברבורים" של המלחין הרוסי הנודע פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי, שניסה להתאבד בשל חוסר היכולת לקבל את היותו הומו.

"תהנה מהשיר אותו יצר צ'ייקובסי, עילוי מוזיקלי – שגם היה הומו. אופס"

בסרטון מככבת צעירה, המציגה שלטים, בסגנון הסרטון המרגש של הנער האמריקני ג'ונה מאורי. השלטים, הקוראים לחרם תיירות על העיר, מוצגים בשפה האנגלית, עם אפשרות להפעלת כתוביות תרגום לצרפתית, גרמנית, פורטוגזית, רוסית או ספרדית. להלן תרגום של תוכן הדברים:

"שלום לכם. האם ידעתם שסנט פטרסבורג, רוסיה, בדיוק הצביעה על חוק שתהפוך לפשע קריאה, כתיבה, דיבור, מפגש או דיון של כל דבר "הומואי"? המטרה? "הומו" = בלתי נראה. מחוק. מושתק.

"אמנים, כותבים, פעילים, מוזיקאים, אחים, אחיות, דודים, דודות, הומואים וסטרייטים, רוסים ומבקרים. יותר מ-300 אלף השמיעו את קולם" (בשלב זה מוצגות תמונות של הפגנות שהתקיימו נגד החוק מול שגרירות רוסיה ברחבי העולם, כמו ההפגנה הצנועה שהתקיימה מול שגרירות רוסיה בתל אביב).

"מושל סנט פטרסבורג רוצה שעירו תהיה יעד התיירות מספר אחת של רוסיה? אם הם יעבירו את החוק הזה, לא נלך לשם. חברינו, לא יילכו לשם. עמיתינו לעבודה לא יילכו לשם. מיליונים לא יילכו.

"המושל, חשוב פעמיים, ותהנה מהשיר הזה, אותו יצר המלחין הרוסי הנודע פיוטר צ'ייקובסקי, עילוי מוסיקלי, שגם היה הומו. אופס. תהנה, לרוסיה באהבה. רוסיה, אל תלכי לשם. האם תלכו לסנט פטרסבורג? השאירו הודעה למושל עכשיו".

>> סוף עצוב: כוכב הפורנו הישראלי מת בניו יורק

>> "עדיף שהומו יתחתן עם אישה"

>> נשים בשביל נשים: סקס מניפסטו יוצא לדרך

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה