>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

האפיפיור הפורש. בנדיקטוס ה-16 (צילום: רויטרס)
ממשיך להתבטא נגד הומואים. הפיפיור בנדיקטוס ה-16 | צילום: רויטרס
האפיפיור בנדיקטוס ה-12 ממשיך במסע הצלב נגד נישואים בין בני אותו מין: כחודשיים לאחר שאמר כי נישואים גאים הם "איום על עתיד האנושות", קורא האפיפיור "להגן" על נישואים הטרוסקסואליים. "המשבר הנוכחי של מוסד הנישואים וערכי המשפחה מוביל לבעיות חברתיות חמורות, הנושאות בחובן עלוּת אנושית וכלכלית חמורה", אמר.

סוכנות הידיעות אי.אף.פי מדווחת כי במהלך פגישה בוותיקן עם בישופים מארצות הברית, אמר האפיפיור: "הבדלים מיניים אינם יכולים להיחשב בלתי רלוונטיים כאשר מדובר בהגדרה של נישואים. זרמים פוליטיים ותרבותיים רבי עוצמה מחפשים לשנות את ההגדרה החוקית של נישואים".

האפיפיור הוסיף: "עלינו להגן על מוסד הנישואים וערכי המשפחה מכל פרשנות שגויה שעשויה להיות לגבי טבעם".

במהלך הפגישה שיבח האפיפיור את הבישופים האמריקנים על מאמציהם למען בני הנוער בארצות הברית, "בעיקר בכל הקשור למשפחות בהן יש גירושין, הורה אחד, נערות שהופכות אמהות ונשים השוקלות הפלה, אלוהים ישמור".

"מדובר בחגיגה של מחויבות ואהבה"

לין פד'רסטון (צילום: צילום מסך daily mail)
שרת השיוויון. לין פד'רסטון | צילום: צילום מסך daily mail
במקביל, השרה לענייני שוויון בבריטניה, לין פד'רסטון, יוצאת בחריפות נגד הכנסייה הקתולית ונגד הפלגים בכנסייה האנגליקנית שעדיין מתנגדים לנישואים בין בני אותו מין. "ההומופוביה של ראשי הכנסייה שייכת לימים אפלים, ואין לה מקום בחברה מתורבתת", אמרה בראיון לסאנדיי טיימס.

פד'רסטון, חברת המפלגה הליברלית-דמוקרטית, אמרה כי מוסד הנישואים הוא ברית אהבים של מחויבות הדדית, המחזק את החברה ואת ערכי המשפחה.

"מדובר בחגיגה של מחויבות ואהבה", אמרה. "שמעתי מפי הכנסייה הקתולית ופלגים מסוימים בכנסייה האנגליקנית שפה הומופובית בתגובה לצעד אוהב זה. שפה זאת שייכת לימים אפלים ביותר".

פד'רסטון הוסיפה: "אנחנו מחויבים למדיניות של 'חיה ותן לחיות'. אין לנו כוונה לדרוש מאנשים להאמין במשהו שהם לא מאמינים בו. אבל אסור שתהיה כפייה דתית, ואסור בשם אמונה מסוימת למנוע זכויות בסיסיות מאנשים".

>> הומואים וטרנסג'נדרים מוזמנים לאולימפיאדת לונדון 2012

>> הראל סקעת: אני רוצה להיות אבא"

>> צפו: חייל מארינס מנשק את בן זוגו

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה