ליברפול הצטרפה למנצ'סטר , ברייטון, גלזגו וערים נוספות ברחבי הממלכה המאוחדת שכבר הפכו לקריות גאות לגייז, והכריזה לאחרונה על רובע גאה משל עצמה. לשם כך, נצבעו שלטים ברחובות שונים בצבעי הקשת. השלטים החדשים הוצבו ברחובות סטנלי, קמברלנד, טמפל ליין, אמבלר וטמפל.

"מנצלים את הפוטנציאל הכלכלי של העיר"

השלט הראשון מבין השלטים נחשף בשבוע שעבר על ידי ראש העיריה, בהשתתפות נציגים מהקהילה הלהט"בית בעיר, עסקים מקומיים ותושבי העיר.

אין תמונה
אחד השלטים החדשים ברחוב סטנלי בעיר

"אנחנו חייבים לנצל את הפוטנציאל הכלכלי האדיר של הרחוב והרובע", אמר ניק סמול, חבר העיריה. "כחלק מכך, התחלנו בהפיכתו של האיזור לרובע הגאה של העיר. השלטים מראים בדיוק איזה איזור ידידותי לקהילה הגאה, וזה חשוב מאד".

חשיפת השלטים נערכת בחודש זה, כחלק מפסטיבל האמנות החודשי נגד הומופוביה המתקיים בעיר.

2000 איש במצעד הגאווה השלישי בהונג קונג

קהילת הלהט"ב בהונג קונג ממשיכה לנסות ולהעצים את המחאה הגאה בסין, והוציאה יותר מאלפיים בני אדם למצעד הגאווה השלישי בתולדות האי. סוכנות הידיעות הצרפתית אי.אף.פי מדווחת במצעד קראו המשתתפים לעגן בחוק איסור על אפליית לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים.

אין תמונה
הוציאו אלפיים אנשים לרחובות: מצעד הגאווה בהונג קונג
 

הצועדים נשאו דגלי גאווה ושלטים באנגלית וסינית, בהם כתוב, בין השאר: "הומו זה הכח שלי", "אנחנו אוהבים הומואים" ו"לסביות גאות ולא מתנצלות". רוב הצועדים היו לבושים בלבוש מלא, כדי להדגיש את האופי המחאתי של המצעד.

אחד מרגעי השיא של המצעד היה נאום מבודח של פסיכיאטר שטען כי הוא מצא דרך "לרפא" את הממשלה מהעיוורון לצרכים של קהילת הלהט"ב. 

שחקנית רוגבי לסבית מאוגנדה קיבלה מקלט מדיני בגרמניה

אין תמונה
נאנסה וחטפה מכות לאחר שנודע כי היא לסבית

ליליאן איקולמט, לשעבר קפטן קבוצת הרוגבי שי-קריינס באוגנדה, קיבלה בסוף השבוע מקלט מדיני בגרמניה, לאחר שנפלה קורבן לאלימות במולדתה. זאת לאחר שנודע שהיא לסבית. איקולמט אמרה לרשת DW הגרמנית כי לאחר שנודע שהיא לסבית היא נאנסה וחטפה מכות. המגזין רד פייפר, היוצא לאור בבירת אוגנדה, קמפלה, דיווח כי גברים בענף הרוגבי הורו לאיקולמט: "הפסיקי להיות לסביות, או שנמשיך לאנוס אותך".

איקולמט אמרה כי היא מקווה לצאת בקרוב ממקום מחבואה בהוסטל להומואים ולסביות בגרמניה, ולגור בדירה משלה. "ואז – אני פשוט רוצה לחיות בשקט את חיי", אמרה. "אני רוצה למצוא עבודה ולבקש אשרת כניסה בשביל בת הזוג שלי, שאני רוצה להינשא לה".

>> ריקי מרטין הגיש בקשה להינשא בספרד

>> 150 אלף איש במצעד הגאווה בבואנוס איירס

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?