אין תמונה
אחרי התאומים, הגיע הזמן להתחתן. ריקי מרטין והבנים

אחרי שיצא מהארון והביא לעולם תאומים, הגיע הזמן לסגור את הבאסטה ולהתמסד. 

ריקי מרטין בן ה-39 החליט להתחתן עם בן זוגו בשנים האחרונות, קרלוס גונזלס אבלה. באופן סמלי בחר מרטין לקיים את הטקס בספרד, כמחווה למדינה ולראש הממשלה, חוזה לואיז רודריגז זפטרו, שהפכו נישואים בין בני אותו המין לחוקיים כבר ב- 2005.  

הגיש בקשה לאזרחות ספרדית לצורך החתונה 

על מנת שיוכל לקשור את הקשר לתמיד, הגיש מרטין בקשה לאזרחות ספרדית, שאושרה, לשמחתו, בשבוע שעבר.
ממשלת ספרד התלהבה רבה מרצונו של מרטין להתחתן במדינה, והחליטה באופן חריג לאשר לו את קבלת האזרחות מבלי שיצטרך לוותר על אזרחויותיו הפוארטו-ריקנית והאמריקאית. 

הזמר הסקסי הפתיע רבים בשנה שעברה כשיצא מהארון בהודעה לעיתונות, ובה כתב: "אני גאה להגיד שאני הומו בר מזל. אני גאה במי שאני". מרגע שיצא מהארון הביע מרטין את תמיכתו בנישואים בין בני זוג מאותו המין ובמתן זכויות להומואים, לסביות, בי וטרנס ברחבי העולם. למרטין יש תאומים בני שלוש, מתיאו וולנטינו.

150 אלף במצעד הגאווה בבואנוס איירס

המונים גדשו את רחובות הבירה הארגנטינאית באחד ממצעדי הגאווה הגדולים שידעה העיר. המצעד מתקיים בבואנוס איירס מאז שנת 1992, בשבת הראשונה של חודש נובמבר.

אין תמונה
חוגגות במצעד הגאווה הגדול בארגנטינה

המצעד נוהל על ידי הפדרציה של ההומואים, הלסביות, הבי והטרנס במדינה, שהרימו את דגל הגאווה ביחד עם דגל המחאה, ודרשו שיוויון זכויות. בנוסף, לקחו חלק באירוע גם ארגונים המצדדים בהפיכת הפלות לחוקיות במדינה.

על אף שהקריאות בעד הקהילה הגאה ובעד ביצוע הפלות הגיעו עד לקונגרס שבחן את שתי היוזמות, קולות רבים טענו, כי דיון של ממש לא התקיים משום החשש מארגונים דתיים ושמרניים במדינה.

"חוק הזהות" אותו יזמה הפדרציה הלהט"בית בארגנטינה קורא לשנות את החוק, ולרשום אנשים בתעודת הזהות לפי המגדר בו הם מזדהים וחיים את חייהם. "החוק למען הפלות" – מטרתו להרחיב את ההרשאה לסיום הריונות בלתי רצויים. כיום, מאשרת ועדה על הפסקת הריון רק במקרים שבהם נגרמת סכנה גדולה לעובר או לאם.

על אף שדרישותיהם של החוגגים טרם נענו במלואם, מצעד הגאווה היה ססגוני במיוחד והביא מאות אלפים שחגגו ורקדו ברחובות.

>> היכנסו ותיהנו מכתבות נוספות בערוץ הגאווה

>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?