אייפון שבור
"פחדתי להתנגד שלא ידקור אותי"

בן 21 מראשון לציון שנהג לגנוב סמארטפונים מבני נוער בשיטות אכזריות – קיבל את העונש המירבי שהוטל אי פעם בארץ על עבירה של מסוג כזה.

על הצעיר הוטלו שש שנות מאסר בפועל ועליו לפצות כל אחד מהקורבנות ב-500 שקלים. הצעיר, יחד עם שותף נוסף, הורשעו ב-11 מקרי שוד אלימים של תלמידים בתיכונים מקומיים. השותף, גם הוא בן 21 מראשון לציון, קיבל עונש קל יותר של קצת פחות מארבע שנים וחויב אף הוא לפצות את קורבנות ב-500 שקלים כל אחד.

ביקשו לבצע שיחה דחופה – וברחו עם הסלולרי

השניים נהגו לבקש מתלמידים לאפשר להם לבצע שיחה דחופה. "הם ביקשו ממני לתת להם את הטלפון לעשות שיחה ואחרי רגע ברחו עם המכונית", סיפרה תלמידה לחוקרי המשטרה. במקרים אחרים הם פשוט התקרבו לבני הנוער עם מכוניתם וחטפו מידיהם את הטלפונים ונמלטו.

עוד סיפורים, סרטונים ותמונות בפייסבוק של NEXTER

עוד ב-NEXTER:

אחד הנערים סיפר על החוויה הטראומתית שעבר: "אחד השודדים התקרב אליי עם סכין יפנית, הצמיד לי לצוואר, לקח ממני את הטלפון וברח. פחדתי להתנגד שלא ידקור אותי".

באחד המקרים הם הגיעו לגן ציבורי בנס ציונה ובאיומי סכין מטבח שדדו משלושה נערים את הסלולרי שהיה ברשותם. "הם איימו שאם לא ניתן את הטלפון הם יחתכו אותנו בסכינים", שיחזרו הנערים בחקירתם.
נערה אחרת שהאזינה למוסיקה בסמארטפון סיפרה שאחד השודדים חטף ממנה בכוח את המכשיר וברח עם האוזניות. נער שניסה להתנגד חטף מהשניים מכות קשות.

בסך הכול השניים שדדו מנערים 17 סלולריים מרביתם סמאטרפונים שאותם מכרו. קצין נוער במשטרת ישראל סיכם את העונש: "זה עונש חמור ורק ענישה חמורה תמגר את התופעה הזו שיכולה להסתיים ברצח של נערים".