ג'סטין ביבר מול ברק אובמה בקלאוט
זאת מלחמה

חדשות טובות לנשיא ארה"ב, ברק אובמה, וחדשות קצת פחות טובות לשני אנשים שלא חשבתם שתראו באותו משפט - מיט רומני (המועמד הרפובליקני לבחירות לנשיאות בארה"ב) וג'סטין ביבר. נראה שלשאלה החשובה מכל, "מי משפיע יותר ברשת, אובמה או ביבר" יש תשובה חדשה ומפתיעה מאוד, נשיא ארה"ב. כך לפחות לפי קלאוט, השירות הכי חם ומדובר היום בעולם ובעיקר בארה"ב שנותן ציונים לאנשים על פי מידת ההשפעה שלהם ברשת.

למקרה שזה נראה לכם טבעי והגיוני, נשיא ארה"ב משפיע יותר מזמר קנדי בן 17, נציין שמדובר במהפך. עד לאחרונה, אובמה היה רק שני ברשימת המשפיעים של קלאוט - עכשיו מסתבר שיש מנצח חדש.

צוות קלאוט הכריז אמש (ג'), שלראשונה אובמה עקף את ביבר, שעד היום היה האיש היחיד בעולם עם הציון המושלם בקלאוט, מאה מתוך מאה. עכשיו במקביל לירידתו של ביבר ל-92 בלבד, אובמה מזנק ל-99 והופך לא רק לבן אדם הכי משפיע בעולם, אלא קוטף את התואר החשוב באמת, האישיות הכי משפיעה ברשת.

נסביר כי קלאוט מחלק את הציונים לפי מידע שהוא אוסף על המשתמש (כל משתמש) ברשת ובעיקר בפייסבוק וטוויטר. הוא בודק כמה לייקים, אזכורים באתרים שונים, שיתופים ועוד, כל משתמש מקבל ומעניק לפי זה ציון שקובע את מידת ההשפעה שלהם. הציון ניתן מ-0 ועד 100.

הופעתו של ביבר כמשפיע ביותר גרמה ללא מעט אנשים לטעון שזו ההוכחה לכך שקלאוט לא באמת מודד מידת השפעה, כי למרות הכל - נשיא העולם החופשי היה לפי האתר הזה עד היום פחות משפיע מזמר עם הרבה מעריצות.

קלאוט עצמם התייחסו לתלונות ושידרגו את האלגוריתם שלהם כשהם מוסיפים גורם נוסף והוא מידת השפעה אופליין. הם עושים זאת למשל, על ידי איסוף נתונים מוויקיפדיה. כך שאם לאדם יש ערך בוויקיפדיה וכתוב שם שהוא נשיא ארצות הברית, הדבר מקפיץ את ציון הקלאוט שלו משמעותית.

בנוסף, קלאוט הכריזו שהם גם אוספים נתונים נוספים מהרשת המקצועית לינקדאין, כך שגם ההשכלה והמקצוע נכללים בשקלול. כך או כך, אובמה יכול לקחת את ציון ההשפעה החדש שלו לסיבוב ניצחון, בטח כשהוא בשנת בחירות, ובטח כשלמתחרה שלו מיט רומני יש ציון של 90 בלבד.

>> קלאוט מדרג אנשים ומשגע את העולם - וכמה אתם שווים?

>> צפו: כנופיית בנות גונבת אייפון בחנות נעליים