טטיאנה קומוק, אזרחית ישראלית, נסעה לעיר הולדתה באוקראינה, מליטופול, שנכבשה על ידי הרוסים. היא תיעדה את המתרחש בעיר, העלתה לפייסבוק שלה ונעצרה על ידי כוחות רוסים חמושים. במקביל, עצרו הרוסים גם את הוריה ורה ומיכאל שבבעלותם עיתון מקומי ובית דפוס. הרוסים דרשו להשתמש בעיתון ובמכונות הדפוס לשם תעמולה, ונענו בסירוב.

בני המשפחה תוחקרו על ידי הרוסים במשך שעות ארוכות. טטיאנה סיפרה בחקירתה כי יש לה תעודת עיתונאי ישראלית ואזרחות ישראלית, וכך גם להוריה. לאחר התערבות משרד החוץ השלושה שוחררו ממעצר.

הבוקר, שוחחו עם ניב רסקין בתם השנייה של הזוג קומוק, סבטלנה, ובעלה לזר. "טטיאנה סיפרה בבוקר שחטפו את אבא מיכאל ואמא ורה, ואחר כך חברה של סבטה פרסמה בפייסבוק שחטפו גם את טטיאנה", תיאר לזר, "למיכאל יש עיתון ומכונות דפוס, הרוסים רצו שידפיסו שם מה שהם רוצים. הוא לא הסכים".

"שמו אותם בחדרים שונים ושוחחו איתם שעות, מעשר בבוקר עד שתיים בצהריים", המשיך לזר, "דיברו עם כל אחד בנפרד. לטטיאנה הם אמרו שהם לא רוצים שתמשיך לפרסם דברים בפייסבוק. מהאבא הם רצו שייתן להם את היכולת לעשות מה שהם רוצים ושיכתוב בעיתון מה שהם רוצים. הם אמרו לו שיש כמה דרכים לאיך זה יכול להיגמר".

בטוב, או ברע.
"בדיוק. חברה של המשפחה, אנה פלדמן, ראתה את הפרסומים בפייסבוק והתחילה לפרסם את זה. אנשים בפייסבוק פרסמו את זה לכל העולם".

ניסיתם להזהיר את טטיאנה שתימנע מפרסומים כאלה בזמן שהיא נמצאת בעיר כבושה?
"טטיאנה היא דבר מיוחד, יש לה כוחות מאוד חזקים. אם היא בוחרת במשהו, אז זהו".

אחרי מה שקרה, הם מתכוונים לחזור לישראל?
"רוב הסיכויים שהם לא יבואו לארץ. טטיאנה רוצה להמשיך שם בזמן הקרוב. האבא לא רוצה לעזוב כי יש לו עסק שם והוא לא רוצה להשאיר את טטיאנה לבד".

סבטלנה, עד כמה את דואגת למשפחה שלך?
"אני דואגת מאוד, הם אנשים טובים מאוד. הם עשו מה שהם רצו, וזה טוב. הם בבית עכשיו והמצב שלהם בסדר".