אחרי הסערה: העורכת מרינה אובסיאניקובה, שפרצה לשידור מהדורת החדשות המרכזית בערוץ הממלכתי ברוסיה במחאה נגד המלחמה, ואף נקנסה על כך ב -213 אירו - התראיינה אתמול (רביעי) לסוכנות הידיעות רויטרס ואמרה שהיא חוששת לבטיחותה - אבל לא מתכננת לעזוב את רוסיה. עוד אמרה אובסיאניקובה כי היא מקווה שהמחאה שלה תפתח את עיני הרוסים ל"תעמולה".

בשיחה עם סוכנות הידיעות אמרה אובסיאניקובה כי היא מקווה שלא תעמוד בפני אישומים פליליים: "אני מאמינה במה שעשיתי, אבל אני מבינה עכשיו את היקף הבעיות שאצטרך להתמודד איתן - וכמובן שאני חוששת מאוד  לבטיחותי", אמרה העורכת. בראיון הוסיפה: "אני לחלוטין לא מרגישה גיבורה, אבל רוצה להרגיש שההקרבה הזאת לא הייתה לשווא - ושאנשים יפתחו את העיניים".

העורכת נעצרה לאחר שהפגינה נגד המלחמה באוקראינה. היא נקנסה ב-213 אירו, שהם 30,000 רובל, בגין מעשיה. כך דווח אתמול בלילה (בין שלישי לרביעי) ברשת Sky News הבריטית. אובסיאניקובה נעצרה לאחר שהניפה שלט שעליו נכתב "לא למלחמה" במהלך שידור חי במהדורת החדשות.

מרינה אובסיאניקובה, עיתונאית רוסיה (צילום: מתוך טוויטר)
מרינה עם עורך דינה | צילום: מתוך טוויטר

למרות החשש שתואשם בהפרת החוק הדרקוני החדש ברוסיה נגד הפצת ידיעות כוזבות לגבי המלחמה, היא עמדה רק בפני אישומים של הפגנה במקום אסור. עם זאת, ב-Sky News מדגישים שזה לא ברור עדיין אם אובסיאניקובה תעמוד בהמשך בפני אישומים נוספים שעלולים לגזור עליה עונשים כבדים הרבה יותר.