מקרה חריג ברוסיה: מרינה אובסיאניקובה, עורכת בערוץ הטלוויזיה הממלכתי ברוסיה, פרצה אמש (שני) לשידור המהדורה המרכזית והפגינה: "לא למלחמה". המגישה יקטרינה אנדרייבה ניסתה להמשיך כרגיל – ולאחר כמה שניות במהדורה עברו לכתבה מצולמת. העובדת נעצרה ובעקבות החוק החדש במדינה - היא עלולה להישלח ל-15 שנים בכלא.

היום ה-19 למלחמת רוסיה אוקראינה - עדכונים שוטפים

"מה שקורה עכשיו באוקראינה זה פשע", אמרה אובסיאניקובה במסר שהקליטה לפני התקרית. "רוסיה מתנהגת בתוקפנות ומי שאחראי על זה הוא ולדימיר פוטין. אבא שלי אוקראיני, אימא שלי רוסיה, והם מעולם לא היו אויבים. זה סמל לכך שרוסיה צריכה להפסיק מיד את מלחמת האחים העקובה מדם הזו. כך העמים האחים שלנו עוד יוכלו להשלים זה עם זה".

"לצערי בשנים האחרונות עבדתי בערוץ הראשון, התעסקתי בפרופגנדה של הקרמלין", הוסיפה. "עכשיו אני מאוד מתביישת בזה - מתביישת בשקרים שהקרנתי בטלוויזיה. מתביישת שנתתי יד בטמטום העם הרוסי. שתקנו בשנת 2014 כשכל זה רק התחיל. לא יצאנו להפגנות בזמן שהקרמלין הרעיל את נבלני. פשוט התבוננו בשתיקה במשטר הלא אנושי הזה. עכשיו כל העולם פנה לנו עורף, ועוד עשרה דורות אחרינו לא יוכלו לשטוף את עצמם מהבושה של מלחמת האחים הרצחנית הזו".

על פי המהדורה הרוסית של ה-BBC, העיתונאית מעוכבת למעצר ככל הנראה בגלל עבירה על החוק החדש. עוד עולה כי עורך דינה נמצא בדרך אליה.

ב-24 בפברואר יצא צו של הרגולטור הרוסי שמכריחה את כל כלי התקשורת לשדר רק מידע מהימן מהפלישה לאוקראינה, וזאת כדי להימנע מדיסאינפורמציה. בתחילת החודש התקנה הפכה לחוק שקובע כי מי שעובר עליו – עלול להיכנס לכלא ל-3 עד 15 שנות מאסר, בהתאם לחומרת הסיטואציה. בעקבות החוק, כלי תקשורת חופשיים במדינה נסגרו ועיתונאים רבים עזבו את המדינה.