נער בן 17, חמוש בנשק אוטומטי, פתח הבוקר באש בחטיבת ביניים בדרום מערב גרמניה ורצח לפחות 9 תלמידים ו-2 מבוגרים. לאחר שיצא מבית הספר ירה למוות בשני עוברי אורח.

השוטרים רדפו אחריו במשך יותר משלוש שעות, בסופו של דבר הוא נורה למוות במרכז העיר. שוטר שהגיע למקום אמר לרשת החדשות הגרמנית "הוא פשוט ירה לכל עבר. הוא לבש מדי קרב שחורים, וכנראה נמלט מזירת הפשע".

כוחות משטרה גדולים, בגיבוי של מכבי אש ואמבולנסים מיהרו לבית הספר, בו לומדים 1000 תלמידים בני 11-16. בית הספר פונה מייד מהתלמידים. לפי החשד, הרוצח הוא תלמיד לשעבר.

הטלוויזיה בעיר שטוטגרט דיווחה שהחמוש ברח לכיוון העיר וויננדן, כשהמשטרה בעקבותיו. על פי הדיווחים בתקשורת הגרמנית, המשטרה קראה לתושבי האזור במערב גרמניה להישאר בבתים, לא לאסוף אנשים לא מוכרים בטרמפים ולא לפתוח את הדלת לזרים. אזור שטוטגרט הוא אחד מהאזורים העשירים בגרמניה.

זו לא הפעם הראשונה שמתבצע כזה ירי בגרמניה. ב-2006 חמוש במסיכה פתח בירי לכל עבר ופצע לפחות 11 איש לפני שהתאבד. באפריל 2002 גרמניה נחשפה לתקרית הירי החמורה ביותר במדינה, בעיר ארפור. חמוש ירה והרג 17 איש לפני שירה בעצמו. 

לא רק בגרמניה: חמוש באלבמה רצח היום 9 אנשים

אדם חמוש רצח לפחות 9 בני אדם במסע קטל בשני מחוזות במדינת אלבמה הלילה. הרוצח שרף את בית אמו, הרג כמה מבני משפחתו כשישבו על מרפסת ביתם וירה בעוברי אורח מתוך מכוניתו. בסופו של דבר, הוא ירה בעצמו. זהותם של הקורבנות עדיין לא ברורה לחלוטין.

המשטרה המקומית חוקרת לפחות 4 זירות שונות ב-3 קהילות שכנות, בכולן לטענת הרשויות ירה אותו חמוש, מייקל מקלנדון, באזרחים. החוקרים לא התייחסו למניעו של היורה, שהרג כאמור כ-9 אנשים ופצע 4, כולל ילד אחד.

מרחץ הדמים החל בשעות אחר הצהריים, כשמקלנדון שרף את הבית בו גר עם אמו, ליסה מקלנדון, בעיר קינסטון. המשטרה איתרה את גופתה של האם בתוך הבית, אך השוטרים לא יכלו להיכנס לתוך הבית הבוער כדי לקבוע את סיבת המוות שלה - והאם היא הקורבן ה-10 של מסע ההרג של בנה.

לאחר ההצתה המשיך מקלנדון כ-12 מיילים דרום מזרחה לעיירה סמסון, במחוז ז'נבה במדינה. שם הוא ירה ב-5 אנשים: 4 מבוגרים וילד, בבית המשפחה. כשעבר בשני בתים אחרים, הרג מקלנדון אדם אחד בכל בית.